Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

gdybym to wiedzial bylbym ze 2 stówki do przodu

Jak pisze zacefix, człowiek uczy się całe życia. Podejrzewam, że to przypadek 1/100 bo czytałem, że różnie to bywało.

Może parkował bliżej takiego z VDO i ten VDO wszedł mu na ambicję.

genialny temat-przyda się i do b6 i 7 :decayed:

Pewnie tak, na pewno część techniczna zagadnienia bo softowo to nie wiem czy wszystko się tak samo robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***iście opisany temat :]

Jakby była opcja, to piwko już by poleciało...

Pytanie mam do Was koledzy.

Rozumiem, że jeśli z kodu na obudowie centralki wynika, że mam częstotliwość 433, to w żaden sposób nie "sparuję" pilotów z częstotliwością 433,92 ??

Może ma ktoś na zbyciu scyzoryki z 433 ?? Chętnie się zamienię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli z kodu na obudowie centralki wynika, że mam częstotliwość 433, to w żaden sposób nie "sparuję" pilotów z częstotliwością 433,92 ??

Może ma ktoś na zbyciu scyzoryki z 433 ?? Chętnie się zamienię :D

Hmm, mam pilota z 433 od VW, ale nie próbowałem dodać go do centralki 433,92.

Wątpię aby zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wdrożyłem się w temat i miałbym kilka pytań, na które koledzy mi może odpowiedzą.

Orginalnie poisadałem 2 zwykłe kluczyki, 1 serwisowy i 1 plastikowy. Nie posiadam oczywiście PIN`u, który zapewne będę musiał wydobyć (nie wiem czy mam Jaeger`a - jeszcze nie sprawdzałem, ale w garażu czeka już FIS`ek VDO - wdrażam się dopiero, więc nie próbowałem jeszcze zciągać PIN`a z VDO i wgrywać na kluczyk).

Mnie również jak któregoś z kolegów (nie wiem czy nie autora postu) zaczęło wkurzać otwieranie z "cyngla" zatem zakupiłem od jednego z kolegów scyzoryczek (mój błąd że nie przeczytałem wczesniej tego tematu ;) ), zakupiłem również cały kluczyk nowy z grotem do obróbki (na allegro 29 zł - do odbioru w Krakowie) - i tutaj co się okazuje, większość tych cudownych zakładów ślusarskich kupuje te kluczyki od chłopaków za 29 zeta, a sprzedaje za 350 zł gotowy po przekładce bebechów ze starego, nawet transponder przekładają, tylko rezają grota (przynajmniej tak jest w Krakowie), ale wracając do tematu, przełożyłem bebechy oraz transponder, dorobiłem grota i mam kluczyk.

Później czytam o pompkach i co się okazuje, że moja ma numer 8D0 862 257 C - czyli wg. rozpiski z początku posta, bez alarmu i bez pilota. I tu moje pierwsze pytanie, czy oznacza to, że muszę zakupić teraz inną pomkę centralnego czy da się przekodować te pompkę?

Drugie pytanie - kluczyk ma numer 4D0 837 231 A czyli wg. postu nadaje na częstotliowści 433,92 Mhz - czyli że muszę zakupić taką pompkę, która będzie nadawała na tej fali czyli np. 8L0 862 257, 8L0 862 257 D, 8L0 862 257 G, czy pasują inne z częstotliowścią 433 Mhz, a jeśli musze kupić te pierwsze to czy podejdą do poliftowej wersji (mam auto z 2000 r.)

Trzecie pytanie - mój kluczyk oczywiście z zewnątrz ma 3 przyciski, ale na płytce są tylko 2 mikrostyki, do otwierania i do zamykania, ale brakuje mikrostyku do otwierania bagażnika. Jest miejsce na wlutowanie takiego mikrostyku, ale czy ktoś ma w tym doświadczenie, czy samo wlutowanie mikrostyku wystarczy, żeby wszystko hulało.

Jutro wgram zdjęcie i pokażę o co mi chodzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

Jeśli wymieniasz licznik na VDO to nie babrz się w wyciąganie PINu z Jogurta i poczekaj aż przełożysz VDO bo jeszcze się okaże, że będziesz np. wgrywać wsad i wtedy znowu będzie inny PIN i znowu będziesz dogrywać immo.

2)

Zgodnie z opisem na: digakom - digitale automobil kommunikationstechnik

item: Audi central locking pump

part number: 8D0 862 257 C

production date: 1999-2003

desciption: central locking pump with control unit

for vehicles:

-without alarm system

-without rf remote control

manufacturer VDO

packaging unit 1qty

price/unit: 170,00 EUR

Czyli bez kontroli alarmu i bez obsługi pilota.

Wątpię, że daje się przekodować pompkę bo ona po prostu nie ma w sobie tej samej elektroniki co taka z obsługą obu funkcji.

Jak coś to ja mam do sprzedania pompkę 8L0 862 257 G czyli gadającą na 433,92MHz no i jeszcze obsłuży ori alarm. Coś to znajdziesz w giełdzie i tam pełen opis.

Ja mam rocznik 1999, ale już MY2000 i wszystko działa jak należy. Nawet w opisie masz, że pompka 8L0 862 257 G produkowana była w latach 1999-2003.

3)

A to już coś totalnie nowego i pojęcia nie mam. Raczej tak nie zadziała. Łatwiej było robić płytkę z jednego projektu bo to żaden koszt, ale już elektroniki tam może nie być do obsługi tego 3 przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

Jeśli wymieniasz licznik na VDO to nie babrz się w wyciąganie PINu z Jogurta i poczekaj aż przełożysz VDO bo jeszcze się okaże, że będziesz np. wgrywać wsad i wtedy znowu będzie inny PIN i znowu będziesz dogrywać immo.

2)

Zgodnie z opisem na: digakom - digitale automobil kommunikationstechnik

item: Audi central locking pump

part number: 8D0 862 257 C

production date: 1999-2003

desciption: central locking pump with control unit

for vehicles:

-without alarm system

-without rf remote control

manufacturer VDO

packaging unit 1qty

price/unit: 170,00 EUR

Czyli bez kontroli alarmu i bez obsługi pilota.

Wątpię, że daje się przekodować pompkę bo ona po prostu nie ma w sobie tej samej elektroniki co taka z obsługą obu funkcji.

Jak coś to ja mam do sprzedania pompkę 8L0 862 257 G czyli gadającą na 433,92MHz no i jeszcze obsłuży ori alarm. Coś to znajdziesz w giełdzie i tam pełen opis.

Ja mam rocznik 1999, ale już MY2000 i wszystko działa jak należy. Nawet w opisie masz, że pompka 8L0 862 257 G produkowana była w latach 1999-2003.

3)

A to już coś totalnie nowego i pojęcia nie mam. Raczej tak nie zadziała. Łatwiej było robić płytkę z jednego projektu bo to żaden koszt, ale już elektroniki tam może nie być do obsługi tego 3 przycisku.

Dzięki za kompleksową odpowiedź, tego właśnie oczekiwałem. Twoja pompka jest idealna, ale cena jak dla mnie za duża. Ustawiłem sobie pewien budżet za scyzoryk i jak widzę już go będę musiał zawyżyć, ale aż tak to za dużo.

Nie wiem czy nie lepiej mi będzie kupić drugi kluczyk z częstotliowącią 433 Mhz i pompkę, bo mniemam że mój tylko jedzie na tych pompkach co podałem.

Co do tego mikrostyku, to wydaje mi się że elktronika jest, jutro zamieszczę zdjęcie, bo muszę zgrać z telefonu, to zobaczysz jak to wygląda.

W przyszłym tygodniu ogarnę sprawę zdjęcia PIN`a z Fis VDO i może sobie zamontuję, ale i tak czeka mnie spora przeróbka z 1/2 FIS na działąjący FIS i jeszcze dodatkowo naprawa wyświetlacza, który ma pogubionych sporo linii.

---------- Post dopisany at 00:04 ---------- Poprzedni post napisany at 00:01 ----------

A czy pompka 8L0 862 257 lub 8L0 862 257 D które chodzą pod 433.92 Mhz, ale z lat 1996-1997 podejdą do mojego polifta, czy moze być konflikt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka jest bo ta kompleksowo obsługuje wszystko. Za ile kupiłem za tyle sprzedaję to i tak stratny jestem na wysyłce i znowu zarobi na tym tylko jakaś poczta czy kurier. Ale ma zarówno alarm jak i pilota, no i jeszcze ma wymieniony wirnik na ten lepszy. Chociaż patrząc na cenę na digakom 170ojro to wolę nie wiedzieć ile chce za nią ASO.

Nie wiem czy jest sens szukać taką na 433 bo cenowo wyjdzie to samo a scyzor na 433,92 już masz. Opis wyposażeń i numerów już podawałem, więc odpowiednią znajdziesz bez problemu.

Nie ma znaczenia jaki rocznik mają pompki byle wyjścia były na odpowiednią ilość wężyków i wtyczek.

Fotę możesz pokazać, ale trzeba będzie szukać w sieci jak wygląda pełna elektronika bo chyba tego zdjęcia nie mam ;/

Co do FIS to zapraszam do odpowiedniego działu bo tam to już żeśmy chyba ogarnęli wszystko aż miło poczytać :P

---------- Post dopisany at 00:23 ---------- Poprzedni post napisany at 00:20 ----------

Chociaż jak tak patrzę na te 8L0 ..... to one wszystkie mają dwa wyjścia na wężyk i 3 wtyczki, ale tylko trzy z nich obsługują 433,92.

Tych na 433 też jest trzy sztuki.

---------- Post dopisany at 00:33 ---------- Poprzedni post napisany at 00:23 ----------

Po 135, 165, 215, 218, 264, 267, 311zł widzę takie bez pilota.

Po:

200zł - 8L0 862 257 "P" czyli 433

230zł - 8D0 862 257 " " czyli 433,92

311zł - 8D0 862 257 " " czyli 433,92

311zł - 8D0 862 257 "E" czyli 433

311zł - 8L0 862 257 "G" czyli 433,92

Jak widzisz rozrzut jest spory a te co się chce są drogie.

Mnie się nie spieszy. Coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka na pilota ale na 433 w cenach ok 150 zł i taki jak twój za 180 zł. Ale OK, jest już powgrywany, ale ja chcę wychaczyć taki w okolicach 100-120 zł, nawet jeśli bedzie coś połamanego, to sobię z dwóch jedną zrobię, aby elektryka działała.

Z licznikiem, już ściągnąłem sobie twój poradnik :D, bardzo profesjonalny, opis bardziej niż idealny, jak za rączkę...bardzo dziękuję, powinieneś dostać nobla forumowego ;) Narazie nie korzystałem z wgrywania kluczyka, jak wiadomo z tematu, jak również nie przekodowywałem immo - poszedłem po łatwiźnie i przełożyłem transponder ze starego kluczyka.

A pytanie mam jeszcze jedno, czy transponder musi być czysty żeby go zakodować, czy ten co mam na kluczyku który kupiłem może być do użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polowałem na tanią pompkę aż w końcu i tak trzeba było wymienić wirnik bo miałem przeciek i za długo pompowała ;/ , więc każda kolejna pękała.

Pytania do licznika to pisz w tamtym dziale, jak widzisz setki stron już tam są, więc pytania nie zostają bez odpowiedzi a i mam nadzieję, że mój poradnik też się przyda.

Co do transpondera to ręki sobie uciąć nie dam czy musi być "świeżutki" czy nie. Bo przecież ja dorabiałem trzy kluczyki a czwarty to był ten co już miałem, w niego nie wkładałem nowej pastylki. Ważne aby rodzaj był taki sam.

A wszystkie kluczyki dodawałem już kilka razy na starym liczniku bo bawiłem się wsadami.

Na nowym przed wymianą wsadu raz kodowałem pojedynczo i komplet i po wymianie wsadów też kilka razy. Więc wychodzi na to, że nie ma znaczenia czy były używane czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa numery kluczyków na pozostałe częstotliwości?

P.S. właśnie zauważyłem że u mnie w B6 też mam na częstotliwość 433,92 Mhz

Co do pastylki, to koleś z allegro który miał wizualnie taka jak moja za 16 zł, odpisał mi że ma do mojego ale za 50 zł pastylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam numerów kluczyków. Nigdzie nie mogłem znaleźć pełnej rozpiski.

Szukałem po częstotliwościach i czasem podano numer.

Co do transpondera to na stronie KATALOG TRANSPONDERÓW : AUDI ? TRANSPONDER CHIP CATALOG podano jaki powinien być, ale tutaj wyrocznią nie jestem. O to sam pytałem na forum bo nie wiem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujecie zwykły transponder ID 48 max 20zł

---------- Post dopisany at 08:39 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ----------

Co do transpondera to ręki sobie uciąć nie dam czy musi być "świeżutki" czy nie. Bo przecież ja dorabiałem trzy kluczyki a czwarty to był ten co już miałem, w niego nie wkładałem nowej pastylki. Ważne aby rodzaj był taki sam.

A wszystkie kluczyki dodawałem już kilka razy na starym liczniku bo bawiłem się wsadami.

Na nowym przed wymianą wsadu raz kodowałem pojedynczo i komplet i po wymianie wsadów też kilka razy. Więc wychodzi na to, że nie ma znaczenia czy były używane czy nie.

transpondera z innego auta nie zakodujesz wiec musi być "czysty" Natomiast w swoim aucie mozesz adaptowac wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujecie zwykły transponder ID 48 max 20zł

transpondera z innego auta nie zakodujesz wiec musi być "czysty" Natomiast w swoim aucie mozesz adaptowac wielokrotnie.

Więc sam zrywa widzisz. Pan usłyszał, że B6 i już chciał Cię naciągnąć. Chyba, że chodzi Ci o B5 to może rocznikiem się zasugerował. Wiedza to potężna broń i można spoooro zaoszczędzić.

Wihajster a jak to się ma do zmiany licznika?

Pewien tak bardzo nie byłem ponieważ wychodzi na to, że nowy licznik = nowe immo, więc wychodzi, że dogrywa się już wcześniej używane transpondery. Popraw mnie bo tego właśnie nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujecie zwykły transponder ID 48 max 20zł

transpondera z innego auta nie zakodujesz wiec musi być "czysty" Natomiast w swoim aucie mozesz adaptowac wielokrotnie.

Więc sam zrywa widzisz. Pan usłyszał, że B6 i już chciał Cię naciągnąć. Chyba, że chodzi Ci o B5 to może rocznikiem się zasugerował. Wiedza to potężna broń i można spoooro zaoszczędzić.

Wihajster a jak to się ma do zmiany licznika?

Pewien tak bardzo nie byłem ponieważ wychodzi na to, że nowy licznik = nowe immo, więc wychodzi, że dogrywa się już wcześniej używane transpondery. Popraw mnie bo tego właśnie nie rozumiem.

No ja właśnie o B5 pytałem oto moje zapytanie i odpowiedź:

"Witam,

Posiadam audi A4 B5 z 2000 r. i wyczytałem na stronie TRANSPONDERY.PL ? STRONA GŁÓWNA ? IMMOBILISERY ? PROGRAMATORY ? KLUCZE ? TRANSPONDERY że

do mojego auta pasuje trnasponder Megamos Crypto ID48 - Magic 1 lub Megamos

Crypto ID48 - Magic 2. Czy posiadany prze państwo transponder Transponder

Megamos crypto2 - ID8E to to samo bo na zdjęciu wygląda podobnie jak mój.

Pozdrawiam"

"Witam,

Tak posiadamy w ofercie transpoder do Pana modelu - koszt to 42 zl brutto + wysylka

Pozdrawiamy,

Zespół serwisu Multi-Com.pl

www: Multi-Com.pl Akcesoria GSM - Serwis i Sklep GSM, sprzt do serwisu: SL3 Bruteforce, Omnius Server, Logi SeTool, ACHI IR-PRO SC v3

e-mail: [email protected]

Multi-Com Sp. z o.o. - Akcesoria GSM

ul. 22-go Lipca 31b, PO BOX 61

36-100 Kolbuszowa

Polska

tel. (017)2275045 (pon-piąt od 8 do 16)

Infolinia: 0801671717 (od 8 do 16)

fax. (017)2275045 (24h na dobę)

kom. (0)607506646 (pon-piąt od 8 do 16) "

P.S. znalazłem taką pompkę jak twoja za 120 zł +KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...