Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakim programem odczytać przebieg z ecu w benzyniaku? Can commanderem jedynie w dieslu mi odczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam przedlifta i założyłem pompkę od polifta z alarmem i mam problem aktualne kodowanie to 15682 i mam problem bo samochód potrafi sam się zamknąć,jedynie kiedy się nie zamknie to w tedy kiedy kluczyki siedzą w stacyjce,chciałbym to naprawić,domyślam się że muszę jakoś wyłączyć alarm,próbowałem wpisać 15672 (kod który wyszedł mi po odjęciu kodu 00002 i 00008) ale przyciski działały odwrotnie i pompka po jakimś czasie zaczęła z siebie wydawać dziwne dźwięki,chciałbym także mieć domykanie szyb z pilota tylko nie wiem czy to wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey,dzięki jutro spróbuje i zobaczę co będzie się działo,

nie przyjmuje mi takiego kodowania

Edytowane przez pandamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi użytkownikami tego forum, jestem nowy na tym forum.

Mam pytanie otóż niedawno kupiłem audi a4 z 1996 w sedanie w naprawdę dobrym stanie ale niestety dostałem tylko kluczyk warsztatowy, rozmawiałem z poprzednim właścicielem na temat kluczyków ale powiedział, że on sam nie posiadał żadnych innych kluczyków. I tutaj rodzi się pytanie czy jesteście może mi w stanie pomóc jak przerobić lub najlepiej dorobić kluczyk główny bym mógł zamykać schowek, oparcia foteli czy klapę bagażnika.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz pomoc.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie od postu #25 masz parę informacji na ten temat i można by rzecz, że da się zrobić i zależy to tylko od osoby dorabiającej.

Nie mniej ja mam inne pytanie, czy próbowaliście dociąć klucz w drugą stronę? Zrobić ten warsztatowy? Czytałem trochę tych wiadomości, ale nie było to tak w pełni wyjaśnione. Wnioskuję, że różnią się one tylko tym frezem który w kluczu warsztatowym jest wyraźnie mniejszy (0,75x0,75mm), tylko czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, więc jeśli się tylko tym różnią te kluczyki to będę się starał dorobić kluczyk główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zamontowałem u siebie centralkę z pilota :) w komplecie otrzymałem 2 klucze typu scyzoryk, po rozebraniu kluczyków okazało się, że nie ma w nich pestek immo. Samochód mam z '97 roku więc wynikało by z opisu, że jeśli chodzi o transpondery to jest on z roku przejściowego. Biorąc sobie uwagi dotyczące identyfikacji transpondera po nr VIN (brak literki V) wynikało by, że powinienem nabyć transpondery ID48 :) Ale nie tu mam problem... Chciałem zapytać czy koniecznie muszę zakupić VAGa K+CAN do tego by odczytać pin i dodać nowe klucze do immo. W necie znalazłem dużo tańszy kabel VAG KKL - według opisu istnieje możliwość dopasowania nowych kluczy, ale pytanie czy tym kabelkiem będę mógł odczytać w moim samochodzie pin - i pytanie czy w mojej wersji samochodu jest to w ogóle możliwe :)
W opisie kabla VAG K+CAN jest napisane, że obsługuje: Audi A4 VDO (K), Audi A4 BOSCH (K) po 2001r, Audi A4 after 2000-silniki benzynowe >= 1. 8
A u mnie siedzi silnik BP 1,6

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Samochód mam z '97 roku więc wynikało by z opisu, że jeśli chodzi o transpondery to jest on z roku przejściowego. Biorąc sobie uwagi dotyczące identyfikacji transpondera po nr VIN (brak literki V) wynikało by, że powinienem nabyć transpondery ID48
raczej masz ID 13 ale to latwo sprawdzic przeswietlajac klucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem już praktycznie wszystkie posty z tego tematu. Mam jednak pytanie co do swojego dziwnego przypadku w audi a4 2000r. 1.9 AJM. Do audi dostałem jeden kluczyk, ten zwykły (nie scyzoryk), zamontowany był dodatkowo jakiś dziadowski alarm z pilotem, tak chyba aby drzwi się otwierały z pilota... Wiem, że samochód posiada drugi, fabryczny alarm (naklejka na szybie), oprócz tego, kolega mówił, ze alarm jest z tyłu pod siedzeniami jednak odłączony, stąd nie działa. Sprawdzałem pompkę, no i... posiadam 8L0862257E, czyli tą bez scyzoryka ani alarmu (widać już były kombinacje), do tego nie otwiera mi się bagażnik, muszę otworzyć z kluczyka i podnieść...

A więc mam pytanie, gdy dokupię na szrocie pompkę, która obsługuje scyzoryki wraz ze scyzorykami z tego samego samochodu, na którym działały, to czy gdy dotnę grot i przełożę pastylkę immo do scyzoryka czy wszystko będzie śmigało i działało poprawnie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A więc mam pytanie, gdy dokupię na szrocie pompkę, która obsługuje scyzoryki wraz ze scyzorykami z tego samego samochodu, na którym działały, to czy gdy dotnę grot i przełożę pastylkę immo do scyzoryka czy wszystko będzie śmigało i działało poprawnie?

Tak powinno działać poprawnie. Jeśli chodzi o dzialanie alarmu to musisz mieć pompkę, która go obsługuje.

Co do otwierania klapy bagażnika to obstawialbym, że coś z mikrostykami od jej otwierania będzie.

Być może zmiana pompki wystarczy żeby otwieranie klapy zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Zacznę dzisiaj szukać owej pompki wraz z oryginalnymi scyzorykami do niej. A co do mikrystyków to sprawdzałem czy nie dostała się tam woda (tak jak ktoś radził w początkowych tematach) no i wyglądało w porządku wiec na 99% to wina pompki.

Przy okazji mogę zapytać jeszcze na szybko o problem z licznikiem? :D

A więc, mam 1/2 FIS, lecz manetkę ze sterowaniem, czyli od pełnego FISa. No i licznik ten nie zawsze działa jak powinien, gdy mam otwarte drzwi inne niż od kierowcy, włącza się sygnał taki jakbym miał włączone światła no i na liczniku miga klapa bagażnika. Do tego czasem migają zegary (czas i przebieg), czasem po prostu znikają i za jakiś czas znowu się pojawiają. Licznik również mam do wymiany?

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Zacznę dzisiaj szukać owej pompki wraz z oryginalnymi scyzorykami do niej. A co do mikrystyków to sprawdzałem czy nie dostała się tam woda (tak jak ktoś radził w początkowych tematach) no i wyglądało w porządku wiec na 99% to wina pompki.

Przy okazji mogę zapytać jeszcze na szybko o problem z licznikiem? :D

A więc, mam 1/2 FIS, lecz manetkę ze sterowaniem, czyli od pełnego FISa. No i licznik ten nie zawsze działa jak powinien, gdy mam otwarte drzwi inne niż od kierowcy, włącza się sygnał taki jakbym miał włączone światła no i na liczniku miga klapa bagażnika. Do tego czasem migają zegary (czas i przebieg), czasem po prostu znikają i za jakiś czas znowu się pojawiają. Licznik również mam do wymiany?

Pozdro :)

Jeżeli są firmy JAEGER to na pewno są do wymiany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem niedawno moja 2 juz audi b5 tym razemz 2001r avanta i nie dziala mi otwieranie z pilota z tego co tutaj wyczytalem wychodzi ze kiedys ktos musiał wymienik pompke gdyz mam 2x kluczyk scyzoryk a numer pompki konczy sie literą "C" wiec jak dobrze rozumiem ona nie ma opcji pilota oraz alarmu tak?? Autko fabrycznie jest w alarm wyposazone tak wiec czy dobrze ruzumiem temat pompki i jakiej pompki mam szukac aby wszystko dzialalo bo juz sie troche pogubilem. Na kluczyku jest nr. 4D0.837.231A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...