Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem niedawno moja 2 juz audi b5 tym razemz 2001r avanta i nie dziala mi otwieranie z pilota z tego co tutaj wyczytalem wychodzi ze kiedys ktos musiał wymienik pompke gdyz mam 2x kluczyk scyzoryk a numer pompki konczy sie literą "C" wiec jak dobrze rozumiem ona nie ma opcji pilota oraz alarmu tak?? Autko fabrycznie jest w alarm wyposazone tak wiec czy dobrze ruzumiem temat pompki i jakiej pompki mam szukac aby wszystko dzialalo bo juz sie troche pogubilem. Na kluczyku jest nr. 4D0.837.231A

Musisz mieć pompkę 8D0 862 257 E bądź inną obsługującą alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nikt nie czyta pierwszego postu dalej niż do drugiego wersu, ale też mam ten pilot i mam pompkę:

8L0.862.257 G - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433,92 MHz) Zamiennik do wszystkich 8L0. (Audi 100/A3/A4/A6/A8)


A Fazii poleca 8D0.862.257 E - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. "GB." (Audi A3/A4)

ale nie do końca jestem przekonany czy ten pilot działa zarówno z 433 i 433,92MHz, nie wiem bo sam opis tych częstotliwości jest niejasny.

Ja mam z końcówką A i mam 433,92 a gdzie indziej też znalazłem z A i ma 433.


Z tym pilotem zadziałać powinna też:

8L0.862.257 - 1996-1997 - Alarm. Pilot (433,92 Mhz) (Audi 100/A3/A4/A6/A8)

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Zacznę dzisiaj szukać owej pompki wraz z oryginalnymi scyzorykami do niej. A co do mikrystyków to sprawdzałem czy nie dostała się tam woda (tak jak ktoś radził w początkowych tematach) no i wyglądało w porządku wiec na 99% to wina pompki.

Przy okazji mogę zapytać jeszcze na szybko o problem z licznikiem? :D

A więc, mam 1/2 FIS, lecz manetkę ze sterowaniem, czyli od pełnego FISa. No i licznik ten nie zawsze działa jak powinien, gdy mam otwarte drzwi inne niż od kierowcy, włącza się sygnał taki jakbym miał włączone światła no i na liczniku miga klapa bagażnika. Do tego czasem migają zegary (czas i przebieg), czasem po prostu znikają i za jakiś czas znowu się pojawiają. Licznik również mam do wymiany?

Pozdro :)

Domniemam że nie tylko ktoś ci pompke podmienil ale licznik też, skoro masz manetke od pełnego to na 99 procent miałeś pełny fis kiedyś tzn auto miało, wyciągnij licznik i zobacz jakie są kostki z tyłu, jeśli dynda wolno szara kostka nigdzie nie wpieta tzn ze był kiedyś pełny fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nikt nie czyta pierwszego postu dalej niż do drugiego wersu, ale też mam ten pilot i mam pompkę:
8L0.862.257 G - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433,92 MHz) Zamiennik do wszystkich 8L0. (Audi 100/A3/A4/A6/A8)
A Fazii poleca 8D0.862.257 E - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. "GB." (Audi A3/A4)
ale nie do końca jestem przekonany czy ten pilot działa zarówno z 433 i 433,92MHz, nie wiem bo sam opis tych częstotliwości jest niejasny.
Ja mam z końcówką A i mam 433,92 a gdzie indziej też znalazłem z A i ma 433.
Z tym pilotem zadziałać powinna też:
8L0.862.257 - 1996-1997 - Alarm. Pilot (433,92 Mhz) (Audi 100/A3/A4/A6/A8)

Ja mam pilot 4D0.837.231A i do tego pompka 8D0 862 257 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nikt nie czyta pierwszego postu dalej niż do drugiego wersu, ale też mam ten pilot i mam pompkę:
8L0.862.257 G - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433,92 MHz) Zamiennik do wszystkich 8L0. (Audi 100/A3/A4/A6/A8)
A Fazii poleca 8D0.862.257 E - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. "GB." (Audi A3/A4)
ale nie do końca jestem przekonany czy ten pilot działa zarówno z 433 i 433,92MHz, nie wiem bo sam opis tych częstotliwości jest niejasny.
Ja mam z końcówką A i mam 433,92 a gdzie indziej też znalazłem z A i ma 433.
Z tym pilotem zadziałać powinna też:
8L0.862.257 - 1996-1997 - Alarm. Pilot (433,92 Mhz) (Audi 100/A3/A4/A6/A8)

No to już nie czaje 8L0. bez Litery jest niby 1996-1997 wiec raczej muszę szukać do mojej z 2001r tak jak to Fazii Poleca " 8D0.862.257 E - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. "GB." (Audi A3/A4)" bo bez kitu idzie się pogubić a nie chce wydawać pieniędzy na próżno skoro u Fazii działa taka pompka z takimi kluczykami co mam to chyba lepiej takiej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz, że zrozumieniem. Napisałem, że "też" a nie, że tylko. Rocznik nie ma tutaj nic do gadania, oczywiście bierz młodszy.
Fazi i ja mamy taki sam pilot 4D0.837.231.A z tym, że na moim napisane jest 433,92MHz, ale szukając opisów znalazłem pilot z tym samym numerem i miał napisane 433MHz, dodatkowo coby zakręcić to dodam, że kod wyposażenia 5D1 = Carrier frequency 433.92 to 434.42 mhz, czyli zahacza 434 a nie 433 :D
Tak jak napisałem, mam do tego/tych (4D0.837.231.A) bo mam 3 takie dodane:
8L0.862.257 G - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433,92 MHz) Zamiennik do wszystkich 8L0. (Audi 100/A3/A4/A6/A8)
i sprawdzone na dwóch pompkach o tym samym numerze.
Fazi do tego samego pilota (4D0.837.231.A) ma pompkę:
8D0.862.257 E - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. "GB." (Audi A3/A4)
wniosek? ;)

17424392013_b7cbf3fc33_o.jpg[/url]

17422341844_edecbab31b_o.jpg

8966815237_6ccc58c14b_o.jpg

9217003351_b6bf00433c_o.jpg

9663633700_2f52fb583c_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem. Po prostu muszę mieć pompkę która obsługuje zakres 433,92 Mhz i miała funkcję alarmu i pilota a lata produkcji pompki nie maja znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pilota 4D0.837.231.A to ci gwarantuję, że działa 8L0.862.257 G, ale jak Fazii mówi, że działa 8D0.862.257 E to tak jest i bierz tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do znawców tematu. mam pompkę 8DO 862 257 B. Niestety zalało mi ją i zaczęła się jazda że same drzwi się otwierały ablo nie zamykały itd. W pewnym momęcie pilot raz działał a raz nie. Skłoniło mnie to do wymiany płytki z elektroniką i po tej operacji wszystko działa oprócz pilotów. JAk mam podłączonego kompa to nawet nie widać żeby pompka widziała jakiś sygnał jak naciskam przycisk na kluczyku. nie mogę ich zaprogramować. Auto nie reaguje na piloty. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Vag w B5 nie widzi żadnych sygnałów, tylko ilość i pozycję zakodowania pilota.

2) A płytka jest z pompki o tych samych numerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę wsadziłeś od pompki z tym samym oznaczeniem?

Dopiero w b6 można było sprawdzić vagiem czy moduł widzi piloty.

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem zegary z polifta, wszystko ogarnięte tylko został immobilajzer. Nie chce mi przyuczyć moich kluczy (4 szt.). Czy moje stare pastylki w kluczach nie zatrybią z nowym licznikiem i muszę je wymienić na nowe, czy coś innego skopałem?

W pierwszym poście jest napisane: NIE !!! Nie można użyć transponderów z kupionych na allegro kluczyków. Muszą być nowe.
ale soul pisał, że normalnie mu poszło na starych kluczach?

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U soulmaster3m klucze normalnie przyuczyło ponieważ zmieniał zegary z poliftowych na poliftowe.

Jeśli wszystko robisz poprawnie to prawdopodobnie transpondery nie podchodzą pod immo.

A próbowałeś vagiem czy can commanderem dodać transpondery? Jeżeli commanderem to może zły immo box wybrałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U soulmaster3m klucze normalnie przyuczyło ponieważ zmieniał zegary z poliftowych na poliftowe.

Jeśli wszystko robisz poprawnie to prawdopodobnie transpondery nie podchodzą pod immo.

A próbowałeś vagiem czy can commanderem dodać transpondery? Jeżeli commanderem to może zły immo box wybrałeś

Działam commanderem. Te immoboxy tam na liście były dwa do wyboru (do A4) i tymi dwoma próbowałem, bez skutku.

Chyba przeoczyłem ten sposób dodawania vagiem, o co ci dokładnie chodzi?

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób dodania programem vag-com lub vcds:

Wchodzimy w select

17- instruments

Login-11 --> tu wpiujemy cztero cyfrowy pin licznika poprzedzony zerem

Następnie

Adaptation-10

Odczytujemy kanał 21 --> zapisana tu jest informacja o ilości przypisanych transonderow do immo.

Wartość tą można zmienić w zależności ile chcemy dodać kluczy. Czyli w twoim przypadku zmieniamy na 4. sprawdzamy poprawność wpisanej wartości przez wciśnięcie przycisku Test ,

jeśli po przeprowadzeniu testu, w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się nowa wartość, oznacza to, że wartość jest poprawna i można ją na stałe zapisać w pamięci sterownika.
po zapisaniu nowej wartości w pamięci sterownika, kluczyk który znajduje się w stacyjce został już zarejestrowany w sterowniku,
następnie należy wyłączyć zapłon i zmienić kluczyk na następny, który ma być zarejestrowany w sterowniku (kontrolka immo przestanie migać),
kluczyk można wymienić na następny dopiero wtedy gdy lampka kontrolna immobilizera zgaśnie,
należy umieścić po kolei wszystkie kluczyki, które mają być zarejestrowane w sterowniku. Jest na to przewidziany czas 30 s. liczony tylko wtedy gdy jest włączony zapłon.
Przyciskiem {Wyjdź} kończymy komunikację ze sterownikiem.
Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Fazii!

Jeśli mi to nie pyknie, to zostaje zmiana pastylki. Nie mam V w vinie, więc coś takiego powinno podpasować?


ID48.jpg

http://allegro.pl/transponder-crypto-48-id48-tp08-t6-10-sztuk-vw-i5126711150.html

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w kluczykach już masz pastylki id 48 więc powinno pójść zaadaptowac je do immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w kluczykach już masz pastylki id 48 więc powinno pójść zaadaptowac je do immo

Teoretycznie powinno zadziałać, ale coś nie zatrybiło. Wcześniej ktoś pisał, że pastylki trzeba wymieniać do nowych zegarów. Ale znowu soulowi poszło, ale on zminiał z polifta na polifta, ja wkłdam polifta do '98. Sprawdzę ten sposób z VAGiem, przeglądnę kable i ewentualne błędy. Jak nie pomoże to zmieniam pastylkę.

Wihajster, ty pisałeś wcześniej, że masz sprzęt do "zerowania" transponderów. Jak się nazywa taka usługa, o co pytać magików jakbym nie chciał rozbebeszać kluczy?

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...