Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbowałem kiedyś PIN wciągnąć comannderem i teraz może ktoś powiedzieć czy poszło wszystko ok?
Patrząc na opis z Tematu [mention=86249]soulmaster3m[/mention] Zmiana  pół FIS  jest tekst : Krok 16 -
pkt 10 Kliknąć [ READ ] po prawej (strzałka czerwona – foto 95) i czekać.
Na dole bardzo słabo widocznymi napisami pokazuje co program robi (strzałka niebieska – foto 95). Koniec czytania lub zapisu powinien być pokazany stosownym komunikatem ale zazwyczaj w komórce (czerwona strzałka) pokaże się tylko adres ostatniej komórki w kodzie helowym tj. 0x07f8
na foto pokaze co u mnie wyszło i czy ten PIN jest prawidłowy-wiarygodny?
 
28125782_1766612680054765_1745505259_o.thumb.jpg.b91b5bb6a74e6ec9717a2c3b490f8c7e.jpg
28126473_1766612673388099_2137771210_o.thumb.jpg.e81b13c448ed46d02edc238c0869e1fe.jpg
Pin jest wiarygodny, ale czy poprawny to już sam musisz sprawdzić [emoji6]
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kupiłem auto z jednym kompletem kluczy (klucz do stacyjki, klucz do drzwi i pilot do immo).
Chciałbym je teraz dorobić, żeby w razie czego nie mieć problemów.
Nie mam znam pinu i  w związku z tym mam kilka pytań.
Kluczyk do drzwi powoduje u mnie problem, który opisałem w osobnym temacie. ( Tutaj )

Kogo możecie polecić z okolic Kościana/Leszna do dorobienia i odczytu pinu.
Lepiej spróbować odczytać pin samemu czy zlecić to komuś?
Ile może to mniej więcej kosztować?
Jeśli lepiej odczytać samemu to co będę do tego potrzebować? I jak to zrobić? (nigdy tego nie robiłem i nie znam się na tym)
Z góry dziękuję za pomoc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze potrzebuje tylko i wylacznie nowa pestke do immo? Ze starej nic sie nie da zrobic?

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara z twojego auta ok , ale z innego nie pojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel viaken i mam problem z odczytaniem pinu.
Vag com działa normalnie, mogę odczytać błędy itp., natomiast w Vag K + Can 1.4 nie mogę się połączyć.
Pojawia się błąd "init dog failed".
Jaki może być tego powód?
Wyłączyłem antywirusa.
Licznik: UK NSI 8D0 190A
Jak inaczej mogę odczytać pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Radzinho napisał:

Kupiłem kabel viaken i mam problem z odczytaniem pinu.
Vag com działa normalnie, mogę odczytać błędy itp., natomiast w Vag K + Can 1.4 nie mogę się połączyć.
Pojawia się błąd "init dog failed".
Jaki może być tego powód?
Wyłączyłem antywirusa.
Licznik: UK NSI 8D0 190A
Jak inaczej mogę odczytać pin?

przeciez u Ciebie nie ma PIN-u w liczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co potrzebuję, żeby dorobić kluczyk? Obecnie mam osobny klucz do stacyjki, osobny do drzwi i pilot do zamka centralnego.
W ogóle się na tym nie znam jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie, ale tu widzę większa kopalnia wiedzy. 

Mam problem z jednym kluczykiem. Auto stało 2 tygodnie w ciepłym garażu. Kluczyk rozkodował się. Drugi kluczyk działa. W pierwszym wymieniłem baterię na nową. Otworzyłem samochód, w stacyjce zakodowałem pierwszy (rozkodowany) kluczyk.

Po 30 minutach kodowanie pierwszego kluczyka szlak trafił i teraz ze stacyjki nie chce się zakodować. Później spróbuję VAGiem. Gdzie szukać przyczyny? Nowa bateria trup, kluczyk umiera czy po prostu zakodowanie z VAGa będzie "trwalsze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to nie znajduję odpowiedzi na mój problem w 1 poście.

Podłączyłem się VAGiem, w błędach miałem:

image.png

 

Skasowałem błedy, ale dalej zostaje 00956. Ross-tech mówi:

Possible Causes

  • Key not matched.
  • Key operated more than 200 times while out of range.

Możliwe, że zaistniał punkt 2 - w końcu kluczyk jeździł ze mną dłuższy czas w kieszeni, mógł być wciskany przypadkowo.

Rozwiązanie wg R-T:

See vehicle specific page for synchronisation/adaptation procedures.

 

Synchro ze stacyjki nie działa. Próbować z VAGa wyczyścić dane o kluczykach i zakodować je od zera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz to nie widzisz ew. czytasz nie powiem jak.

Piloty działały to się ICH NIE KODUJE A SYNCHRONIZUJE.

Poza tym to temat do B5 ;) Jak masz B6 to możesz sobie jak chcesz kablem przez vaga.

 

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00956 to albo klikałeś ile wlezie za daleko od samochodu albo nie dodany bo dodawałeś "ręczną metodą" w miejsce już przypisanego pilota.

01559 to sam wiesz z rosstechu, że powodów kilka.

Zacząłbym od 01331 - Door Control Module; Driver Side (J386): Supply Voltage Too Low bo może być wszystko albo jak zwykle, zalany moduł w twoim wypadku - komfortu. Może z niego wynikać drugi błąd.

Może nie musi. To zawsze wróżenie z fusów a szczególnie na odległość.

 

Nie znam się na B6 bo w nich nie grzebałem, ale jeśli masz jakiś błąd z zamkiem kierowcy, z modułem, który chyba jest w drzwiach kierowcy i z pilotami to może przewody w gumowej przelotce się ułamały.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając też ten 01331 jest też adnotacja o możliwości wywalenia tego kodu przy mrozach i spadku napięcia aku, ale powinien i pewnie nie musi pojawić się też w innych sterownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest do B5, ale dość podobnie jest w B6.

Po usunięciu błędów został ten z kluczykiem, tj. 00956.

Kluczyk sprawny zakodowany jest na pozycji 1, kluczyk, który nie otwiera/zamyka z pilota drzwi jest w pozycji 2

Przekodowałem kluczyk 2 na pozycje 4. Generalnie w MeasureBlocks oba kluczyki są widoczne, a mimo tego samochód nie reaguje na kluczyk 2.

Resetowanie opisane jest z użyciem zamka drzwi kierowcy, który u mnie niestety jest zapieczony. Muszę w jakiś sposób spod VAG'a wykasować kluczyk 2. Próbowałem to robic z adaptacji, na pozycji 00 zapisac wartość 0 (gdzieś znalezione w sieci), ale bez skutku. Poszukam dalej.

 

EDIT:

tu identyczny problem, skonczylo sie na zakupie kluczyka... 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/778644-Keyless-Entry-not-working-Can-see-key-in-VCDS

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, ale mam pytanie. Kupiłem na allegro kluczyk z pilotem scyzoryk ale na dużą baterię. Oryginalnie posiadam kluczyk na małą baterię. Jest możliwość wymiany bebechów z jednego do drugiego i ewentualnie zaprogramowanie kluczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skejcikk1 napisał:

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, ale mam pytanie. Kupiłem na allegro kluczyk z pilotem scyzoryk ale na dużą baterię. Oryginalnie posiadam kluczyk na małą baterię. Jest możliwość wymiany bebechów z jednego do drugiego i ewentualnie zaprogramowanie kluczyka ?

podlacz vaga i sprawdz czy komfort widzi sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, soulmaster3m napisał:

Ciężko aby komfort widział pilota w B5 skoro go tam nie ma.

czepiasz sie.Wiadomo,że chodzi o sprawdzenie czy auto "widzi" pilota w module centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się czepiam, ale widzę też kogoś kto ma aż 5 postów i może 0 wiedzy co jest 5. Zacznie klikać adres 45 a trza było 36 a później kolejny temat "bo przecież napisali komfort".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie przypominam sobie aby była możliwość sprawdzenia funkcjonowania pilota w tym sterowniku. Jedynie sprawdzenie ilości przypisanych. No pewnie to też wina tego, że to nie komfort ;)

 

Byłoby łatwiej jakby pokazał co ma + jaka pompka, co kupił a tak to wróżenie z fusów.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...