Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że nie będzie banglać. Muszę kupić baterie do tego kluczyka i zobaczę czy uda mi się doprogramować kluczyk. Ale to już chyba dopiero w Holandii więc za kilka dni dam znać co udało mi się zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich potrzebuje pomocy w doborze pilotów do pompki 8D0.862.257, czy pilot 4D0 837 231 A będzie działał z tą pompka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8D0.862.257 - 1999-2003 - Alarm. Pilot. (433 MHz) Zamiennik do wszystkich 8D0. PR-5D0,5D1 (Audi A3/A4)

Z czego 4D0 837 231 A  jest na 100% - 433,92 MHz - (8/97-12/98) - 3 przyciski - 5D1 i informacja "NAJPRAWDOPODOBNIEJ i/lub 433 MHz" wynikła w czasie z niepotwierdzonych relacji. Ktoś taką niby ma, ale nie można tego brać za pewnik bo może i ma obudowę od 433 a w środku elektronika 433,92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i się pogubiłem, jest sporo pompę 433 a kluczyków na liście tylko kilka , teraz pytanie jaki nr będzie napewno działał. Wogule na tej liście iema kodu wyposażenia z częstotliwością 433

Edytowane przez adrian1281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Proszę o podpowiedź. Czy pompka zamka 8D0862257E ( 433mhz ) będzie się łączyć z pilotem 433,92mhz 4D0837231K  ? Mam taką pompkę i pilot i nie mogę ich zsynchronizować. Poprzednia pompka niestety nie miała obsługi pilota. Nowej pompki nie mogę zaprogramować. Nawet stare kluczyki nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2018 o 19:37, Amano napisał:

Dzień dobry,

Proszę o podpowiedź. Czy pompka zamka 8D0862257E ( 433mhz ) będzie się łączyć z pilotem 433,92mhz 4D0837231K  ? Mam taką pompkę i pilot i nie mogę ich zsynchronizować. Poprzednia pompka niestety nie miała obsługi pilota. Nowej pompki nie mogę zaprogramować. Nawet stare kluczyki nie działają.

z tego co kojarzę ten pilot z końcówką K działa tylko w nowszych ( na przykład w A6 c5 od rocznika modelowego 2003 ) 

 

@mech15 a śrubke pod znaczkiem Audi odkręciłeś :P

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam inny problem. Próbowałem dodać drugi kluczyk metodą nie wymagającą vag-a, rezultat :

kiedy aktywowałem jeden kluczyk, drugi się dezaktywował. Vag widział tylko jeden (0001) lub żaden (0000) z kluczyków.. jednym kluczykiem mogę odpalać, otwierać auto/bagażnik, drugim mogę odpalić, ale immobiliser mruga. Co robić? Dlaczego nie chce dodać tego drugiego kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz milion piętnasty. 

DODAWANIE KLUCZYKA CZYT. IMMO >>> K+CAN COMMANDER

DODAWANIE PILOTÓW >>> METODA: "Kopnij, spluń, obróć się w lewo 3 razy, w prawo raz, tupnij"

DODAWANIE JUŻ ZNANYCH PILOTÓW >>> SYNCHRONIZACJA >> Instrukcja obsługi. >>> METODA: "Kopnij, spluń przez lewe ramie, obróć się w prawo 2 razy, w lewo 3 razy, tupnij lewą nogą."

 

NIE MA METODY DODAWANIA IMMO BEZ PROGRAMU I KABLA.

NIE MA METODY DODAWANIA PILOTA PRZEZ PROGRAM I KABEL.

 

* Nie krzyczę, używam jedynie wielkich liter bo małymi Wam nie idzie czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soulmaster3m napisał:

Po raz milion piętnasty. 

DODAWANIE KLUCZYKA CZYT. IMMO >>> K+CAN COMMANDER

DODAWANIE PILOTÓW >>> METODA: "Kopnij, spluń, obróć się w lewo 3 razy, w prawo raz, tupnij"

DODAWANIE JUŻ ZNANYCH PILOTÓW >>> SYNCHRONIZACJA >> Instrukcja obsługi. >>> METODA: "Kopnij, spluń przez lewe ramie, obróć się w prawo 2 razy, w lewo 3 razy, tupnij lewą nogą."

 

NIE MA METODY DODAWANIA IMMO BEZ PROGRAMU I KABLA.

NIE MA METODY DODAWANIA PILOTA PRZEZ PROGRAM I KABEL.

 

* Nie krzyczę, używam jedynie wielkich liter bo małymi Wam nie idzie czytanie ze zrozumieniem.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, robiłem wszystko kilkanaście razy tak jest napisane, za każdym razem zamiast dodać drugi kluczyk i mieć 0011 było tylko 0001 lub 0000. Czyli albo zamieniałem te kluczyki miejscami, albo anulowalem je wszystkie. To że mrugało immo mnie nie interesowało bo chciałem najpierw dodać kluczyk do pompki centralnego, co w żaden sposób nie dało się zrobić bez wywalenia drugiego kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej używasz złego nazewnictwa przez co zamulasz odbiór problemu jak wymyślenie remedium.

KLUCZYKA NIE DODAJE SIĘ DO POMPKI. DO POMPKI DODAJE SIĘ PILOTY.

I czego oczekujesz teraz? Powtórzę to co już pisałem tutaj wielokrotnie.

NIE MA JAKIEJŚ TAJNEJ FORMUŁY, którą przed wami ukrywam/y.

W 1# poście napisany jest przepis i działa. Powiedziałbym, że działa każdemu, ale tak nie jest. A czemu nie działa każdemu? BO ROBIĄ TO ŹLE. Co robią źle? A skąd mam wiedzieć!? Przecież na ręce nikomu nie patrzę.

 

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałem dodać pilota, kluczyk dodaje się do immo. Robiłem dokładnie tak : 

1. Podłączyłem vag-a, odczytałem że widzi jeden kluczyk, wyłączyłem go ( tak jest napisane, aby tak właśnie robić)

2. Zostawiam włączony zapłon z kluczykiem, w którym pilot działa.

3. Zamykam auto z zewnątrz kluczykiem bez działającego pilota, po czym naciskam przycisk otwarcia drzwi i trzymam przez 5 sekund, naciskam go ponownie i wszystkie drzwi się otwierają (trzymam dalej te 15 sekund, tak jak jest w opisie).

W tym problem, że po takim działaniu, pilot kluczyka w stacyjce przestaje działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zera.

Czyszczenie zdalnego sterowania
Wymazywanie zapamiętanych pilotów, np. w razie zgubienia kluczyka z pilotem.

Wymagania:
- Włączony zapłon.

1) Ręcznie/mechanicznie zamknij drzwi kierowcy od zewnątrz kluczykiem.
2) Naciśnij przycisk "otwórz" na pilocie pięć razy co sekundę, przez sekundę.
3) Odczekaj 6 sekund a następnie naciśnij przycisk "otwórz" jeden raz aby zatwierdzić procedurę czyszczenia.
Wszystkie zapamiętane piloty są teraz wymazane, centralny zamek nie powinien być teraz możliwy do operowania pilotem zdalnego sterowania.

Dopasowywanie pilotów zdalnego sterowania

Wymagania:
- Włączony zapłon,
- Posiadane 2 kluczyki.

Włączamy VAG:
[select]
[35 - Central Locking]
[Measuring Blocks - 08]
Grupa 003
[Go!]
Wartość w [ polu 2 ] pokazuje ile pilotów zdalnego sterowania zostało dopasowanych i na której pozycji pamięci. (np. "0001" wskazuje jeden pilot na pierwszej pozycji, czyli jeśli dodaliśmy dwa piloty to mamy 0011).
[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]


- Zostaw kluczyk na zapłonie.
- Zamknij samochód z zewnątrz w zamku drzwi kierowcy używając nowego, niedodanego kluczyka.
- Naciśnij przycisk "OTWÓZ" na tym kluczyku w ciągu 5 sekund na tyle często, aby osiągnąć następną pozycję pamięci (tak, więc jeżeli wartość w [ polu 2 ] to 0001, należy nacisnąć przycisk "OTWÓRZ" w kluczyku 2 razy, aby umieścić nowy klucz w pozycji pamięci 2).
Podczas tego samochód może dawać różnego rodzaju znaki po naciśnięciu przycisków jak np. mruganie światłami czy sygnał klaksonem itp. U mnie nic nie pokazuje, ale zawsze wszystko działa.
- Odczekaj 5 sekund i naciśnij przycisk "OTWÓRZ" aby odblokować drzwi.
- Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk.
- Naciśnij "ZAMKNIJ i OTWÓRZ" w wyjętym z drzwi kluczyki.
- Włóż kluczyk z drzwi w stacyjce i włącz zapłon (bez odpalania samochodu).


Włączamy VAG:
[select]
[35 - Central Locking]
[Measuring Blocks - 08]
Grupa 003
[Go!]
Wartość w [ polu 2 ] powinna teraz wskazywać 0011 pokazując tym samym, że stary kluczyk (ten co był w stacyjce) jest dopasowany na pozycji pierwszej a nowy kluczyk (ten z drzwi) został dopasowany na pozycji drugiej.
Upewnij się, że nowe piloty są zawsze kodowane w wolne pola pamięci (czyli tam gdzie grupa 003 pokazuje zera w polu 2).
Jeśli zajęta pozycja zostanie użyta (czyli ta, która wskazywała w grupie 003 w polu 2 jedynkę), zakodowany na tym polu pilot przestanie działać.

[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soulmaster3m napisał:

- Naciśnij przycisk "OTWÓZ" na tym kluczyku w ciągu 5 sekund na tyle często, aby osiągnąć następną pozycję pamięci (tak, więc jeżeli wartość w [ polu 2 ] to 0001, należy nacisnąć przycisk "OTWÓRZ" w kluczyku 2 razy, aby umieścić nowy klucz w pozycji pamięci 2)

 

U mnie ten etap właśnie nie działa, mogę naciskać w przeciągu tych 5 sekund ile mi się podoba, potem nacisnąć raz, czy dwa, nie ma różnicy, i tak w vagu nic nowego się nie pojawia. Tak samo pilot nie działa po wykonaniu tych etapów, jedynie działa sposób, w którym mogę je zamienić ze sobą..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2018 o 07:17, Banan napisał:

 

@mech15 a śrubke pod znaczkiem Audi odkręciłeś :P

odkręciłem, nie chce się rozpołowić - to jest klejone czy tak ciasno spasowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy ktoś tego nie skleił , powinno puścić po odkręceniu tej śrubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kluczykiem. Dzisiaj otworzyłem scyzoryk ponieważ musiałem założyć nową przywieszkę i samochód nie otwiera się z pilota scyzoryka. Próbowałem go zaprogramować według tego sposobu:

W dniu 27.07.2018 o 10:07, soulmaster3m napisał:

- Zostaw kluczyk na zapłonie.
- Zamknij samochód z zewnątrz w zamku drzwi kierowcy używając nowego, niedodanego kluczyka.
- Naciśnij przycisk "OTWÓZ" na tym kluczyku w ciągu 5 sekund na tyle często, aby osiągnąć następną pozycję pamięci (tak, więc jeżeli wartość w [ polu 2 ] to 0001, należy nacisnąć przycisk "OTWÓRZ" w kluczyku 2 razy, aby umieścić nowy klucz w pozycji pamięci 2).
Podczas tego samochód może dawać różnego rodzaju znaki po naciśnięciu przycisków jak np. mruganie światłami czy sygnał klaksonem itp. U mnie nic nie pokazuje, ale zawsze wszystko działa.
- Odczekaj 5 sekund i naciśnij przycisk "OTWÓRZ" aby odblokować drzwi.
- Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk.
- Naciśnij "ZAMKNIJ i OTWÓRZ" w wyjętym z drzwi kluczyki.
- Włóż kluczyk z drzwi w stacyjce i włącz zapłon (bez odpalania samochodu). 

Ale nic nie dało rady. Ktoś ma pomysł co zrobić? Nie podłączałem jeszcze VAGa żeby sprawdzić czy działa.


Udało mi się rozwiązać problem - pojechałem do kluczmistrza który odesłał mnie do zegarmistrza (sic!) i ten włożył mi poprawnie baterie w pilocie razem z metalowym dzyndzlem. Pojechałem do gościa który dorabia klucze samochodowe ale akurat miał przerwę, więc spróbowałem ponownie sam zakodować pilot i się udało, zaoszczędzone 30zł :)

Edytowane przez skejcikk1
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanko.

Chce wrzucic scyzoryk z pilotem do autka, ktore miało zwykły kluczyk moja pompka to:

8D0.862.257 C - 1999-2003 - Bez alarmu. Bez pilota. (Audi A3/A4)

A scyzoryki jakie już kupiłem razem ze stacyjka i zamkami to:

4D0 837 231 A - 433,92 MHz - (8/97-12/98) - 3 przyciski - 5D1 - NAJPRAWDOPODOBNIEJ i/lub 433 MHz

i teraz moje pytanie, jaka pompkę mam kupić żeby mi działał pilot?

I wogole czy to będzie działać?

Na dodatek wrzucam jeszcze licznik vdo full fis, stary do jager...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...