Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/287749-kodowanie-pompki/


Ogólnie robiłem tak że od głównego kodowania po kolei pojedynczo odejmowalem poszczególne kody aż wyszło że to 00016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pompkę :

8D0.862.257 C - 1999-2003 - Bez alarmu. Bez pilota. (Audi A3/A4)
Chciałbym założyć centralny zamek (bez alarmu no bo ciągnąć czujki bez sensu).

Moje pytanie jakie pompki będą kompatybilne z moim samochodem, podejrzewam że 8D0.862.257 B ale czy inne też ? Bo jedyna 8D0.862.257 B kosztuje 500 zł na alledrogo :/. Czy pompki z alarmem też będą kompatybilne ( bez kodowania alarmu ) np 8D0.862.257 E ?

A pompki z serii 8L0.862.257 lub 4A0.862.257 ?


np. taka

http://allegro.pl/pompka-centralnego-audi-a4-a3-8d0862257e-b-kluczyk-i5672239566.html

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz założyć 8D0.862.257 E (tylko przydało by się przekodować bo przy otwieraniu z kluczyka będą kierunki migać)

lub każdą inną 8D0

500zł to przesada normalnie chodzą gdzieś po 200

kupuj od razu z kluczykie i anteną

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miganie przy otwieraniu z kluczyka to najmniejszy pikuś. Myślałem że antena jest w pompce ? Byłem w błędzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fabrycznie założoną pomke 8D0... "C" to anteny wcale nie masz. Antena jest zewnetrzna. Można ją dorobić lub kupić razem z pompką. Bez niej pilot łapie na około 0,5 m


Ale widzę że masz '97 a z koncowka "C" fabrycznie raczej nie montowano do przedlifta


Tutaj jakąś sobie dobierzasz

http://www.digakom.de/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit.

Po wyciągnięciu pompki okazało się że jest to numer 8L0.862.257 E - 1996-1997 - Bez alarmu. Pilot - brak. (Audi 100/A3/A4/A6)

Kupiłem okazyjnie (mam nadzieję) pompkę 8D0 862 257 E wraz z kluczykiem i anteną za 150 ziko. Na stronie podanej wyżej te pompki nie różnią się niczym więc mam nadzieje że bez żadnego rezania podpasuje i będzie działał centralny z pilota.

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak podłaczyć antenę do pompki ? Od sprzedawcy dostałem kawałek kabelka, twierdzi że to antena.

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

Mam Audi a4 B6 2001 rok (małysz tzw)

nr VIN to WAUZZZ8E12A157483

Kolega pomógł mi auto otworzyć jakimś wytrychem czy czymś takim, nie ważne.
Nic nie uszkodził, centralny zamek po otwarciu odblokował wszystkie zamki i auto jest otwarte.
Moje pytani jest takie.
(zależy mi na łatwiejszym. tańszym i szybszym rozwiązaniu)
Czy na podstawie stacyjki dorobić klucz ? (około 200 zł + pilot jakieś 120 zł)
Czy może zakupić drugą używaną stacyjkę z kluczem wymontować tą co teraz mam zamontować tą kupioną
i pozostałoby tylko wprowadzić, zaprogramować klucz (ten zakupiony) w Vagu do systemu ? (około 100 używana stacyjka i kluczyk z pilotem)
zależy mi teraz tylko na tym aby odpalić samochód i otwierać go z pilota w kluczyki.
Proszę was o rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem centralny ale jednak bez pilota.to kupiłem sobie centralke z pilota ze scyzorykami z możliwością włożenia pastylki.dorobiłem grot zakodowane IMO i mam teraz centralny z pilota.domykane szyb oraz mruganie kierunków tez normalnie cyka.założenie tej centralki to kwestia 5 minut.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co robię nie tak? mam auto jak w profilu, mam kabel od viaken (http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-kabel-obd2-kabel-piny.html) podłączam się do auta. do tej pory mialem problem z vag can commanderem - sypał błędem o "dog init", to naprawilem inną wersją programu obecnie "coś" działa.

Idzmy dalej; wchodze sobie w kombi (zgodnie z instrukcją przytoczoną w temacie), ident, potem immo. W immo wg instrukcji mam odczytać VDO metometer itd. Niestety kiedy klikam read, dostaje komunikat "Start transfer/ received of data" i nic się nie dzieje. Rozumiem, że coś jest dalej nie halo, czy kwestia mojej niecierpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedna z rzeczy, które probuje ustalić. z tego co wiem, musiałbym rozmontować zegary zeby to sprawdzić, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie od przodu to powiem Ci co tam masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pomoże ktoś , jak wydobyć elektrykę z pilota ? Chcialbym przełożyć wnętrze do nowej obudowy a za cholere nie wiem jak wyciągnąć układ scalony z obudowy, nie widać tam żadnych gwintów, a nie chce wyjść :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzej delikatnie tzn. z wyczuciem lutownicą te bolce i podważ mi ta się udało to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko: czy jak wstrzele się częstotliwościami między pompka a kluczykiem z b7 to dam rade go zakodować? już mam właśnie ładny kluczyk wszystko ogarnąłem tylko kwestia pilota. Częstotliwości zgadzały by się co do funkcji "panic". I jeszcze pojawia się pytanie czy pompkę szukać "M" , "N" czy też "G" ? Pozdrawiam

Ten mój kluczyk z b7 ma przycisk panic i jest na częstotliwości 315MHz

Edytowane przez beny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgrasz tego z pompką centralego, chyba ze w kluczyku będziesz miał elektronikę z b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...