Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopoty z olejem


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie takie mianowicie czy da się uciszyć silnik zmianą oleju? Mam zalany Shell Helix Ultra 5W40 i czy zmian na VALVOLINE MaxLife 5W40 by mu pomogła. Czy filtr oleju, chodzi mi o markę odgrywa jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zapodaj Mann albo Knecht. A czy olej coś da cięzko powiedzieć:kwasny: A co Ci tam głośno chodzi? ja bym zalał Motula X-cess 5w40 a ponoć do hydrauliki najlepszy olej to Elf ale nie testowałem to nie wiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej raczej nie jest do uciszania a do smarowania.olej masz w porzadku tylko trafna diagnoza i naprawa go uciszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie ci hałasuje ( jaki to dźwięk i skąd mniej więcej dochodzi ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nagram krótki filmik cyfrówka i sami ocenicie

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ----------

Moim zdaniem to popychacz olejowy ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm popychacze ?? A jaki jest przebieg, no i na jakim oleju to wcześniej jeździło ?? Większość osób posiadających ten motor ma przelot ponad 200 i nikt się nie skarżył na popychacze, ja mam 273 i jest cicho. Nie obstawiał bym ale pytanie co wcześniej miał zalane i jak był używany. Popychacze jak by stukały to wyraźnie byś słyszał dosyć charakterystyczny stukot, po za tym jak by były wywalone mógł by silnik nie pracować równo.

Daj filmik ewentualnie jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje jeszcze dwóch rzeczy mianowicie czy pod czujnikiem położenia wałka rozrządu jest jakaś uszczelka czy coś jak tak to numer bym poprosił chodzi mi o ten z lewej strony od ściany grodziowej silnika bo moja etka szwankuje i numer uszczelki pod korek wlewu oleju. Dziękuje

filmik będzie jurto związane z pracą silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz ETKE on-line:

http://a4-klub.pl/dzial-czesci-123/nowa-etka-online-polsku-243988/

uszczelka jest razem z korkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzyc na YT a potem wklej link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mam konta na youtoube więc lipa

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 17:04 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2013 at 19:18 ----------

Postanowiłem ze ściągne misę olejową ale tylko ta pierwszą część i zobaczę czy smok nie zapchany. Jakiego preparatu użyć do czyszczenia i jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj i wyczysc benzyną ekstrakcyjną

przedmuchaj sprężarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sciągnąć też dekle od zaworów i wyczyścić całość górę i dół . Chodzi mi by cały syf wypłukać tylko czym?. Mam pytanie czy u mnie jest filtr odmy i jak on wygląda w etce znalazłem tylko takie siateczki dwie które są w rurce łączoncej obie głowice bo i to bym od razu ogarnoł

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

MILLERS OILS ENGINE FLUSH lub użyć tego

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

VALVOLINE ENGINE FLUSH lub coś takiego co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz miske to masz praktycznien cały olej

zdejmując pokrywy powycierasz szmatą i bedzie ok

oczywiście zawsze można wlać płukankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie specjalnego tematu do pytań o olej do benzyny ?

W dieslu ładnie wycisza Luigi Moly - tak przynajmniej piszą... Ale grunt to prawidłowy dobór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej będzie najlepszy po płukaniu

Shell Helix Ultra 5W40

VALVOLINE MaxLife 5W40

MOTUL 8100 X-CESS 5W40

słyszałem ze vavoline jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zalane Valvoline Synpower 5w40 (wyzszy model do Maxlife) i wedlug mnie jest lepiej niz Motul X-cess na ktorym wczesniej jezdzilem. Mniej pali oleju i silnik jakby ciszej pracowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te dwa oleje czymś się różnią Valvoline Synpower 5w40 a VALVOLINE MaxLife 5W40

---------- Post dopisany at 20:28 ---------- Poprzedni post napisany at 20:07 ----------

Czyli zrobię tak oczyszczę wszystkie siatki odmy benzyną ekstrakcyjną wleje VALVOLINE ENGINE FLUSH niech oczyści górę, spuszczę potem to odkręce misę olejową i smoka oczyszczę też benzyną , zakładam miskę do tego nowy filtr Mann i zaleje to VALVOLINE MaxLife 5W40 i zobaczymy co to da

---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:28 ----------

tylko w którym miejscu jest ten filtr odmy i jak go zdemontować?

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

AUDI A4 B6 A6 C5 2.4 BDV 3.0 ASN ODMA SILNIKA (3128161399) - motoAllegro

czy to jes

t odma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...