Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopoty z olejem


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest odma, a filtr jest w zaworze, na rysunku zaznaczone

niebieskim punktem nr.6

20684438330cb892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oprucz tego są jakieś jeszcze filtry odmy inne? w tych rurkach co od odmy idą do głowic nie ma filtrów?

VALVOLINE ENGINE FLUSH czy ten preparat jest doby czy znacie lepszy?

---------- Post dopisany at 18:20 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ----------

przepraszam ze zadaje tak dużo pytań ale chce to zrobić porządnie. w misie jako takiej uszczelki nie ma tylko jest składana na jakąś masę uszczelniającą

---------- Post dopisany at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:20 ----------

OSŁONA OBUDOWA WAŁKA AUDI A6 C5 3.0 V6 01-05 (3071027984) - motoAllegro

i pod to uszczelkę nie mogę znaleść na etce numeru uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnij sobie z preszpanu i zamontuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wyciecie tej uszczelki zajmie Ci 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak nie do kupie to tak zrobię. Mam nadzeję ze w piątek ogarnę ten temat całkowicie jutro pokupie co trzeba i spróbuje ruszyć ten temat filtry odmy jak nie do kupie to wyczyszczę. Płukanka nie zaszkodzi mojemu silnikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje dokupić wszystko co potrzeba jutro w i piątek ogarnąć ten temat. Czy płukanka nie zaszkodzi mojemu silnikowi?

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

czy ta płukanka morze zaszkodzić mojemu silnikowi?

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ----------

przepraszam za dołaczanie tych samych pytań ale net mi szwankuje coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zamówiona jest 30 zł a ASO. Odma cała zapchana była czyszczenie jej pomogło jutro uszczelka do wymiany

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

W życiu nie widziałem tyle brudu w odmie. W sobotę mi złapała trochę w ten mróz ale całe szczęście po korkiem uszczelka była wysłużona i puściło korkiem ale tylko 2 setki ubyło

---------- Post dopisany 30-03-2013 at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany 28-03-2013 at 21:12 ----------

Panowie znalazłem filmik na you tube u mnie tez tak cyka ale troszkę ciszej no i jak dodam gazu to nie stuka tak tylko na wolnych obrotach w okolicach czujnika położenia wałka rozrządu od strony grodziowej. Tam jest jakiś nastawnik i z pod niego mam wyciek

B6 A4 engine tick noise - YouTube

Miałem to wczoraj zrobić ale nie wyszło . Po świętach się biorę

---------- Post dopisany 20-04-2013 at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany 30-03-2013 at 18:31 ----------

panowie zmian oleju i czyszczenie uciszyła zawór ale jeszcze nie jest tak jak powinno być mianowicie jak odpalam silniki jest ok w sumie jak sie rozgrzeje i zgaszę. Gdy go ponownie odpalę po upływie około 30 min terkotnie chwile,ale na zimnym jest ok , jak go odpalam po 5 -10min od zgaszanie to nie ma tego/czy to warjator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wiem że podobnych tematów na forum już było pełno. Szukałem na wielu forach i w "wujku" Google. Znalazłem wiele informacji ale chciałem żeby ktoś odniósł się do mojego przypadku.

Od niecałych 2 m-cy jestem posiadaczem B6 3.0 v6 Quattro 2002 rok. Przez ten okres zrobiłem ok 1500 - 2000km max. Niestety bez dolewki oleju się nie obeszło. Silnik był zalany olejem Mobil 5W50 Peak Life po pierwszym wskazaniu kontrolki (ok. 1,5 tyg od kupna) dolałem taki sam 2x po 0,5 l w odstępie ok 2 tyg gdy w późniejszym czasie zobaczyłem na bagnecie że jest minimum to już dolałem Venol 5W50 bo najtańszy, ze względu że niebawem chcę wymienić czujnik oleju (czasem zapala się kontrolka "oil sensor") i zalać go Valvoline bo wszyscy go chwalą. Tego Venola dolałem 3x po ok 300 ml w odstępach ok. 6-8 dni. Tym sposobem dolałem już 2 litry do mojego autka. Dodatkowo kupiłem dodatek do oleju z firmy STS ale zmiany nie zauważyłem. Co mi radzicie ?? Co mam zrobić z takim przypadkiem? Zlecić diagnozę mechanikowi? Co może być uszkodzone ? Jakie koszta? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te silniki lubią conieco łyknąć oleju, dlatego jak u mnie po 7000km spadło o pół stanu na bagnecie to nie byłem zdziwiony, tym bardziej że jeździ na LPGu, ale to co u Ciebie się dzieje to napewno grubsza sprawa, jeśli bankowo wykluczyłeś jakiekolwiek wycieki, to znajdź konkretny warsztat, który zna się na tych motorach (niewielu takich), koszty? duży piec, duże koszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika. Powiedział żebym zaobserwował rano (gdy uszczelniacze są twardsze) kolor i zapach spalin. Jutro sprawdzę i napiszę co zaobserwowałem. A co powiedzie o tym oleju Valvoline? To prawda że ubytek znacznie się zmniejsza? Prawda czy mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki silnik jak ty i zalałem do właśnie Valvoline 5w40 MAX LIFE i powiem ci ze branie oleju się zmniejszyło ale to tez zależy od tego jak dusisz ten silnik. Jeśli jeżdzisz do 3tyś na obrotomierzu to zużycia oleju praktycznie nie będzie ja jak pociśniesz to ubędzie w zalerzności od stanu silnika .Sprawdż szczelności silnika czy wycieków nie ma szczególnie w okolicach chłodnicy oleju od strony ściany grodziowej przy nastawnikach wałków rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto nie dymi przy wysokich obrotach to pierścienie bym wykluczyl

prędzej prowadnice zaworow/uszczelniacze lub gdzies ucieka przez odme/uszczelki

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

jest to wolnossak, ja bym sprobowal zalac polsyntetyk (tylko dobry!) i poobserwowal czy się nie poprawilo, nie powinno mu to zaszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem v6 z lpg i czeka mnie wymiana oleju ale przed tym muszę określić przyczynę świecącej na czerwono olejarki na wyświetlaczu. Zapala się przy wyższych obrotach. do 1200 jest spokój. Czujnik został wymieniony ale to nie pomogło. Jutro auto idzie do mechanika ale przed tym chcę wysłuchać Waszych sugestii . Może ktoś miał podobny problem.

Przy okazji mam pytanie : czy może ktoś dysponuje niepotrzebnym bagnetem do 3,0 v6 , coś takiego jest mi potrzebne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapala sie przy obrotach to slabe cisnienie pompy albo zapchana pompa - tak czy inaczej zmierz cisnienie oleju, jak jest slabe to sprawa prosta - micha w dol i wyciagnac pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet kupiłem dziś za 41 pln. To cieszy. Jednak olejarka już nie bardzo, u mnie było podobnie i rzeczy było kilka:

- brudny smok

- Wyciągnięty łańcuszek napędu pompy oleju

- uszkodzone napinacze tegoż łańcuszka

Nie jeździj nim tak bo sie zatrze. niech mechanik sprawdzi dokładnie całą miskę pompę i ten łańcuszek. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...