Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopoty z olejem


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiszę mały update, ostatnie 2 tysiące przejechane- o dziwo ubyło jakieś 0,5L w sumie.

Tak czy inaczej za jakiś tydzień kupuje płukankę z LM, olej Motul X-clean i będę patrzył co się będzie działo.

P.S.

Ostatnio mało się nie zabiłem z gościem który mi cały czas próbował wmówić że przy takim przebiegu ~220k km i takich przepałach oleju powinienem zalać półsyntetyk. Ja mu swoje że wole spalony olej ale lepsze smarowanie, a ten dalej swoje. Koledze doradził to samo i go posłuchał. Efekt- po pierwszej zmianie z syntetyka na pół- padła kompresja.

P.S.2

Ma ktoś zaufanego sprzedającego na allegro z olejami? PW mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.motul.com/pl/pl/resellers?utf8=%E2%9C%93&activities[1]=1&q=Polska&commit=Szukaj

:hi:


Niech zgadnę - ten mechanik wciskający półsyntetyka pierwsze szlify w zawodzie zdobywał jeszcze w PRL-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.motul.com/pl/pl/resellers?utf8=%E2%9C%93&activities[1]=1&q=Polska&commit=Szukaj

:hi:

Niech zgadnę - ten mechanik wciskający półsyntetyka pierwsze szlify w zawodzie zdobywał jeszcze w PRL-u?

Dziękuję.

On- nie, młody chłopak który zajmuje się mechaniką. Ma "guru" który robi przy busach i uważa że jak przerobił n silników i jest złotą rączką to wie co do czego lać. Najlepszy był komentarz jak stwierdziłem że ja chce mieć smarowanie dobre (przez lanie syntetyka), na co on "Ale ten silnik trzeba uszczelnić bo jeszcze trochę i będzie do roboty. Kto to widział żeby tyle oleju ubywało." :facepalm::facepalm:

Za offtop przepraszam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałem też ucznia przesiąkniętego nauczaniem starego senseja :decayed:

Przykładowy sklep ze strony Motula, mający ich autoryzację:

http://www.motokram.com.pl/produkt/2148498/Motul%208100_X-clean_C3_%205W40%205L_%28Produkty%208100%29.html

to nie jest żadna reklama :wink:

Po prostu chcę uczulić Cię, że nawet jak znajdziesz gdzieś ten olej taniej o kilka złotych, ale spoza oficjalnej sieci dystrybucji, to bym się mocno zastanowił czy jest sens podejmowania aż takiego ryzyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba posłuchać rady kolegów z forum

miałem Castrol 5W30 i przeszedłem na Motul 5W40 i z 1500km przebiegu zero ubytku

silnik inaczej pracuje tzn, na + chyba że to moje odczucie

także polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba posłuchać rady kolegów z forum

miałem Castrol 5W30 i przeszedłem na Motul 5W40 i z 1500km przebiegu zero ubytku

silnik inaczej pracuje tzn, na + chyba że to moje odczucie

także polecam

A co było na castrolu 5w30?? Ja mam teraz zalany castrol 5w30 co prawda nie pobiera mi dużo go bo teraz mam przejechane z 9000 tys za 1000 wymiana i dolałem może 2 litry jak do tej pory. Ale teraz jak bd wymieniał to motula kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba posłuchać rady kolegów z forum

miałem Castrol 5W30 i przeszedłem na Motul 5W40 i z 1500km przebiegu zero ubytku

silnik inaczej pracuje tzn, na + chyba że to moje odczucie

także polecam

A co było na castrolu 5w30?? Ja mam teraz zalany castrol 5w30 co prawda nie pobiera mi dużo go bo teraz mam przejechane z 9000 tys za 1000 wymiana i dolałem może 2 litry jak do tej pory. Ale teraz jak bd wymieniał to motula kupię

2 litry :huh:

ja od wymiany do wymiany max 1- 1.5 litra ale to jak ja jeździłem a nie żona

miałem zaznaczony punkt i jak ubyło to po 100 dolewałem ( a takie zboczenie )

teraz widzę że mój mechanik nie bez powodu namawiał mnie na przejście na Motul od kilku lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie trasy robicie? pytam tak z ciekawość bo ja tygodniowo robie kolo 400km głownie autostrado i zazwyczaj obroty ciagle na 4 tysiacach na jakies 1000km musze dolać z 200-300ml a u was takie małe przepały aby zazdrościć :hi:

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie ok 2 L ale zapomniałem dodać że w między czasie z 2 razy min był odkręcany filtr oleju raz chyba nawet z chłodniczką więc za każdym razem dolewany olej był świeży. Wymiana za 1000 km ciekawe jak bd po wlaniu motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zrobić płukankę silnika i zalać motul x-clean 5w40. Po kilku k km, dam znać jak zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od października troche już mineło :P a mówiłeś ze za tydzień to zrobisz hehe. napewno nic złego sie nie stanie chyba że już sie działo coś złego to płukanka ci pokaże co i jak chodzi mi o to że np miałes jakoś nie szczelność w uszczelce itp to ci ja spotęguje. na 99% spalanie oleju nie wzrośnie sądze że powinno spać w jakimś stopniu ale wiadomo cudu nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło, ale po prostu nie było kiedy. Jak na razie pozostaje czekać do pierwszego tysiąca wtedy ocenie.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam motula x-clean i od wymiany ledwo mi spadło od poziomu max, może 2 mm na bagnecie,nic nie dolewane , przelatane już 1400 km (edit 14000 a nie 1400)

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swiezym oleju minimalnie jest mniejszy pobór niż pod koniec prrzed wymiano ale to nie duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zmienia postac rzeczy:P popadłem juz w parranoje ze ten moj tak chleje oliwe:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Od wymiany zrobiłem 1500km, kilka razy trasa razem z 500km, 300 miasto, reszta mieszany. Kilka razy trafił się ktoś kto chciał sprawdzić czy da radę audi 1.6 quattro (tak mam na klapie ☺) i...

Na bagnecie ubyła raptem jedna kreska. Jestem w szoku po prostu, biorąc pod uwagę że stan był na marks (prawie).

Także przesiadka z castrol 5w40 na motul 5w40 x-clean jak najbardziej na plus.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Koucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj trochę z bananem bo masz swierzy olej a na nim zawsze mniej wciagnie po 3 tysiacach spalanie wzrosnie ale minimalnie wiec jest spoko:) gratulacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione już 4000km po zmianie. Roland dwie setki żeby dalej stan był pod maksimum.

Jak na razie jestem zadowolony z zmiany na motul. Z finalną oceną poczekam do lata.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...