Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem skrzynia 6 biegowa quattro do 1.8t


kkkk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam wielki problem ze skrzynią 6biegową quattro otóż ,

otóż w swojej audi a4 b5 mialem silnik 2.5tdi v6 i zrobilem swapa na 1.8t

zostawiając skrzynie 6biegową quattro .

Dwumas nowy, sprzegło , rozrusznik z 1.8t wszystko działa wysprzegla .

Problem jest taki ze gdy odpale silnik , cos mi obciera

a jak wcisnę sprzegło to jeszcze głośniej to slychac

i pytanie dla znawców tematu co może być tego przyczyną z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Chętnie poobserwuje temat bo tez mnie to interesuje jak wygląda taka przekładka z 2.5TDI na 1.8T. :decayed: Jak możesz to napisz (jak wolisz to na PW) jak Cię to technicznie wyszło i finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze ze nie było tak zle , ja kupilem silnik z łapami ktore bez problemu pasują na sanki z 2.5tdi .

no i wymiana pasa przedniego ale na upartego da sie to obejsc i jeszcze filtr powietrza potrzebny , przewody kimatyzacji

ale wszystko jest do zrobienia jak sie chce , ja mam tylko problem z tą skrzynia bo nie ładnie to obciera

Wiekszy problem z instalacją elektryczną :) a finansowo to zależ za ile dostaniesz silnik ale bedziesz mial 2.5tdi na sprzedaż tak jak ja heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......sprzeglo zostawiles stare?tzn w 2,5 v6 6b q jest sprzeglo 240mm w 1.8t 228mm jakie masz sprzeglo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzeglo z 1.8t 228mm bo taki tez dwumas z 1.8t

niedoczyt.ze masz wszystko z 1.8t,wszystko powinno smigac jak nalezy dzieje sie tylko przy odpaleniu czy jak auto juz pracuje na luzie to tez trze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś słyszałem o jakiejś blaszce która trzeba albo podgiąć albo podciąć przy takiej przekładce ale niech to ktoś zweryfikuje

---------- Post dopisany at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ----------

napisz jak możesz jakie masz prędkości na poszczególnych biegach i przy jakich obrotach, szczegolnie na piatce/szostce przy ok 120-140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie non stop trze a jak wcisne sprzeglo to troszke glosniej a po za tym wszystko ok

a moze to byc wina rozrusznika ??

pioteros : tak tez czytałem o tych podkładkach miedzy skrzynia a silnikiem ale to napewno do 1.9tdi a nie wiem jak to sie ma wlasnie do 1.8t a co do predkosci wybacz ale na razie staram zrobic to do porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tą blachę między silnikiem a skrzynią, chodzi mi o to co ma 1-2mm, być może że trze o rozrusznik, 2-3 razy spotkałem się z tym przy przekładce skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła się np lekko przesunąć podczas montażu skrzyni i będzie trzeć o rozrusznik / koło dwumasowe. Jak masz warunki zrzuć rozrusznik i zobacz jak tam wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 1,8T czy 1.9 nie ma to znaczenia. Dystans redukcyjny (ten o grubości ok 5-6mm) występuje tylko ze skrzynią 6 i sprzęgłem 240mmm.

Nie występuje on w 2.5 TDI ! 2.5 tdi nie ma tego dystansu bo ma inne koło dwumasowe i ten dystans nie jest potrzebny.

Tak wygląda ten dystans ale jest on stosowany - powtórzę raz jeszcze - tylko ze skrzynią 6 i sprzęgłem 240mm. Do sprzęgła 228 nie jest to potrzebne i tego nie znajdziemy. To tak dla potomnych.

dystans skrzyni biegów passat b5 fl 1.9 tdi (3085149789) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i oprócz tego też jest zwykła blacha o grubości ok 1-2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz komplet 1.8T ze sprzęgłem 228mm nic poza blaszką nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wolnej chwili napisz jakie masz predkosci, szczegolnie na 5 i 6 biegu przy ok 100-120-140km/h :) byla by to fajna baza danych dla tych co chcieliby taka skrzynie, aa i napisz oznaczenie skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta... Ktoś do 1.8T quattro swapował skrzynię 6b? Domyślam się, że trzeba skrzynię, wał i dyfer. Czy coś jeszcze? Chodzi o A4 B5 sedan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...