Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki preparat do mycia silnika?


dziako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ja coś dopowiem i ktoś zastosuje moje doświadczenie w myciu :gwizdanie:

Zerknijcie na stary wpis ze zdjęciami u nas na forum mojego autorstwa.Stosuje go od kilku lat i jestem zadowolony.Tanio i dobrze wygląda.

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b5-mycie-silnika-123120/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszytskim , chce umyc silnik w moim aucie ,kupile, taki srodek bo na forach polecali : Autoland SPEC - do czyszczenia silnika 700ml (3189676337) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , powiedzcie mi czy to dobry srodek oraz co moge nim spryskac ( weze , silnik jasna sprawa, plastiki itp . lakierowane elementy pod maska i spod maski ) , oraz was poprosic o to abyscie np w paincie zaznaczyli mi na zdjeciu zalaczonym ponizej co mam zakryc folia , robie to pierwszy raz dlatego chcialbym to zrobic dobrze.. z gory dzieki za wszelka pomoc

DSC_0423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście APC Nielsen Cyclone, pachnie zapachem cytrusowym ;)

ze wszystkich środków których używałem ten jest najlepszy bo nie zostają żadne ślady. nie ma białego osadu, wszystko spływa razem z wodą. rewelacyjny środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale nikt z was nie zauważył że po umyciu silnika i całego tam osprzętu ( rurki klimy itp ) takim mocnym środkiem, to po pewnym czasie od umycia zaczyna korodować ( utleniać ) się aluminium i różne elementy ocynkowane ? Jak ktoś miał do czynienia z większą ilością mytych silników to wie o co chodzi, silnik potraktowany ostrą chemią - a po jakimś czasie niemal że wszystko koroduje. Z mocną chemią trzeba ostrożnie, czasami lepiej oszczędzić mu takich zabiegów. pozdr

Nie zgadzam się z Tobą.Od pierwszego mycia mojej komory silnika ,oczywiście i rurek klimatyzacji,nic się nie dzieje.Postaram się wkleić zdjęcia nawet za chwilkę.Zaraz zdjęcia zrobię i wyslę.

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:23 ----------

Wklejam zdjęcia wykonane przed chwiką.Silnik myty jakiś rok temu.Nie ma żadnej korozji,utleniania się.Sprawdzony mam środek,oczywiście nie jestem dystrybutorem jego ale naprawdę polecam.

DSC07311.jpg

DSC07312.jpg

DSC07313.jpg

DSC07314.jpg

DSC07315.jpg

---------- Post dopisany at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

A co po myciu silnika stosujecie, jakiś nabłyszczacz do gum i plastików ?

Nic więcej nie stosuję.Żądnych nabłyszczaczy do gum i plastików.Efekt widać na zdjęciach.Może i trzeba użyć innych środków ale ja mam już od wielu lat sprawdzone i widać efekty.Może nic nie błyszczy się ale ja wolę jak jest ori,czyli normal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plyn co kupilem zawiera jakis chlorek sodowy , a powie mi ktos jak to zabezpeiczyc?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijam postów ale pozwolę sobie wkleić ponownie:

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b5-mycie-silnika-123120/

Zerknij tam i masz wsio na temat.Nikogo nie namawiam.każdy ma możliwość wyboru i zastosowania środków.Nic się nie dzieje,nie ma korozji,ani śniedzenia nawet po kilku latach stosowania środka.Wkleiłem zdjęcia wykonane kilka minut temu.Nie ma co przepłacać za inne drogie specyfiki.Tam gdzie macie bardzo zajechane elementy,to trzeba pędzlem sztywnym powachlować trochę,efekt murowany.Rok temu robiłem mycie z płynem FULDA,co jakiś czas zwykłą szmatką wytrę kurz i nic wiecej.Tyle na ten temat.

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

ten plyn co kupilem zawiera jakis chlorek sodowy , a powie mi ktos jak to zabezpeiczyc?;p

Kup cos co napisałem.Zobacz zdjęcia i oceń sam efekt.Nikogo nie zmuszam tylko dzielę sie informacją i efektami .

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

Czasem jak czytam wypowiedzi początkujących ,chyba piszą po to aby nabić posty.Póżniej nie odzywają się i nie komentują.Moje motto brzmi: Nie zawsze mów co wiesz,ale zawsze wiedz co mówisz.Nie znam się ,nie sprawdziłem więc nie piszę i nie mam korozji rurek klimatyzacji.Zapomniałem napisać,rurki ok po tym środku ale nie mam już nadkoli,ale nikt o to nie pytał :kwasny: i znika mi silnik .Jutro sprawdze czy mam go :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tygodniu kliensta z Saab 9-5 z 3 litrową benzyna co chcial umyć silnik . Wziąl wszystko co mial w domu w kuchni dodał k2 i bawil się w lanie wody najpierw z konewki a pózniej z karchera . Efekt ??

Zaczepiście czysty silnik + uwalona jedna listwa/cewka zapłonowa . Co tam , marne 1000 zł za używkę z gwarancja :)

Zakrywać w benzynach elementy wysokiego napięcia :) I przedmuchac sprężonym wichrem :)

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyciągałem, a skoro masz pełno wody i bardzo wolno spływa lub wcale to najprawdopodobniej masz zatkane odpływy w podszybiu - udrożnij je, bo Ci zacznie komputer zalewać, a następnie wnętrze samochodu.

Gdzie są te odpływy na podszybiu? Miałem tyle wody pod aku i w okolicach kierownicy (2-3 cm) ale wypompowałem wężykiem. Tylko jest jeden problem... nie widzę gdzie są te odpływy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Buba a jaki środek stosowałeś?Efekt podobny do mojego,ale człowiek uczy się całe życie.Może zastosuję twoja metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plyn co kupilem zawiera jakis chlorek sodowy , a powie mi ktos jak to zabezpeiczyc?;p

Chlorek sodu to sól kuchenna - NaCl - tak więc nie używałbym tego do mycia silnika :kwasny:

Chlorki generalnie są silnymi utleniaczami - czyli użycie ich spowoduje przebarwienia na aluminium (biały nalot) oraz rdzewienie elementów metalowych.

Teraz spojrzałem na link allegro który zamieściłeś - ze składu wynika, że preparat ma w składzie wodorotlenek sodu, który działa na metale korodująco a szczególnie destrukcyjnie na aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnnio zabralem sie za silnik bo wygladal jak po milionie km

poszlo szybko sprawnie

APC poorboysa dosc mocno zocienczone , psikane z atomizera , pedzelek i ponownie atomizer z woda , pozniej do sucha

wszystko gra zero problemow

ale chce pojsc dalej

wszystkie zmeczone materialy typu srubki ,tasma na przeowdach na nowe

tyllko jeden szczegol psuje moja cala prace , pompa abs-u

20130527_145332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKRA od K2 i myjka cisnieniowa,silnik nie do poznania,czyściutko jak w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście o Tenzi, od dzisiaj jest promocja 15% w Praktikerze , m.in. na Tenzi ... widziałem wczoraj sporo produktów tego polskiego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja proponuje mycie silnika itp. nie wodą bo może to spowodować zamoczenie przewodów styków ect. CZYŚCIMY TYLKO I WYŁĄCZNIE BENZYNA EKSTRAKCYJNA PLUS PISTOLET DO ROPOWANIA (czysty najlepiej nowy) plus kompresor i lecimy sobie poklei. Wszystko szybko wysycha gdyż jest rozkładane pod wysokim ciśnieniem Benzyna ekstrakcyjna rozpuszcza wszystkiego rodzaju oleje smary sole itp. ;) POZDRAWIAM MAM NADZIEJE ZE POMOGŁEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...