Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki preparat do mycia silnika?


dziako

Rekomendowane odpowiedzi

Tej Zimy urwałem osłonę silnika. Jaki preparat polecacie do mycia silnika itp. po soli i innym brudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym potraktował na początku czymś od TENZI, bo jednak potrzeba coś mocnego w takie miejsca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre APC w proporcji 1:2 i powinno wystarczyć jak nie to czystym APC... do tego zostanie Ci uniwersalny środek do mycia wszystkiego tylko w różnych proporcjach trzeba rozrabiać.

Np. Bilt Hamber Surfex HD, Meguiars APC, ValetPro Citrus PreWash,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych i mocnych - do usuwania smaru czy zapoceń z silnika Tenzi Truck daje radę, jest dostępny w litrowych opakowaniach nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dostanę te środki na allegro bo chyba nie w supermarketach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, a jeżeli chodzi o mycie wszystkiego pod maską, jest pełno takich środków do spryskania całości i zlania myjką ciśnieniową, ale czy to jest bezpieczne? szczególnie pytam pod tym kątem, że mam instalację LPG, mogę pryskać tą chemią po całości bez obawy o wszelkie przewody LPG elektrykę i tym podobne rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakryj i zaklej te wszystkie elektroniczne podzespoły, komputer, lpg, alternator, rozrusznik, akumulator można wyjąć Do zakrycia dobrze się sprawują worki spożywcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dostanę te środki na allegro bo chyba nie w supermarketach :naughty:

na allegro jest tego od groma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem silnik Dimerem i było elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam najczesciej K2 AKRA ...myłem kilka razy swojego diesla , brata diesla, kumpla diesla.. swojego benzyniaka co sezon myje 3 widlaki i nigdy nic nie zakrywałem..wazne jest, zeby umyc silnik jak jest ciepły..wtedy wszystko ladnie szybko wyparuje ..odpalic i cieszyc sie czystościa pod maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol bike cleaner wart swojej ceny myłem Audi 80 B4 silnik oraz maskę od środka wszystko było ożygane od oleju z płynem chłodniczym poradził sobie bez problemu, oraz A4 pod maską nie sprawiła mu problemu, nie niszczy plastików, a czyści wspaniale. Wart swojej ceny:wink:

Spryskać, przetrzeć gąbką i spłukać, wysuszyć kompresorem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazne jest, zeby umyc silnik jak jest ciepły..wtedy wszystko ladnie szybko wyparuje ..odpalic i cieszyc sie czystościa pod maska

:facepalm: kolego nie dawaj takich rad bo ktoś może wziąć twoją poradę zbyt dosłownie i będzie problem :decayed::wink:

---------------------------------

U mnie Tenzi Truck można dostać na myjniach bezdotykowych, sprzedawany z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj Boże jak będzie ciepły :wink:, gorzej jak będzie miał temperaturę pieca hutniczego :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj Boże jak będzie ciepły :wink:, gorzej jak będzie miał temperaturę pieca hutniczego :decayed::grin:

A co tam, od razu psikać Karcherem na rozgrzanego ślimaka! :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, przecież tyle się mówi o tym żeby po ostrej jeździe "schłodzić turbinę" :grin::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...