Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak wymienić wężyk spryskiwacza w avancie - TYŁ!


Syriuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Samochód z 1997r posiada 2 zbiorniki - czyli jak dobrze wyczytałem jest przed liftem... (mogę się mylić) :tongue4:

Mam gdzieś zaciśnięty wężyk i chcę go wymienić - tylko nie wiem jak się do tego zabrać...

Jak patrzyłem to musiałbym chyba zdjąć prawą tapicerkę w bagażniku, pokombinować z posufitką i jeszcze słupek z tyłu (nie mam pojęcia którędy ten wężyk idzie) - później jakoś przepchać się przez gumową harmonijkę do tylnej klapy, później jeszcze zdrowo powalczyć wewnątrz klapy.... dużo tego...

Robił już to ktoś?

Proszę o jakiekolwiek rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz najpierw, czy masz sprawna dysze spryskiwacza, tzn czy jest drozna - i jesli tak, to sproboj przeciagnac za pomoca starej rurki laczac tasma stara i nowa - tzw pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem??

Jesli Ci nie działa spryskiwacz tylnej szyby to wcale nie musisz mieć zacisniętego wężyka, tylko:

---> http://www.a4-klub.pl/smf/a4_avant_19_tdi_avg_tylny_spryskiwacz-t2593.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to sproboj przeciagnac za pomoca starej rurki laczac tasma stara i nowa - tzw pilot.

Jasne!!! Jakie to proste! :) Nie wiem czemu na to nie wpadłem :) Dałem ciała... Dzięki. Czasami wystarczy pomyśleć... :>

Tymczasowo zamykamy temat. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prawej nodze kierowcy, pomiedzy pedałami a drzwiami masz maskownice, która jest przykręcona 2 śrubkami. Śrubek możesz nie widziec, gdyż najpewniej są zaślepione. Odślepisz podważając zaślepki płaski śrubokrętem. Tam będziesz miał pęk przewodów elektrycznych a pomiędzy nimi szlaufik rozłączony. żeby go złączyć to też się troszkę napociłem bo dość ciężko wchodziła jedna część w drugą....

... a zresztą. Powyżej dałem Ci lnka, gdzie masz wszystko opisane ze zdięciami...

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała nieścisłość! Napisałem, że mam 2 zbiorniki - tzn jeden na przód i drugi z tyłu w prawym nadkolu... Ja pytałem o ten z tyłu! :)

Tak czy siak spróbuje metodą "na pilota".... :>

Kurcze - tylko nadal wydaje mi sie to skomplikowane.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...