Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Vaccum Pompa (Tandemowa) - Działanie, montaż i wymiana


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Califon napisał:

Cześć,

w ostatnim czasie wymieniłem pompe  Vacum na nową Bosch'a. auto stało przez 4 dni i dzisiaj rano był problem z odpaleniem. Prawdopodobnie zapowietrzony układ paliwowy. Po dłuższym kręceniu auto ruszyło.

Teraz pytanie czy układ sam się odpowietrzy czy musze to samemu robić?

Z góry dzięki za pomoc  

U mnie sam się odpowietrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam u siebie wyciek z okolicy pompy Vaccum. Czy wystarczy wyminic oring miedzy pompa A głowica czy sama pompa tez moze cieknoc? 

Jaka pompa bedsie pasować do silnika Ajm? Czytalem ze te pierwsze pompy nie byly udane? Lepiej kupic taka gdzie idzie blaszka a nie oring?

 

20191120_154051.jpg

20191120_153955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz boscha to zapomnisz o problemie który już sie pojawił bo już masz napuchniety przewód wodny ,zaraz peknie i woda poleci. bosch z silnika 1.9 PD bedzie pasowasc, od 2004r byly w np avb avf itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lu-Gi napisał:

jak założysz boscha to zapomnisz o problemie który już sie pojawił bo już masz napuchniety przewód wodny ,zaraz peknie i woda poleci. bosch z silnika 1.9 PD bedzie pasowasc, od 2004r byly w np avb avf itp.

Czyli pompa do wymiany?

Szukać z takim oznaczeniem 038 145 209C??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez literki na końcu też może być. To jest takie widzi mi się ludzi ze ta literka będzie to będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wymianie pompy. Dorwalem w okolicy Boscha. Kupilem nowego węża i nowa uszczelke i zabrałem się za wymianę. Teraz trzeba jeździć i obserwować czy pomogło.

Czy ma ktoś schemat do przewodów które idą do jakiegos zaworu ktory jest przykrecony do rury od doładowania? Nie jestem pewnien czy wszystko dobrze wpiolem.

20191122_133614.jpg

20191122_133630.jpg

20191122_122831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sprawdzić ciśnienie paliwa na waku ale nie wiem jaki jest gwint na tej ślubie kontrolnej, ktoś się orientuje albo sprawdzał może?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, estek1988 napisał:

nie wiem jaki jest gwint na tej ślubie kontrolnej, ktoś się orientuje albo sprawdzał może?

W tym poście Piotr wszystko opisał:

https://a4-klub.pl/topic/229374-tdi-pd-vaccum-pompa-tandemowa-działanie-montaż-wymiana/?do=findComment&comment=4276973

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 AVF 2002

Pompa wymieniona, 3x uszczelka metalowa, cały zestaw w środku wymieniony a dalej leci.

Poprzednia pompa nie ciekla tylko kruciec byl zakowany i luźny. 

 

Gdzie szukać przyczyny, kolejna pompę kupic regenerowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bezpośrednio nic sprawdzić, można tylko gdybać patrząc na niektóre parametry z VCD-esa :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja tylko chciałem zapytać odnośnie pomiaru ciśnienia paliwa na tandemie. Wiem, że gwint wewnętrzny ma wymiar M12x1,5 pytanie tylko czy trzeba mieć do tego śrubę typu banjo czyli taka jaką podają w instrukcji czy wystarczy zwykła redukcja np M12x1,5 na 1/4" do manometru? I w przybliżeniu jaka długość gwintu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 20:25, KarolH napisał:

1.9 AVF 2002

Pompa wymieniona, 3x uszczelka metalowa, cały zestaw w środku wymieniony a dalej leci.

Poprzednia pompa nie ciekla tylko kruciec byl zakowany i luźny. 

 

Gdzie szukać przyczyny, kolejna pompę kupic regenerowana ?

Albo gdzieś jest rysa albo źle przykrecasz, za słabo lub za mocno. Jaka masz pompę Bosch czy luk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 22:21, dlugiacm napisał:

jakie uszczelki do czy też jaki rodzaj pompy siedzi w 2.0 TDI BPW ?

Pompa: 038145209Q, Uszczelka: 038145215

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 20:40, Lu-Gi napisał:

Albo gdzieś jest rysa albo źle przykrecasz, za słabo lub za mocno. Jaka masz pompę Bosch czy luk?

Luk stary, bosch regenerowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w silniku BLB tandempompa jest tożsama z tymi, które wspomniane przez autora wątku, czy jednak BLB ma inną tandempompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mravel napisał:

Panowie, czy w silniku BLB tandempompa jest tożsama z tymi, które wspomniane przez autora wątku, czy jednak BLB ma inną tandempompę?

Raczej jest inna czyli 03g145209 2.0 16v ma inną niż 2.0 8v i 1.9. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...