Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Vaccum Pompa (Tandemowa) - Działanie, montaż i wymiana


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2018 o 09:18, Szramka1 napisał:

Cześć. Czy ktoś jest wstanie mi powiedzieć czy pampa vacu do wymiany? Gdy wartości sie zmieniają naciskam 3 raz pedał stopu.

ta pompa pracuje prawidłowo?

znasz juz odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupilem nową pompę Boscha tożsamą oznaczeniem z moją starą. 

Wymiana podyktowana była z uwagi na puszczający simering na walku przez co olej szedl w paliwo. 

Po wymianie auto dziala raczej normalnie za wyjatkiem dwóch sytuacji. Mianowicie dojezdzając do świateł na luzie silnik potrafi zatrzasc jak by spadly mu obroty ponizej minimum. Problem rozwiazuje np wcisniecie sprzegla. Potem jest ok. Stojąc na luzie też ok. Hamulce działają normalnie. Wczesniej, na starej pompie, nie było takich numerów. Ponadto auto potrafi systematycznie co ok 1-2 s. delikatnie zatelepac (?) silnikiem na postoju na wlaczonym silniku. Tak jak by silnik nie pracował równo. Czytalem, ze BLB czasem tak maja ze trzesie silnikiem i pracuje on tak dziwnie ale... na starej tandem pompie tego nie bylo. Auto jest po programie robionej na starej pompie. Pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie vacum pompy na wałku nie ma uszczelnienia, olej mieszający się z ropą to uszkodzenie wewnątrz samej pompy. Co do sytuacji która Ci się dzieje to pierwsza myśl jest taka że jest układ zapowietrzony. Nowa uszczelka mogła źle siąść albo jest źle przykręcona. chociaż bardziej można postawić na wężyki które wpinasz do pompy gdzieś tam się może dostawać lewy luft 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy jest ktos w stanie okreslic jaki nr ma ta pompa? Niestety innych oznaczen oprocz loga producenta LUK nie ma. Chce ja wziac na test za free, aby sprawdzic, czy moja pompka nie siadla

 

IMG_20210825_185930.jpg.71981ac06ed65a1aff4a422c4555d023.jpg

IMG_20210825_190051.jpg.189ead3384db579c8bdbb45cef7c662c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AVF będzie pasować,tylko musisz dokupić metalową uszczelką pomiędzy nią a głowica. Sam taką zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przedostawania się oleju do paliwa, filtr cały czarny. Wydaje mi się że to vacuum pompa, chciałem kupić zestaw naprawczy i wymienić wszystkie uszczelnienia. Problem w tym że kiedy już rozebrałem wszystko, to na wałku, na którym osadzony jest simmering uszczelniający olej-paliwo mam wyżłobione dwa rowki. Czy taka pompa nadaje się do regeneracji czy w grę wchodzi już tylko nowa?

IMG_20211013_181106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic vacum, silnik awx, pompa wyciagnieta pompa LUK numer 038 145 209A. Moje pytanie chce kupic nowa pompe ale musze  Luka czy moge wymienic na Boscha?? Jak tak to na jaki numer zamienic

Edytowane przez Merdoock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie BOSCH VAKUUMPUMPE KRAFTSTOFFPUMPE FÜR VW PASSAT 3B 3BG 3C 1.9 2.0 TDI BJ 98-08 in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

taka musisz kupic, to jest nowy model
plus uszczelka metalowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubabkb napisał:
WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie BOSCH VAKUUMPUMPE KRAFTSTOFFPUMPE FÜR VW PASSAT 3B 3BG 3C 1.9 2.0 TDI BJ 98-08 in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

taka musisz kupic, to jest nowy model
plus uszczelka metalowa

 

038 145 209Q bosch taka kupic plus uszczelka metalowa? 

A np LUK 038 145 209N tez jest juz chyba poprawiona? Do niej tez idzie metalowa uszczelka? 

 

Edytowane przez Merdoock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ostatnio wymienialem pompe tandemowa. Po tej wymianie wydaje mi sie ze hamulce dziwnie chodza. Jak jade z gazem wcisnietym i zaczne hamowac to pedal dopiero jakby w polowie lapal, znow jak jade i puszczam gaz i samochod toczy sie na biegu to hamulce lapia od razu jak brzytwa. I druga sprawa po zgaszeniu silnika pedal robi sie co ktorys raz od razu twardy( zawsze bylo tak ze mozna nacisnac dwa czy trzy razy no i twardnial to normalne) a teraz od razu twardy jak kamien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Merdock mialem identyczna sytuacje jak Ty , dalem za nowa pompe  190euro i dalej byl problem z twardym pedalem. Musisz wymienic czesc o numerze 8E0611743A (ja dalem 3 euro w serwisie ASO w niemczech).

Guma po czasie staje sie mieka i zasysa ja do srodka i dlatego robi sie problem z pedalem hamulca. gwarantuje ze jak to wymienisz bedzie poprawa w 100%. Wymiana zajmuje okolo 15 minut .

6b5ea1s-960.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te waz co idzie do tej gumy normalnie sie sciaga?(tzn pociagnac go czy jakos inaczej go trzeba sciagac) 

Edytowane przez Merdoock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubabkb napisał:

@Merdock mialem identyczna sytuacje jak Ty , dalem za nowa pompe  190euro i dalej byl problem z twardym pedalem. Musisz wymienic czesc o numerze 8E0611743A (ja dalem 3 euro w serwisie ASO w niemczech).

Guma po czasie staje sie mieka i zasysa ja do srodka i dlatego robi sie problem z pedalem hamulca. gwarantuje ze jak to wymienisz bedzie poprawa w 100%. Wymiana zajmuje okolo 15 minut .

6b5ea1s-960.jpg

 

A te waz co idzie do tej gumy normalnie sie sciaga?(tzn pociagnac go czy jakos inaczej go trzeba sciagac) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Merdoock tak ten waz normalnie sie sciaga, troche jest problemow z włozeniem nowej gumy w grodz poniewaz te gumy nowe sa twardsze , ale dasz sobie rade.

co do numeru ktory wyzej podales to jest chyba numer weza.

jak bedziesz w Aso chcial zamowic ta gume to podaj ten numer ktory Ci podalem bo jest na 100% dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...