Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Vaccum Pompa (Tandemowa) - Działanie, montaż i wymiana


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli faktycznie cieknie Ci ropa z pod dekla to pewnie jak ja masz dziadowskiego LUK-a i próby jej reanimacji nie mają sensu. Lepiej szukać używek-oczywiście tych poprawionych bądź kupić nówkę jeśli stać. Na pierwszej stronie jest wszystko ładnie opisane co i jak. W skrócie można brać wszystkie pompy Boscha bądź LUK ale tylko z końcówką N. Mnie też spotkał ten sam problem co Ciebie i kupiłem dzisiaj na alledrogo używaną LUK-a z końcówką N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką mam pompę.

Wiem że po macaniu wymacałem że się poci pod tym metalowym deklem, nie dużo bo po 2 dniach zostawiam plamę pod autem bo nie mam osłony. Jeżeli chodzi o jej działanie to chyba wszystko normalnie w niej działa ale skoro mówisz że uszczelnienie jej nie pomoże to poszukam używki.

Czy szukać tak jak kolega wcześniej pisał z nr 038 145 209 N obojętnie od jakiego auta(Vw,Audi,Skoda) ?

A czy ktoś wie jaki ma nr wąż od układu chłodzenia który wchodzi w głowicę pod pompą? Mój jest spuchnięty chyba od ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A czy ktoś wie jaki ma nr wąż od układu chłodzenia który wchodzi w głowicę pod pompą? Mój jest spuchnięty chyba od ropy.

W pierwszym poście jest numer węża - 038 121 473

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jej działanie to chyba wszystko normalnie w niej działa ale skoro mówisz że uszczelnienie jej nie pomoże to poszukam używki.

Wiesz ja tam nie jestem mechanikiem. Moja wiedza w tej sprawie opiera się tylko i wyłącznie na tym co przeczytałem w internecie. Tutaj na forum chyba każdy komu zaczęła cieknąć pompa wolał kupić używkę (albo nową) bez wad fabrycznych niż bawić się w uszczelnienia. A jak masz zaklepywany króciec podciśnienia to tym bardziej warto zamienić pompę na tą z wkręcanym króćcem.

Czy szukać tak jak kolega wcześniej pisał z nr 038 145 209 N obojętnie od jakiego auta(Vw,Audi,Skoda) ?

Możesz kupić obojętnie z jakiego auta. Ważne żeby miała numer 038 145 209. Ja kupiłem pompę ze skody. Najlepiej aby była w miarę młoda i nie po kosmicznym przebiegu. No i oczywiście sprawna. Szukaj u sprzedawców co dają gwarancję rozruchową.

Nie musisz musowo szukać z końcówką N. Możesz też brać z końcówką C,M bądź Q (to są pompy Boscha) bądź z końcówką N (ta jest LUK-a). Stronę wcześniej kolega Kamil-vag pisał, że pompy Q i N są z ostatniego wypustu więc będą najmłodsze. Pamiętaj aby kupić uszczelkę 038 145 215.

Ps. w ASO wąż 038 121 473 widnieje jako przewód do klimatyzacji :eusathink:. Tak mam na fakturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy to możliwe aby pompa dawała 8 bar cisnienia na wolnych obrotach?

mierzyłem na powrocie przy filtrze zaciskając wężyk za manometrem

spodziewałem się mniejszego ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtra nie dochodzi żadne podciśnienie, jeśli pokazuje ci sie tam podcisnienie tzn że w którymś zaworku puściła membrana. Ciśnienie 8 bar występuje jedynie na wtrysku i w komorze spalania, podcisnienie na wyjsciu z vacum powinno być ok 0,8 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałem.

Pomiar za pompo-wtryskami nie ma żadnego sensu. Ciśnienie paliwa mierzy sie na Vacum i z tego co pamietam ma być ok 8 bar tyle że na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1500 obr/min ma być min 3,5 bar
  • 4000/min ma być min 7,5 bar

Jeśli nie osiąga takiego stanu, można zacisnąć wąż powrotny pomiędzy filtrem a pompą i wykonać pomiar jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostęp do imbusa w pompie jest fatalny i tym sprzetem co mam nie dam rady tam zmierzyc.

manometr wpiełem szeregowo w wąz powrotny i zacisnełem powrót. manometr od razu pokazuje 8 bar. dziwi mnie ta wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanko ...

Skoro poci mi się pompa i lekko zacieka po silniku to co jeszcze trzeba by było wymienić prócz spuchniętego węża od płynu chłodzącego , uszczelki pompy i pompy ?

Czy jakieś dodatkowe uszczelki czy coś ?

I jaka jest średnica węży paliwowych? Bo zauważyłem że jeden przewód mam lekko przytarty i bym od razu wymienił przewody na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zamontowaną mam pompe vacuum z ostatniego niby wypustu 038145209N czyli poprawioną. Natomiast zauważyłem, że ten kruciec wcale nie jest sztywny a jest luźny i mogę nim swobodnie ruszać - nie giba się na boki ale mogę wciskać do środka.

Mowa o tym krućcu co zaznaczyłem na foto

Q0zzKH5.jpg

Czy to oznacza że mam szukać Boscha? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam boscha z końcówka Q . Może ktoś ma? Nowa na Allegro 700stowek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałem nową w sklepie właśnie Q, Artur używka nie pasuje do twojego auta[emoji3]


Wydałem w tym tyg na niego 4tys i nie zamierzam więcej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pompa Bosch zakupiona, nie było w komplecie uszczelki metalowej więc domówiłem w serwisie. Czy do montażu potrzeba będzie coś jeszcze? Śruby montażowe ze starej pompy LUK są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...