Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam 2 autka koloru srebnego i czarnego,stoja pod chmurka,szukam dobrego wosku zeby zabezpieczyc kakier co mozecie mi polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem panowie

Jak w styczniu tego roku nabyłem audicę, to tylko myłem pod ciśnieniem na myjce. Wczoraj będąc w sklepie kupiłem jakąś najtańszą rękawice do mycia z frędzelkami i poszedłem umyć auto. Opłukałem i spsikałem pianownicą po czym umyłem tą rękawica. Na koniec wytarłem mikrofibrą (nigdy nie wycierałem po umyciu) i efekt wow.

Teraz zastanawiam się czy nie pójść krok dalej i kupić jakiś wosk. Poczytałem ten temat i wybrałem następujące produkty:

Porządna rękawica, a nie za 10zł - https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/meguiar-s-microfiber-wash-mitt-rekawica-do-mycia-z-mikrofibry

Pod wosk: https://mrcleaner.pl/prewax-cleanery-przed-woskiem/dodo-juice-lime-prime-plus-cleaner-pod-wosk-250ml

Wosk (mam lakier LZ9Y): https://mrcleaner.pl/woski-naturalne-carnauba/dodo-juice-purple-haze-naturalny-wosk-miekki-ciemne-lakiery-30ml

Na kolejne mycia: https://mrcleaner.pl/quick-detailery/shiny-garage-morning-dew-quick-detailer-dajacy-niesamowita-sliskosc-lakieru-500-ml

Na opony: https://mrcleaner.pl/konserwacja-opon/good-stuff-black-mamba-shine-tire-dressing-nablyszczajacy-dressing-do-opon-250-ml

Takie produkty dla początkującego będą dobre czy może coś innego polecacie? Nie chcę też za bardzo z kasą szaleć na start, bo nie wiem jak mi to wyjdzie wszystko z aplikowaniem i cierpliwością.

Jeszcze potrzebowałbym coś do plastików i na owady. Co moglibyście polecić?

 

------

I jeszcze druga sprawa. Poprzedni właściciel chyba chciał umyć auto jakąś gąbką i narobił rys na pół maski 2Ti38SM.jpg

Nie czuć tego jak palcem się przeciąga i czy udałoby mi się to jakoś usunąć ręcznie czy bez polerki się nie obejdzie? Szpeci mi strasznie to przód auta :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby jeszcze zainwestować w glinkę. Z qd zamiast morning dew polecam adbl qd1, bo o wiele łatwiej się z nim pracuje, nie zostawia smug i łatwiej dotrzeć. Chyba, że w shiny garage coś poprawili ?  Te rysy pasowałoby potraktować polerką maszynową, bo ręcznie będzie ciężko ale możesz spróbować. Ręczny pad np. tricolor i menzerna fg400. Jest o wiele lepsza od megsa UC. Wczoraj ręcznie bez problemu usunąłem tym hologramy i rysy zostawione przez lakiernika, wymyte dokładnie IPA więc efekt raczej wiarygodny.

Co do wosku to poszedłbym w kierunku fusso 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, przem8 napisał:

Dobrze byłoby jeszcze zainwestować w glinkę. Z qd zamiast morning dew polecam adbl qd1, bo o wiele łatwiej się z nim pracuje, nie zostawia smug i łatwiej dotrzeć. Chyba, że w shiny garage coś poprawili ?  Te rysy pasowałoby potraktować polerką maszynową, bo ręcznie będzie ciężko ale możesz spróbować. Ręczny pad np. tricolor i menzerna fg400. Jest o wiele lepsza od megsa UC. Wczoraj ręcznie bez problemu usunąłem tym hologramy i rysy zostawione przez lakiernika, wymyte dokładnie IPA więc efekt raczej wiarygodny.

Co do wosku to poszedłbym w kierunku fusso 99 

Dzięki za poradę. QD podmieniłem w koszyku, a wosk co napisałeś, to dużo lepszy od tego co ja wybrałem na początek przygody?

I jakiś produkt do kokpitu i plastików masz godny polecenia?

A co do maski, to odpuszczę temat. Nie potrzebne pchać się w koszta, bo i tak do malowania w przyszłym roku raczej poleci z powodu odprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Lipiński napisał:

I jakiś produkt do kokpitu i plastików masz godny polecenia?

Do kokpitu mam dressing z shiny garage ale prócz zapachu jabłka specjalnie nie zachwyca ale za to jest bardzo wydajny i nie chce się skończyć. Sporo osób poleca poorboys natural look.

Z tego co kojarzę to woski dodo są dość nietrwałe. Czekam aż skończy mi się collinite i też będę celował w fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego wosku do samych felg, byłbym wdzięczny za jakieś propozycje.

 

EDIT: Fusso się bardzo dobrze nada.

Edytowane przez Rumaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze nadal nie kupiłem żadnego wosku do swojego czarnego avanta bo przestudiowalem cały temat ale tutaj jest tyle tego że aż zgluoialem co mogę wybrać aby był dobry efekt oraz wiarę łatwa aplikacja. Doradzcie mi jaki wosk stosować u siebie w sezonie letnim i czy przed nawoskowaniem jeszcze coś stosować czy tylko myjka i wosk czy może jeszcze jakiś preparat. Proszę waz o pomoc bo jestem ciemny w tej kwestii a chce aby auto dobrze się prezentowało oraz było zabezpieczone przed warunkami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne ręczne mycie, glinka, mycie, ipa i wosk. Kup fusso albo coli, bo chyba najbardziej przystępne cenowo i dość trwałe. Jak zapuszczony lakier to przed glinkowaniem przyda się środek na usuwanie smoły i innych ciężkich zabrudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Koledzy jeszcze nadal nie kupiłem żadnego wosku do swojego czarnego avanta bo przestudiowalem cały temat ale tutaj jest tyle tego że aż zgluoialem co mogę wybrać aby był dobry efekt oraz wiarę łatwa aplikacja. Doradzcie mi jaki wosk stosować u siebie w sezonie letnim i czy przed nawoskowaniem jeszcze coś stosować czy tylko myjka i wosk czy może jeszcze jakiś preparat. Proszę waz o pomoc bo jestem ciemny w tej kwestii a chce aby auto dobrze się prezentowało oraz było zabezpieczone przed warunkami 

Kolego zgłoś się do mojego przyjaciela użytkownik K4rtm4n. Nie znam bardziej kompetnej osoby w tej dziedzinie. Zawsze mi doradza fura jak nówka ?. Powiedz że ja Cie przysyłam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak kipilem taki zestaw to jeszcze coś potrzebuje. Powiedzcie mi jaka później dokupić glinke i czy jeszcze coś potrzebuje bo wiem że trzeba umyć auto ręcznie glinklwanie zrobić i znowu umyć lakier a potem co od razu wosk czy jeszcze coś dokupić i zastosować. Proszę o radę bo dzisija chciałem zawoskowac ale stwierdziłem że się dopytam jeszcze 

https://allegro.pl/soft99-fusso-coat-12-months-wax-zestaw-wosk-glinka-i7089389675.html

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Panowie jak kipilem taki zestaw to jeszcze coś potrzebuje. Powiedzcie mi jaka później dokupić glinke i czy jeszcze coś potrzebuje bo wiem że trzeba umyć auto ręcznie glinklwanie zrobić i znowu umyć lakier a potem co od razu wosk czy jeszcze coś dokupić i zastosować. Proszę o radę bo dzisija chciałem zawoskowac ale stwierdziłem że się dopytam jeszcze 

https://allegro.pl/soft99-fusso-coat-12-months-wax-zestaw-wosk-glinka-i7089389675.html

Jak to jest, że napisałeś tu już grubo ponad półtora tysiąca postów, a nadal piszesz gorzej niż dziecko z podstawówki, że nie wiadomo właściwie o co Ci chodzi i jakie jest pytanie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bruuuum napisał:

Jak to jest, że napisałeś tu już grubo ponad półtora tysiąca postów, a nadal piszesz gorzej niż dziecko z podstawówki, że nie wiadomo właściwie o co Ci chodzi i jakie jest pytanie? ?

Jak używam telefonu to właśnie jest problem z pisownia bo często nie zwracam uwagi a słownik potrafi sobie postawić taki wyraz jaki mu pasuje. Pytanie było takie czy do tego zestawu co już kupiłem potrzebuje jeszcze coś  bo jest tam glinka i wosk ale czy to wystarczy czy może jeszcze coś warto zastosować żeby zwiększyć trwałość wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Panowie jak kipilem taki zestaw to jeszcze coś potrzebuje. Powiedzcie mi jaka później dokupić glinke i czy jeszcze coś potrzebuje bo wiem że trzeba umyć auto ręcznie glinklwanie zrobić i znowu umyć lakier a potem co od razu wosk czy jeszcze coś dokupić i zastosować. Proszę o radę bo dzisija chciałem zawoskowac ale stwierdziłem że się dopytam jeszcze 

https://allegro.pl/soft99-fusso-coat-12-months-wax-zestaw-wosk-glinka-i7089389675.html

Nie zamawiaj przez internet , jedź do Clinic4car w Łodzi jak jesteś laikiem to ci pomogą, poza tym mają dobre ceny . Jak chcesz przez internet zamawiać to ten zestaw w ostateczności może być , wosk bardzo dobry jakościowo.

Na początek zabawy:

1. Preparat na lotną rdzę+ odsmalanie

2. Dokładne mycie dodatkowo przed dałbym pianę do ciężkich zabrudzeń .

3. Glinka + coś na jej poślizg

4. Znowu mycie

5. Odtłuszczenie lakieru ja pod ten wosk daje alkohol izopropylowy

6.Woskowanie + docieranie . 

 

Po takich zabiegach osobiście jeżdżę tylko na myjkę na opcję spłukiwanie + quick detailer albo rozkładam swój zestaw myjący i robię to dokładnie . Wosk jak na razie trzyma bez problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 19:37, xXPiotrekXx19 napisał:

Panowie jak kipilem taki zestaw to jeszcze coś potrzebuje. Powiedzcie mi jaka później dokupić glinke i czy jeszcze coś potrzebuje bo wiem że trzeba umyć auto ręcznie glinklwanie zrobić i znowu umyć lakier a potem co od razu wosk czy jeszcze coś dokupić i zastosować. Proszę o radę bo dzisija chciałem zawoskowac ale stwierdziłem że się dopytam jeszcze 

https://allegro.pl/soft99-fusso-coat-12-months-wax-zestaw-wosk-glinka-i7089389675.html

A ja wogóle bym sobie glinkę darował. Wolałbym coś w płynie na odsmolenie i usunięcie brudu. Glinką też można zrobić sobie kuku na lakierze. Inna sprawa jaka glinka? Ogólnie zrób jak poleca Ci dor_v8 (oprócz glinki), tylko ja bym Ci polecił podjechanie do SNB w Łodzi - chłopaki powinni doradzić i pomóc.

Edytowane przez mar_1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glinkowania,sam glinkowałem auto, i byłem zadowolony z efektu.

Wszystko zależy od glinki,ja używałem żółtej z valetpro,oraz od przygotowania powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np używam wosku Soft99 na czarnym lz9y super wyciąga czerń.

A teraz na drugim audi lz3m Misano Red samo użyłem tego wosku efekt dla mnie mega. 

FB_IMG_1539031714356_1_1_1o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 11:58, trybus1819 napisał:

Ja np używam wosku Soft99 na czarnym lz9y super wyciąga czerń.

Możesz powiedzieć jakiego IPA i Cleanera używasz przed nałożeniem tego wosku Soft99 (dla lakieru LZ9Y), oraz jaki to dokładnie wosk?

Edytowane przez Userr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 99 mam i ja u siebie, ale na drugim aucie. Na kolorze czarnym wygląda mega, teraz na wiosnę czeka mnie jego odświezenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...