Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem ciekaw bo Fusso Coat bez odpowiednio przygotoanej powierzchni trzyma sie do druigiego mycia.

Ja osobiście mam puszke Fusso ale użyłem jej raz z ciekawości bo wszyscy tak polecają. Niestety moim zdaniem to taki wosk dla mało wymagających. Mogę ewentualnie polecić King Of Gloss.

Aktualnie używam Dodo Juice Purple Haze i moim zdaniem bije na głowe Softy, do tego pachnie obłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamierzam sam sprobowac podziałać woskiem przy aucie. Chce osiągnąć efekt wet look i by czarny uzyskał głębię. Lakier na 3letnim aucie. Czy CHEMICAL GUYS BUTTER WET WAX będzie dobry wyborem ? Czy w tej cenie inny produkt sprawdzi się lepiej do tego efektu ( np colli 476 s lub fk1000)?

Wcześniej zamierzam użyć cleanera MEGUIAR'S DEEP CRYSTAL PAINT CLEANER KROK1. Czy to właściwie połączenie cleanera z woskiem, czy raczej nie powinno się łączyć produktów różnych marek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, humptydumpty napisał:

Czy CHEMICAL GUYS BUTTER WET WAX będzie dobry wyborem ?

Z tego co kiedyś się orientowałem to jest on nietrwały i dobrze się spisuje na lato jak chcesz podpicować furę. Z tego wszystkiego i w tej cenie to chyba coli będzie najlepszy, bo jak dobrze przygotujesz lakier to poleży 3 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbował ktoś z was woskować srebrny lakier woskiem SOFT99 Fusso Coat Dark [ do ciemnych ] ? Chcę kupić ten wosk i przeznaczyć go do 4 aut w rodzinie, wszyscy mają czarne auta, a ja jako jedyny srebrne i szukam kompromisu. Potrzebuję informacji czy będzie dobry efekt stosując go czy odpuścić sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 20:41, Tusiek1990 napisał:

Witam, próbował ktoś z was woskować srebrny lakier woskiem SOFT99 Fusso Coat Dark [ do ciemnych ] ? Chcę kupić ten wosk i przeznaczyć go do 4 aut w rodzinie, wszyscy mają czarne auta, a ja jako jedyny srebrne i szukam kompromisu. Potrzebuję informacji czy będzie dobry efekt stosując go czy odpuścić sobie.

Bez znaczenia , możesz smarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, co polecicie jaki wosk? Miałem już Softa99 oraz Collinite 476s. Jaki następny? Z tych co mam jestem zadowolony ale chcę coś nowego równie dobrego czy nawet lepszego. 

Przez myśl przeszło mi to:

u2De9LkRoXifpQLTWLzHvDWt9XrNH7a269QuicOQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1szewczi90 napisał:

Siemano, co polecicie jaki wosk? Miałem już Softa99 oraz Collinite 476s. Jaki następny? Z tych co mam jestem zadowolony ale chcę coś nowego równie dobrego czy nawet lepszego. 

Przez myśl przeszło mi to:

u2De9LkRoXifpQLTWLzHvDWt9XrNH7a269QuicOQ

Jakbyś miał wybierać to Soft czy Collinite ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1szewczi90 napisał:

Siemano, co polecicie jaki wosk? Miałem już Softa99 oraz Collinite 476s. Jaki następny? Z tych co mam jestem zadowolony ale chcę coś nowego równie dobrego czy nawet lepszego. 

Przez myśl przeszło mi to:

u2De9LkRoXifpQLTWLzHvDWt9XrNH7a269QuicOQ

Ja na lato bym poszedł w House of Wax Saphire - smarowanie na bardzo dobrym poziomie, docierianie bardzo łatwe i zapach przyjemny :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 20:44, Michu1996 napisał:

Jakbyś miał wybierać to Soft czy Collinite ? :eusathink:

Softa cenię za to że długo się utrzymuje i pięknie odprowadza wodę, jest na prawdę trwały ale jedno mi w nim nie pasuje - trzeba sporo czasu poświęcić na jego docieranie, nie ma mowy że na szybko oblecisz sobie auto i zadowolony :D 

Zaś Collinite 467s łatwiejszy w aplikacji można dużo szybciej nim obskoczyć auto, efekt też fajny, również dobrze odprowadza wodę ale nie jest tak trwały jak soft99 - jeden deszcz czy jedno mycie i już nie ma tak spektakularnego odporwadzania wody jak po soft99, na serio jak ktoś ze dwa razy w miesiącu stosuje soft99 to lakier tak fajnie jest chroniony i kropelkuje cały czas na super poziomie :D 

 

Na tą chwilę straciłem wenę na mega pielęgnację auta więc brał bym colina bo praca z nim to łatwizna.

 

 

W dniu 14.06.2020 o 22:20, kg152 napisał:

Ja na lato bym poszedł w House of Wax Saphire - smarowanie na bardzo dobrym poziomie, docierianie bardzo łatwe i zapach przyjemny :-D

House-of-Wax-Sapphire-100ml-wosk-twardy-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 108,99 zł - House of Wax Sapphire 100ml wosk twardy carnauba (9259580933). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 coś takiego? przyznam szczerze że pierwszy raz widzę, jak trwałość? daje radę? jak byś go porównał do tych co wyżej wymieniłem? 

Edytowane przez 1szewczi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałość to przegrywa z softem czy z colli, bo trzyma około 3 miesięcy, więc trzeba go traktować jako dobry wosk letni :-)

ale aplikacją, docieraniem i zapachem bije na głowę softa, colliego itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1szewczi90 napisał:

Softa cenię za to że długo się utrzymuje i pięknie odprowadza wodę, jest na prawdę trwały ale jedno mi w nim nie pasuje - trzeba sporo czasu poświęcić na jego docieranie, nie ma mowy że na szybko oblecisz sobie auto i zadowolony :D 

Zaś Collinite 467s łatwiejszy w aplikacji można dużo szybciej nim obskoczyć auto, efekt też fajny, również dobrze odprowadza wodę ale nie jest tak trwały jak soft99 - jeden deszcz czy jedno mycie i już nie ma tak spektakularnego odporwadzania wody jak po soft99, na serio jak ktoś ze dwa razy w miesiącu stosuje soft99 to lakier tak fajnie jest chroniony i kropelkuje cały czas na super poziomie :D 

 

Na tą chwilę straciłem wenę na mega pielęgnację auta więc brał bym colina bo praca z nim to łatwizna.

 

 

House-of-Wax-Sapphire-100ml-wosk-twardy-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 108,99 zł - House of Wax Sapphire 100ml wosk twardy carnauba (...

 coś takiego? przyznam szczerze że pierwszy raz widzę, jak trwałość? daje radę? jak byś go porównał do tych co wyżej wymieniłem? 

Chyba spróbuje tego Soft’a skoro tak świetnie odprowadza wodę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...