Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Woski to LSP maja dawac ochrone. Wyglad podkrecic mozes jakims Glaze np Poorboy's World Black Hole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie. Woski to LSP maja dawac ochrone. Wyglad podkrecic mozes jakims Glaze np Poorboy's World Black Hole.

Ale najlepiej to zrobić maszynowo miękkim padem czy ręcznie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe

Zastanawiam się nad zrobieniem powłoki kwarcowej lub ceramicznej powiedzmy że taich:

kwarc http://detailershop.pl/GYEON_PRIME_30ml

ceramika http://detailershop.pl/GYEON_MOHS_30ml

Korektę lakieru zrobię sam, mam już lekką wprawę i doświadczenie, teraz pytanie czy poradzę sobie z powłokami sam,

Słyszałem że trzeba już umieć obchodzić się z powłokami aby nie zj**.... co myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie chce robic burzy w szklance wody. Dwukrotnie kladlem na wyrazne zyczenie klienta te powloki - pracowalo sie z nimi dobrze - jak sie zachowuja nie wiem, bo nie mam aut "pod swoja kuratela" - niestety kilka innych produktow tego producenta wg mojej oceny jest kiepskich, zeby nie powiedziec zlych. Jesli powloka to cos sprawdzonego albo Gtechniq C1 albo CarPro Cquartz. Co do powloki potrzebujesz BARDZO duzo BARDZO dobrego swiatla, zeby potem na sloncu nie wyszlo, ze czegos nie dotarles, bo albo bedzie to wyjatkowo trudne, albo wrecz niemozliwe. Pilnowac czasu, temperatury i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.Chłopaki za dużo razy przeczytałem temat bo mi czacha wrze i sam już nie wiem :decayed: Powiedzcie proszę jaki w rozsądnej cenie ( niższej nić zymol HDC :wink: ) możecie polecić przed FK1000?

ok .chyba znalazłem : doragloss 652 będzie ok?

Edytowane przez maq203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosku uzylam cleanera zymola a potem zymol Concours i ten wosk jest naprawde rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosku uzylam cleanera zymola a potem zymol Concours i ten wosk jest naprawde rewelacyjny.

grubo widze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo działa, utrzymuje się wosk? Poor boys wax blue. w sierpniu całe auto przeleciałem do dziś powłoka się trzyma.. Chciałbym jeszcze przed samą zimą porządnie nawoskować, ale póki co nie ma chyba sensu nie? Widzę po tym jak myję auto jak się momentalnie skrapla woda na masce..

BTW. Polecam ten wosk. 60zł za tubke, a zrobiłem 3 auta i nawet połowa nie poszła.. Zamówione 3 pojemniki jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Polecam ten wosk. 60zł za tubke, a zrobiłem 3 auta i nawet połowa nie poszła.. Zamówione 3 pojemniki jeszcze..

:glupek2::glupek2:

Powinno 5-6 g zejść na jedno średnie auto.

Przelicz sobie ile to smalcowań.

Grubo nie ma sensu dawać, bo i i tak wytrzesz nadmiar.

Już lepiej 2 cieńsze warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki. Jak ktoś chce mieć fajny efekt po umyciu auta lub po deszczu to polecam http://carok.pl/sklep/towar.942.finish.kare.2685.pink.wax.wosk.w.pascie.tester.59g.html Porównanie ceny do jakości - mega :D Wystarcza dwie cieniutkie warstwy i lakier wyglada świezo jest śliski, kropelkuje no i czas 2-3 miesiące spokojnie. Wytestowane wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Polecam ten wosk. 60zł za tubke, a zrobiłem 3 auta i nawet połowa nie poszła.. Zamówione 3 pojemniki jeszcze..

:glupek2::glupek2:

Powinno 5-6 g zejść na jedno średnie auto.

Przelicz sobie ile to smalcowań.

Grubo nie ma sensu dawać, bo i i tak wytrzesz nadmiar.

Już lepiej 2 cieńsze warstwy.

No robiłem to pierwszy raz :) No tubka na wiele więcej niż 3 starczy heh

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na wosk z TURTLE WAX ICE miałem kiedyś przyjemność raz go nałożyć u kumpla , mam czarny samochód i bardzo ładnie zamaskował delikatne ryski czy punkciki ( wiadomo na czarnym lakierze wszystko widać i właśnie ten wosk dużo rzeczy przy maskował ) szybko się nakłada nawet na słońcu nie pozostawia na uszczelkach białego nalotu , fajnie wyciąga głębie koloru lakieru jak i elementów plastikowych , poleruje się też dość łatwo . Wosk ten ma konsystencje płynną ale tak jakby był tłusty i dlatego maskuje wszystkie zmatowienia rys czy punkcików , bardzo wydajny, lakier jest gładki i kropelkuje.

zastanawiam się nad zakupem tego wosku TURTLE WAX ICE albo nad MEGUIARS ULTIMATE WAX , różnica w cenie jest znaczna ale czy wosk MEUIARS też maskuje delikatne ryski czy inne niedoskonałości ? Nie chodzi mi tutaj o głębokie rysy b wiadomo do takich to wykorzystuje się polerkę ale pomiędzy myciami aby odświeżyć lakier bo niestety czarny samochód rysuje się nawet na wietrze podczas jazdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe a co polecisz na srebrny kolor bo na czarn polecasz Poorboy's World Black Hole a na srebrny....?? czy tez to mozna stosowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, niestety takiego efektu nie da. Im jaśniejszy lakier, tym trudniej uzyskać efekt.

Dobrze również sprawdza się politura megsa np #7 Show Car Glaze lub tzw Step 2 również od megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...