Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Do zabezpieczenia, oszczędzania kasy na myjnię i dla połysku - tylko wosk z teflonem. Polerka ręczna za 100 zł na ręcznej myjni i na 6 miesięcy problem z głowy + piękny efekt połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerowałem juz lakier na swojej B6 i pozbylem sie 50 % rys i tutaj tez chce osiagnac taki efekt , napewno sobie poradze a co do polerki recznej za 100 zl na myjni recznej nie bede sie wypowiadal jak to potem wyglada :) :) moja poprzednia B6 byla polerowana (korekcja lakieru) i koszt calego zabiegu wynosil 1000 zł. wtedy byl efekt :) :)

Patryk nie martw sie przechodzilem juz ten etap twardego lakieru AUDI :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabezpieczenia, oszczędzania kasy na myjnię i dla połysku - tylko wosk z teflonem. Polerka ręczna za 100 zł na ręcznej myjni i na 6 miesięcy problem z głowy + piękny efekt połysku.

:facepalm: Ta 'polerka ręczna' to było zamaskowanie rys wypełniaczami pasty chyba albo jakieś aio bo żeby osiagnąć dobry efekt byś musiał 20 h siedzieć przy jednym elemencie żeby usunąć rysy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabezpieczenia, oszczędzania kasy na myjnię i dla połysku - tylko wosk z teflonem. Polerka ręczna za 100 zł na ręcznej myjni i na 6 miesięcy problem z głowy + piękny efekt połysku.

:facepalm: Ta 'polerka ręczna' to było zamaskowanie rys wypełniaczami pasty chyba albo jakieś aio bo żeby osiagnąć dobry efekt byś musiał 20 h siedzieć przy jednym elemencie żeby usunąć rysy...

to już lepiej pomalowac element niż pracować 20h hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, korektę lakieru stosuje się nawet nawet na fabrycznych lakierach, co by usunąć morkę lakierniczą, fabryczną :) Więc nawet jak pomalujesz to nie będzie to taki sam efekt jak po korekcie lakieru, bo po lakierowaniu i tak trzeba najczęściej zrobić korektę lakieru, co by pasowało z resztą oraz usunęło to co zostawił pistolet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie ma co polemizowac i sie przegadywac :) :) kazdy robi co uwaza i ile przeznacza na to czasu i kasy tez jego w tym głowa, autodetaling to nie tylko oddanie auta w czyjes rece i zrobcie tak aby bylo dobrze ale rowniez umiejetnosc utrzymywania ciaglej kondycji tego co ktos osiągnoł

powiem wam szczerze ze po korekcie lakieru w mojej B6 w KRAKOWIE lakier był idelanie gładki bez rys, ściągnięto pewną grubość lakieru co pozwoliło osiągnąć taki efekt jak z salonu

pozostaje pytanie na jak długo , nie jestesmy w stanie ochronic auta przed mikrozarysowaniami podczas jego mycia nawet samemu np. na dwa wiadra , zawsze dostanie sie jakis piasek do gabki z mikrofibry badz czym kto myje auto (sam wiem to po sobie)

w moim przypadku mozna bylo sobie pozwolic na jeszcze jedna taka ingerencje w alkier sciagajac go o połowe mniej i koniec bo potem bysmy dostali sie do podkładu dlatego dbanie o taki stan jest niebywale trudne i wymaga poświęcenia z naszej strony

ja to uwielbiam robic i tyle a czy ktos siedzi przy aucie 10h na weekend czy tydzien to juz kazdego sprawa :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne jak sie zdaje. Lakier Audi ma to do siebie, ze jest twardy (mowa oczywiscie o fabrycznym lakierze). Dobrze zrobiona korekta wcale duzo zabrac nie musi, wiec mozna to powtarzac oczywiscie nie bez konca.

Dobrze wykonana korekta spowoduje, ze lakier bedzie wygladal lepiej jak nowy, odpowiednie dbanie o samochod zaprocentuje pieknym wygladem przez dlugi czas.

Jako wosk letni polecam woski naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam FK 1000p Hi-Temp, co prawda syntetyczny ale sprawdza się idealnie i ma wysoki wskaźnik "bezobsługowości" :wink:, polecam osobom, które ze względu na inne obowiązki nie znajdują już tyle czasu na grzebanie przy furze co dawniej :wink: Wosk ten, a właściwie sealant można także stosować do zabezpieczenia felg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woski typu megs #16, colli 476 czy cytowany FK 1000 to woski polecane na zime, co nie znaczy, ze nie sprawdzaja sie w lecie. wszystko zalezy od tego czego oczekujemy od wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem FK1000p i #16 nadają się również na lato, pod warunkiem że nie przeszkadza nam kurz, a tego jest bardzo dużo w porównaniu do letnich wosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za WOLFGANG FUZION - super sprawa oczywiscie wosk naturalnego pochodzenia :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginalny AUDI ? próbował ktoś tego lub miał do czynienia z takim ? przykład aukcji z allegro - WOSK POLIMEROWY AUDI ORYGINAŁ SUPER DZIAŁANIE (3078552824) - motoAllegro , może to być coś warte ? niby sygnowane logo AUDI :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginalny AUDI ? próbował ktoś tego lub miał do czynienia z takim ? przykład aukcji z allegro - WOSK POLIMEROWY AUDI ORYGINAŁ SUPER DZIAŁANIE (3078552824) - motoAllegro , może to być coś warte ? niby sygnowane logo AUDI :eusathink:

może warto przetestować w sumie kasa nie wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czego oczekujesz od wosku - jest wiele kryteriow. Powiedz na czym Ci zalezy, jaki budzet mozesz przeznaczyc i wtedy bede mogl Ci doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...