Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1.8T 163KM - trzesie i smierdzi benzyną przy odpaleniu.


trzmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nkg pqr dedykowane do 1.8t,zrób tak jak pisał grześ wykreć listwe z wtryskami i sprawć czy rozpylają czy z nich kapie. wlogu 020 widac spore spalanie stukowe ponad norme i to może być wina wtrysków, demontarz listwy jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od niskich obrotów cofa zapłony na 4 cylindrach

albo cewki albo świece

skoro cewki nowe to może nie takie świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są nowe, wymienione 2 tyg temu (Platynowe NGK PFR6Q) cewki tak jak wczesniej pisałem rok temu w ramach akcji serwis. wiec to bym raczej odpuscił. Co do listwy to jeszcze jej nie zdejmowałem, ale rozumiem ze wystarczy odkrecic 2 sruby na imbusa i podciągnąc do góry ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a kiedy miales ta akcje serwisowa??moze tez bym do aso podjechal :)

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:53 ----------

A juz doczytalem :) ciekawe czy da rade jeszcze wymienic :) i to za darmo ??powaga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon i podaj nr VIN to Ci powiedzą czy były juz wymieniane czy nie, jak nie były to sie umówisz i Ci za free wymienią, tylko warunek jest taki ze masz ori cewki w tej chwili i nie były juz wczesniej wymieniane.

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon i podaj nr VIN to Ci powiedzą czy były juz wymieniane czy nie, jak nie były to sie umówisz i Ci za free wymienią, tylko warunek jest taki ze masz ori cewki w tej chwili i nie były juz wczesniej wymieniane.

pozdraiwam

Ja też byłem umówiony i cewki oryginalne coś tam sprawdzili i powiedzieli że nie należy się wymiana.

Na darmo jeździłem

Do następnego servisu 300km jechać już nie chciałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki wymieniaja jedynie o wyznaczonych numerach seryjnych ktore byly wadliwe;)

Owszem ale jest temat na forum o tych cewkach i moje są wadliwe

Zresztą temat można poczytać że nie wszystkie serwisy wymieniają, ktoś pisał że był w trzech i nic, dopiero czwarty serwis wymienił

Jeżeli auto się łapie na akcję to zawsze można spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki wymieniaja jedynie o wyznaczonych numerach seryjnych ktore byly wadliwe;)

Owszem ale jest temat na forum o tych cewkach i moje są wadliwe

Zresztą temat można poczytać że nie wszystkie serwisy wymieniają, ktoś pisał że był w trzech i nic, dopiero czwarty serwis wymienił

Jeżeli auto się łapie na akcję to zawsze można spróbować

W takim przypadku Ja bym nie odpuścił, bo skoro sie nalezy to są tam jak d*pa pd srania zeby to zrobic. Na twoim miejscu zadzwoniłbym jeszcze raz i ew. podał nr. seryjne cewek zeby sprawdzili. Ja jak zadzwoniłem to pani poprosiła mnie o nr. VIN podałem jej i kazała chwile poczekac po sprawdzeniu poinformowała mnie, że auto jak najbardziej kwalifikuje sie do wymiany cewek w ramach akcji serwisowej z tym ze wszystkie zostały juz wymienione w styczniu 2012r, a z kolei kolega pojechał na wymiane to wymienili tylko 1 szt, bo reszta wczesniej była juz wymieniona(bardzo dziwne ze wczesniej nie zmienili kompletu).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem spokój

Kupiłem jedną nówkę po padła, drugą używaną.

Nówka jest na zapasie.

Co do serwisu trzeba by dzwonić do Rzeszowa lub Warszawy bo byłem w Swidniku i tam na pewno mi nie wymienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzili mi vin i nie podlega wymianie :/ a odnośnie tego trzęsienia mam to samo :( też wymieniłem świece i na chwile pomogło :)

do tego jeszcze ćwierkanie mam niewiadomo z kąd coś takiego

dziwny dzwiek - YouTube

wymieniłem napinacz i kółko alternatora i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazł ktoś jakiś złoty środek na te trzęsienie? zauważyłem to tez u siebie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni kuta nic :/ nawet plukanke juz zrobilem i motulem zalalem zadnego efektu

Wczesniej telepalo tylko 5 sekund i poten juz normalne ssanie bylo teraz cale ssanie tak wyglada :/

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:19 ----------

A tak z ciekawosci to telepie sie wam napinacz??bo mi tak a patrzylem u ziomka to niemal nieruchomy jest oczywiscie sprzegielko alternatora i sam napinacz wymienialem juz

---------- Post dopisany 12-05-2013 at 10:55 ---------- Poprzedni post napisany 11-05-2013 at 12:22 ----------

Ja to znajde w koncu zloty srodek i przesiade sie na inna marke bo i z b5 1.9 mialem problemy a teraz z b6 1.8 sie zaczyna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez ten napinacz się rusza. a jeśli chodzi o ten dźwięk to mi gość powiedział że tak słychać pasek?łańcuch? który jest z drugiej strony silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten lancoch wraz z napinaczem byl wymieniony :/

---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Chyba ze chodzi o lancuch od pompy oleju tam jeszcze nie dotarlem

---------- Post dopisany 22-05-2013 at 14:23 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2013 at 13:22 ----------

Obejzalem ciekawy filmik odnosnie tlumika drgan skretnych i identycznie drga tam napinacz jak u mnie :) tylko kurcze nie moge znalezc w goglach do bfb :/ pomoze ktos?

---------- Post dopisany at 14:28 ---------- Poprzedni post napisany at 14:23 ----------

To ten filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...