Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Patroszenie Katalizatora


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ekologiczne :D

Jak z czarnym dymem? Jest go zauważalnie więcej przy mocnym deptaniu? Nie chciałbym być pośmiewiskiem na autostradzie :mad:

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety szybsze wkrecanie turbo lepszy przelot wiec mniej syfu zostaje na żaluzjach odczują zwłaszcza ci co mają przypchany.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator Tłumik Volkswagen PASSAT 19TDI AFN (3744360043) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub

Katalizator zamiennik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI (3762905630) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jakie są różnice między nimi ?

Co sądzicie o takim gotowcu ? Lepiej samemu stary wybebeszyć czy orżnąć stary i za tą kasę kupić nowego gotowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym jest rura a w drugim tłumik przelotowy. Nie mylić ze strumienica!

Ja u siebie założyłem właśnie ten drugi. Za kata dostałem 160,-

Jak wybebeszysz kata i zostawisz puszke to będzie nieprzyjemnie halasowac, rezonanse itd

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachową odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze skuteczność tłumika przelotowego. Czy ogólnie będzie odczuwalna różnica w poziomie hałasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom hałasu się nie zmienia. Bardziej turbo słychać ale to trzeba się wsłuchiwać. Ogólnie wrażenia słuchowe na plus. No i nic nie tamuje przepływu spalin.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zapchanego kata to odczujesz poprawe ale przyrostu nie bedzie nigdy ........... Jesli motorownia jest zdrowa nie ciągnie oliwy to nie ma sensu kombinowac bo nie bedzie żadnej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedną uwagę, sam to patroszyłem i po zabiegu miałem problem z tłumikiem. Możliwe, że to z powodu nie delikatnego obchodzenia się z katalizatorem i pewnie sam uszkodziłem go (plecionkę) wydłubując. Efektem są drgania wydechu więc radzę ostrożnie z plecionką no chyba, że od razu wymienić na nową (80zł) + spawanie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem po takowym zabiegu wypatroszenia puszki;d Objawy przed wycięciem kata muł przyu początkowej jeździe , i kopcenie na czarnoo, minely juz 3 dni i smialo moge powiedziewc ze auto jest zrywniejsze i NIE MA MULA na poczatku jazdy o bylo glowną przyczyna wywalenia kataaa aha i nie śmierdzi juz tak z wydechu jak wcześniej wcześniej jak dodałem gazu na postoju to zostawała plama z sadzy teraz tego nie maa Ale zawsze musi być jakies ale a mianowicie wczoraj waliłem mala traskęz wro do głogowa wszystko ładnie pieknie ale jak wracałem robilo sie już ciemnawo stalem w koreczku na leśnicey i zauważyłem że przy ruszaniu audi puszcza dymka nie czarnego nie niebieskiego tylko szaregooo, dzisiaj jak wracalem z tyry kazałem obserwowac kumplowi wygar i tez mówił ze coś puszcza na szaro ... na postoju na rozgrzanym silniku jak dodam gazu powyzej 3tys nie puszcza nic dopiero pod obciazeniem wypluwa, czy to normalne po wycięciu kataa ? Jak jade normalnie tj zaluzmy do 2,5 tys top nie wypuszcza prawie nic, ale przy ostrej zapince cos zostawia, tak jak pisalem, jadac w dzień tego nawet nie zauwazyłem dopiero jak sie ściemniło to w lusterku widzialem dymka jak ktos sie za mna ustawil z wlaczonymi swiatłami.A takto w dzien jest to nie widz=oczne w lustrze;d


Wlasnie jestem po rozmowie tel z Gregorem10 , ktory mnie uspokoil że jezeli nie ma czarnego lub niebieskirgo dymka to zebym sie nie przejmowal bo jest to tzw "odkurz" ktory wystepuje po wycięciu kata.I tym bardziej jak zauwazylem to dopiero przy zmroku to zebym to mial w D.... bo jak swiecą swiatla auta z tyłu to dym jest bardzie z e tak powiem "uwydatniany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo to że miałes zapchanego kata nie swiadczy dobrze o silnikowni....... jesli sie zapchał to albo bierze olej albo wtryski leją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jest poprostu wstawic kawalek rurki zamiast kata, a jego sprzedac? Glosno raczej nie powinno byc, w golfie po wycieciu go swist na zewnatrz dla ucha byl przyjemny i nic nie meczacy w srodku (a po drodze jest pozniej tylko jeden tlumik koncowy) , w audi mamy 2 tlumiki. I jeszcze pytanko - tak malo sa warte katy z AVFow ?? Ja w golfie, z silnika AXR za kata dostalem 7 stowek ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład kata wykonany jest z platyny, z tego co pamietam jest tego ok 500-600gr, kiedys objeździłem sporo skupów ale żaden nie chciał tego kupić...... Według cen internetowych taka ilość jest warta ok 60-70zł można wysłac to do internetowych skupów ale przy takiej wadze nie jest to opłacalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedną uwagę, sam to patroszyłem i po zabiegu miałem problem z tłumikiem. Możliwe, że to z powodu nie delikatnego obchodzenia się z katalizatorem i pewnie sam uszkodziłem go (plecionkę) wydłubując. Efektem są drgania wydechu więc radzę ostrożnie z plecionką no chyba, że od razu wymienić na nową (80zł) + spawanie.

Pozdro

jak zostawiłeś samą puchę to zdarza się tak, że wpada w wibracje i jest metaliczny odgłos. To nie plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki że odkopię temat jest ktoś w woj. śląskim lub w miarę blisko Bielska kto wypatroszył by u mnie katalizator :D ? Sam nie mam warunków do tego, a chciałbym komuś dać to co robił z tym i wie jak to zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej macie zdjęcia z mojego wyjęcia kata :D Silnik 1.8T BFB :D Jak ktoś nie ma spawarki i szlifierki to niech lepiej się w nią zaopatrzy na moment wyjęcia kata :D

https://zapodaj.net/ae980b7ef49d4.jpg.html

https://zapodaj.net/940a762e61bf7.jpg.html

A jak ktoś "wyjmie" to ze środka bez przecinania kata to szacun dla niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...