Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy


titus30

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem juz na tym ok 30tys i jest ok. Korka juz wcale nie odkrecam i nic nie bulgocze i nie robie dolewek. Nie wiem co miało na to wpływ ale jest ok. Jezeli w zimę zacznie to nie bede sie tym przejmował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy kiedyś miałem podobny problem :wink:

W okresie zimowym dokonałem wymiany rozrządu a razem z nim wymiany płynu chłodniczego i po tym zabiegu pojawiło się bulgotanie w nagrzewnicy słyszalne po dodaniu gazu (ok 2 tys obrotów).

Wielu mechaników "dumało" gdzie leży przyczyna i nikt nie usunął przyczyny :wink:

Całą zimę przejeździłem na tym bulgotaniu...przyszło lato i bulgotanie ustało :wink: teraz nadchodzi wielkimi krokami zima i bulgotanie znowu się zaczyna. Płynu nie ubywa, węże są miękkie, ogrzewanie solidnie grzeje :wink: więc wszystko jest OK.

No właśnie - u mnie wszystko pięknie tylko tego płynu wpier#@!#ło aż 700ml od tak :-) dolałem i jest OK.

Mam pewne doświadczenia z tym bulgotaniem już od dawna bo autem śmigam 6 rok. U Ciebie na 100 jest źle odpowietrzony układ. Miałem to samo. Bąbelki powietrza są bo masz źle odpowietrzony układ - gdyby nie to, że mi 2 raz płyn pożarło przez 6 lat nie zadawał bym pytania powyższego :-)

U Ciebie zrobił bym tak - zbiornik z cieczą do góry na desce podparł ile się da - napiął węże, podłączył VAG'a -> uruchamiasz test i jest test pompki (teraz nie pamiętam numeru ale gdzieś na forum o tym pisałem), która wpompowuje do układu chłodzenia powrotu paliwa (AJM tak ma na pewno) płyn chłodzący (chłodniczka tego układu spięta jest właśnie z układem chłodzenia i ten układ tak trzeba "napompować" właśnie. Ja u siebie tak zrobiłem jakieś 5 lat temu i długo długo było wszystko dobrze i zima i lato a potem odpowietrzasz normalnie. Pompkę w teście musisz uruchomić minimum 6 razy - po każdym razie wyjmujesz kluczyk ze stacyjki żeby móc uruchomić kolejny VAG' test. Na 100% pomoże :-) Węże ugniatasz jak odpowietrzasz.

U mnie bulgotanie cichnie po przekroczeniu 1,5rpm jest tylko przez 2-3 sek na samym dole słyszalne raczej...

PS: Tutaj na stronie 5 tego posta na innym forum pisałem jak walczyłem z temp. (to samo dot. bulgotania przy zapowietrzonym aucie - dziś będę powtarzał procedurę niestety i mam nadzieję, że to tylko to...) powietrze w ukladzie chlodzenia - Strona 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tym co bulgota czy macie swiece dogrzewajace ? w swoich 1.9 tdi

3szt z bloku od podszybia na dole groby waz tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale przestało samo bulgotać a świece sprawne:wink: Tak mi się jeszcze przypomniało, pocił się lekko wężyk ten cienki co wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego, po wymianie opaski przestał, może to miało jakiś związek z bulgotaniem, sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wczoraj odpowietrzyłem - pełno bąbli powietrza leciało. Odpowietrzanie trwało około 2h bo cały czas leciały bąbelki powietrza i tak aż do momentu kiedy zaczął lecieć sam płyn... Zastosowałem moją wcześniejszą procedurę do której wkleiłem link na inne forum powyżej. Słychać było przy pompowaniu zaworem do obiegu chłodzenia powrotu paliwa, że układ nie był pełny (przelewało się). Zrobiłem 4 próby i po 4 było słychać, że układ napełnił się. W zbiorniczku wyrównawczym ubyło wtedy około 200-250ml. Wtedy dolałem płynu do poziomu i uniosłem na podpórkę zbiornik wyrównawczy i zacząłem odpowietrzanie właściwe ze ściągniętym wężem z nagrzewnicy. odpowietrzając ogrzewanie na HI i wiatrak na połowę. Korek zamknięty w zbiorniku wyrównawczym, deska oparta na siedzenie i gaz do 2000rpm i czekamy z 10min miarowo ugniatając węże - w końcu zacznie się lać płyn z mnóstwem pęcherzyków powietrza - ugniatamy obserwując zbiornik wyrówn. nie dopuszczać do spadku poniżej min - jak coś odkręcić i dolać płyn :) Ja wylałem około 2,5l płynu zanim zaczął lać się płyn bez pęcherzyków.

Wczoraj zrobiłem jakieś 60km dobrze przyciskając w pedał po 3,5-4,5k rpm. dziś rano wszystko jak złoto. Wczoraj odkręciłem od razu po jeździe korek zrbiorniczka - ciśnienia brak (zresztą kiedy bym nie odkręcił nigdy nie ma ciśnienia - może jakieś minimalne, że nawet nie syknie). Węże oczywiście kiedy nie sprawdzę to miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gitara:decayed: jak nie będzie obywać płynu to zapomnisz o problemie.

Sprawdź jeszcze czy korek dobrze trzyma bo na rozgrzanym silniku musi być wyższe ciśnienie w układzie chłodzenia, to ciśnieniowy układ chłodzenia a wszystko w celu podniesienia temperatury wrzenia:wink: Jeżeli nie masz tam absolutnie żadnego ciśnienia po nagrzaniu silnika to musi gdzieś uciekać i najczęściej to właśnie przez korek np. przez skorodowany ten metalowy pierścień w zbiorniczku lub zawór w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gitara:decayed: jak nie będzie obywać płynu to zapomnisz o problemie.

Sprawdź jeszcze czy korek dobrze trzyma bo na rozgrzanym silniku musi być wyższe ciśnienie w układzie chłodzenia, to ciśnieniowy układ chłodzenia a wszystko w celu podniesienia temperatury wrzenia:wink: Jeżeli nie masz tam absolutnie żadnego ciśnienia po nagrzaniu silnika to musi gdzieś uciekać i najczęściej to właśnie przez korek np. przez skorodowany ten metalowy pierścień w zbiorniczku lub zawór w korku.

Świetnie - korek właściwie jest od nowości więc może nawet wymienię na nowy :-)

--added--

Czy wystarczy wymienić sam o-ring czy trzeba wymieniać cały korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co jest uszkodzone, u mojego teścia w A4ce zardzewiał ten metalowy pierścień co jest w zbiorniczku na którym układa się oring z korka. Czasami wystarczy go przeszlifować i założyć nowy oring od jakiegoś taniego korka. Jak chcesz wymieniać korek to tylko ori, podróbki nie trzymają ciśnienia i gubią płyn:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie koledzy co mnie ciekawi to to że w moim przypadku latem nie bulgotało a kiedy przychodzi okres ochłodzeń to problem powraca.

U mnie w lato też nie bulgotało w tym roku. Mogę przypuszczać, że jak zmieniałem oring czujnika temp. tego pod zaworem EGR. to tylko uzupełniałem tylko ciecz w zbiorniku wyrównawczym i wtedy powietrze dostało się do układu. Przyszła zima, nagrzewnica ruszyła pełną parą i zaczęło być to słychać? Wczoraj jak odpowietrzałem leciały bąbelki powietrza w cieczy w ilości takiej, że nie mogłem w to uwierzyć. Do tego wszystko trwało bardzo długo zanim przemieliłem 2,5l powoli i dokładnie ugniatając wąż górny i dolny (od chłodnicy i termostatu). Dziś jest dobrze. Napiszę pod koniec przyszłego tyg. czy coś się zmieniło ale faktem jest, że powietrza było b.dużo w ukł. chłodzenia. zanim podniosłem zbiornik nie mogłem odpowietrzyć układu i to jest drugi fakt. Trzeba na to zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzalem w tamtym roku na rozne sposoby i psu w d...

Czemu latem tego nie ma ? tylko ponizej 5stopni?

Moim zdaniem swiece dogrzewajace tak daja ze powoduja pecherzyki powietrza przeciez 3 szt jak zajaraja to sie pewnie tam gotuje i para sie wytwarza i caly pic w tych swiecach

Jak je odepne nie bulgota to co Wy na to uklad samoczynie sie odpowietrza chyba ?

Jeszcze zobacze jak w tym roku bedzie z tymi swiecami

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzalem w tamtym roku na rozne sposoby i psu w d...

Czemu latem tego nie ma ? tylko ponizej 5stopni?

Moim zdaniem swiece dogrzewajace tak daja ze powoduja pecherzyki powietrza przeciez 3 szt jak zajaraja to sie pewnie tam gotuje i para sie wytwarza i caly pic w tych swiecach

Jak je odepne nie bulgota to co Wy na to uklad samoczynie sie odpowietrza chyba ?

Jeszcze zobacze jak w tym roku bedzie z tymi swiecami

Pozdro

U mnie sam się zapowietrza nie odpowietrza jak widzę :( Odpowietrzyłem wczoraj - póki co nic nie bulgocze zobaczymy przez ile czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przy jakich temperaturach ten objaw jest a w jakich go nie ma

Krotko ----- ten typ tak ma i nie tylko ten

Kumpel w pandzie ma to samo a servis mu powiedzial jest ok

Nie ma co wymyslac latac i sie nie przejmowac jak padnie to padnie ale to z milion km musi miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzalem w tamtym roku na rozne sposoby i psu w d...

Czemu latem tego nie ma ? tylko ponizej 5stopni?

Moim zdaniem swiece dogrzewajace tak daja ze powoduja pecherzyki powietrza przeciez 3 szt jak zajaraja to sie pewnie tam gotuje i para sie wytwarza i caly pic w tych swiecach

Jak je odepne nie bulgota to co Wy na to uklad samoczynie sie odpowietrza chyba ?

Jeszcze zobacze jak w tym roku bedzie z tymi swiecami

Pozdro

Ciekawa teoria i może cos w tym być.

Możeto jeden z czynników który miał wpływ na zastosowanie w modelu B6 nagrzewnicy elektrycznej która i powietrze lepiej ogrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzalem w tamtym roku na rozne sposoby i psu w d...

Czemu latem tego nie ma ? tylko ponizej 5stopni?

Moim zdaniem swiece dogrzewajace tak daja ze powoduja pecherzyki powietrza przeciez 3 szt jak zajaraja to sie pewnie tam gotuje i para sie wytwarza i caly pic w tych swiecach

Jak je odepne nie bulgota to co Wy na to uklad samoczynie sie odpowietrza chyba ?

Jeszcze zobacze jak w tym roku bedzie z tymi swiecami

Pozdro

Ciekawa teoria i może cos w tym być.

Możeto jeden z czynników który miał wpływ na zastosowanie w modelu B6 nagrzewnicy elektrycznej która i powietrze lepiej ogrzewa

Nie do końca wydaje mi się, że to prawda. 2 zimy przejeździłem i na 100% nic nie było aż walnął termostat :-) Od tego się zaczęły problemy. Wcześniej na 100% było OK. Nie wiem odnośnie grzania czemu niektórzy narzekają u mnie działa bardzo dobrze nie narzekam na zimno w kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplo to ja mialem w fiacie 126p az trojkaty sie uchylalo tak grzal :whip2::radocha:

To czemu nie bulgota jak jest cieplej ?na zewn ponad 5 ?stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplo to ja mialem w fiacie 126p az trojkaty sie uchylalo tak grzal :whip2::radocha:

To czemu nie bulgota jak jest cieplej ?na zewn ponad 5 ?stopni?

Nie wiem czemu nie bulgota, u mnie też nie bulgota po odpowietrzeniu już 300km... :-) 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tym co bulgota czy macie swiece dogrzewajace ? w swoich 1.9 tdi

3szt z bloku od podszybia na dole groby waz tam jest

W AJM tych świec nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tym co bulgota czy macie swiece dogrzewajace ? w swoich 1.9 tdi

3szt z bloku od podszybia na dole groby waz tam jest

W AJM tych świec nie ma

Kolego w AJM te świeczki są :wink: poszukaj dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...