Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawdopodobnie padnięta przetwornica.


czajnik1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie świeci mi żarnik w lewej lampie w Audi a4 b6 z 2004r. Xenony są oryginalne valeo. Myślałem że spalił się żarnik ale przełożyłem go do drugiej lampy i działał więc zacząłem szukać przyczyny w lampie. Podjechałem do 2 elektryków którzy powiedzieli że prawdopodobnie padła przetwornica i teraz pytanie czy mogę przełożyć z dobrej lampy przetwornice na tą zepsutą lampę i sprawdzić czy będzie działać? czy mogą być jakieś inne przyczyny że nie świeci? bezpieczniki? itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz ale jeśli przerzucałeś żarniki na na pewno padła przetwornica.

Jedna z rad którą tu otrzymasz to wysłanie jej do naprawy.

Ja zapłaciłem 110 zł wraz z wysyłkami.

****XENONY PRZETWORNICE PROFESJONALNA NAPRAWA**** (3004198314) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też myślałem że na bank przetwornica a upalił się tylko kabelek:) zlutowałem i było wszystko ok ale chyba najwyraźniej tym razem będę musiał się wykosztować... Ale bardzo Ci dziękuję za wiadomość i za tego linka z naprawami przetwornic, napewno skorzystam.:) Jeszcze tylko jutro przełoże te przetwornice i się upewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornic nie musisz przekładać,wystarczy lampy przełożyć (lewą podpiąć do prawej kostki i odwrotnie)/

Wtedy będziesz pewny usterki i mniej roboty.

Wtyczki pasują tyle że będziesz je musiał obrócić tylko o 180 stopni do podłączenia.

Ja tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no lampę przełożę na drugą stronę i podepnę to wiadomo że nie będzie świecić... bo prąd z głównej wtyki dochodzi normalnie do lampy, jestem tylko ciekaw czy w lampie znowu jakiś przewodzić się nie upalił np. Przełożę i tak te przetwornice i sprawdzę bo zmiana stronami lamp mi nic nie da, wiadomo że nie będzie świecić ta zepsuta :P

---------- Post dopisany 30-03-2013 at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2013 at 17:44 ----------

I wszystko jasne, padła przetwornica;) mam nadzieje że nie zalana i da rade ją zrobić;) Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornic nie musisz przekładać,wystarczy lampy przełożyć (lewą podpiąć do prawej kostki i odwrotnie)/

Wtedy będziesz pewny usterki i mniej roboty.

Wtyczki pasują tyle że będziesz je musiał obrócić tylko o 180 stopni do podłączenia.

Ja tak robiłem.

Podepnę się jeszcze pod temat. Mam podobny problem po jakimś czasie gaśnie bixenon w lewej lampie. Wyłączenie i włączenie i dalej świeci 5-10 minut i od nowa gaśnie. Podejrzewam również przetwornicę. Pytania:

1. Czy mogę przełożyć przetwornicę z lewej lampy do prawej i odwrotnie.

2. Jaka jest /i czy wogle jest/ różnica w przetwornicy dla zwykłego xenonu i bixenonu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornic nie musisz przekładać,wystarczy lampy przełożyć (lewą podpiąć do prawej kostki i odwrotnie)/

Wtedy będziesz pewny usterki i mniej roboty.

Wtyczki pasują tyle że będziesz je musiał obrócić tylko o 180 stopni do podłączenia.

Ja tak robiłem.

Podepnę się jeszcze pod temat. Mam podobny problem po jakimś czasie gaśnie bixenon w lewej lampie. Wyłączenie i włączenie i dalej świeci 5-10 minut i od nowa gaśnie. Podejrzewam również przetwornicę. Pytania:

1. Czy mogę przełożyć przetwornicę z lewej lampy do prawej i odwrotnie.

2. Jaka jest /i czy wogle jest/ różnica w przetwornicy dla zwykłego xenonu i bixenonu??

1. możesz przełożyć ,są takie same

2.w bixenon jest 4pin (cienka) ,w xenonie przeważnie 12pin ma garb z jednej strony ,jeśli chcesz założyć ją do bixa musisz podszlifować plastikowe mocowanie przetwornicy, obydwie pasują do tych lamp bo podłączone są tylko 2 piny " + " i " - "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...