Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oświetlenia zewnetrznego wewnetrznego na LED


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

Narzedzia ktore beda nam potrzebne to przedewszystkim plaski srubokret oraz lutownica i troche zdolonosci manualnych.
Ja wymienialem w avancie i potzrzebowalem nastepujace zarowki LED
Zarowki T4W - 4szt (dwie to lampki przedniej dwie do srodkowej) (jesli ktos kupuje z can bus to prosze zwrocic uwage na dlugosc trzonka zarowki , zbyt dlugi powoduje iz diody znajduja sie poza obrysem przezroczystego plastiku w lampce)
Zarowki C5W - 5 szt ( do lampki przedniej pasuja 41,42,39 mm , lampka bagaznika 39,36mm, klapa bagaznika 39,36mm. W zaleznosci kto ile chce miec diód mozna dopasowac dlugosc )
Moduł Led smd 5050- 11szt po 5cm ( moduly zastosowalem w drzwiach lampka czerwona i biala , podswietlenie schowka oraz oswietlenie tablicy rejestracyjnej. Oryginalnie do drzwi i schowka pasuja zarowki W5W jednak po ich zastosowaniu okazalo sie ze wiekszosc swiatla zostaje rozproszona wglab tapicerki. Dlugosc 5cm idealnie pasuje do bialych i czerwonych oprawek a trzy diody skierowane sa bezposrednio tam gdzie to potrzebne. Tu niestety trzeba je wlutowac. Dwa moduly zastosowalem tez do podswietlenia tablicy rejestracyjnej , oryginalnie sa tam C5W .
Zarowki W5W w sawiatla pozycyjne .

Co do montazu nie ma co sie rozpisywac , wszystkie lampki wewnetrzne oraz drzwi demontujemy podwazajac srubokretem. Lampki podswietlenia tablicy rejestracyjnej przykrecone sa srubami krzyzowymi. A do montazu zarowek pozycyjnych najlepiej zdemontowac lampe.

Kupujac zarowki zwroccie uwage na ich barwe , oraz jakos zastosowanych diod . Najlepiej kupowac u jednego sprzedawcy i wyprodukowane w jednej firmie.
Wieczorem wstawie troche zdjec jak to wszystko swieci.

IMAG0738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :brawo: wiadomo od razu jakich LEDów użyć, nie trzeba działać na chybił trafił

Jak tylko pogoda pozwoli to u siebie też pewnie powrzucam takie LEDy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAG0748.jpg

IMAG0749.jpg

IMAG0750.jpg

IMAG0751.jpg

IMAG0753.jpg

IMAG0754.jpg

IMAG0755.jpg

---------- Post dopisany at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

Rozniaca miedzy oswietleniem standardowym a LED jest ogromna , po zastosowaniu LED cale wnetrze jest jasne . Koszt naprawde niewielki a efekt wspanialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie żarówki wnętrza na ledy i efekt jest naprawdę super. Chciałem też wymienić postojówki, ale niestety różnica barwy świateł postojowych i mijania mnie zniechęciła do tego (białe vs żółte). Jakie żarówy świateł mijania masz zamontowane u siebie? Jest jakas widoczna różnica 9barwa) między nimi a postojówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soczewki wlozone mam hidy barwa 5000k troszke jasniejsze od pozycji ale razem bardzo ladnie wyglada. Niestety ciezko na zdjeciu uchwycic efekt . A same hidy naprawde polecam, ludzie maja mieszane uczucia legalne , nielegalne . Po zamontowaniu watpliwosci znikaja , nagle okazuje sie ze widocznosc jest znacznie wieksza i nie musisz mrugac drogowymi by zobaczyc gdzie jedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na temat hidów słyszałem różne opinie i w większości negatywy, więc jak na razie nie mam do nich przekonania, ale dzięki za odpowiedź:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie policzy te wszystkie żaróweczki ile ciągną normalnie prądu a ile LED to też kolejny plus aby wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz w drugiej A4 mam włożone LEDy do srodka w podsufitke i faktycznie jest roznica na duzy + pozostaje mi jeszcze wymienic w podswietleniu nog i pod drzwiami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy postojowe i oświetlenia tablicy muszą być Can-Bus żeby nie wywalało błędów, a czy reszta ledów też musi być z Can-Busem? Wydaję mi się, że mogą być już zwykłe, ale proszę o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem A4 z wersja modulu high wykrywajaca przepalone zarowki to jedynie w tablicy rej i postojowkach wywalalo bledy. We wnetrzu autka nie mialo to znaczenia bez zarowki czy se spalona zarowka czy jakims tanim syfem co zaczal mrygac i tanie diodki padaly jedna po drugiej w jednej zarowce to na fisie nie bylo zadnych bledow. Takze do srodka mozna brac bez canbusa, nie wiem jak to jest juz rozwiazane w B7

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moduł low i dlatego nie wywala mi żadnego błędu żarówek ledowych (bez cab-bus) tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam obecnie inna A4 z wersja modulu Low i bardzo sie z tego powodu ciesze :)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pakotomasz zestaw hidow kosztuje 100zl mysle ze to smieszne pieniadze . Na dzien dobry mozesz zalozyc bez dziorawienia pokrywek lamp i przekonac sie samemu jaka jest roznica. Przetwornice nie wprowadzaja zadnych zaklocen do radia czy cb . Montaz zajmuje tyle co wypicie jednego browara 0,6 nawet jak jestes spragniony :)

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 17:46 ----------

Co do zarowek ledowych montowanych w podswietleniu schowka czy w drzwiach to uwazam ze pojedyncza dioda smd5050 to o wiele za malo. Poza tym montowana w oryginalnej oprawce powoduje duze rozproszenie swiatla i marny efekt. Dlatego ja zastosowalem moduly , troche wiecej roboty , ale za to podswietlenie takie jak na sali operacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy postojowe i oświetlenia tablicy muszą być Can-Bus żeby nie wywalało błędów, a czy reszta ledów też musi być z Can-Busem? Wydaję mi się, że mogą być już zwykłe, ale proszę o potwierdzenie.

ja wymieniłem wszystkie lampki na ledy (w drzwiach,rejestracja,w suficie przód i tył i bagażnik,postojówki) i mi zaden błąd sie nie pojawił:banan:

dopiero jak wkładałem hidy(nowe przetwornice can-bus rozwiązały problem) i drl w miejsce halogenów to błąd sie pojawił ale "zabiłem" go filtrem can-bus... i teraz jest gitara:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pakotomasz zestaw hidow kosztuje 100zl mysle ze to smieszne pieniadze . Na dzien dobry mozesz zalozyc bez dziorawienia pokrywek lamp i przekonac sie samemu jaka jest roznica. Przetwornice nie wprowadzaja zadnych zaklocen do radia czy cb . Montaz zajmuje tyle co wypicie jednego browara 0,6 nawet jak jestes spragniony :)

Rozważałem opcję założenia hidów, ale z tego co wyczytałem to musiałbym jeszcze zadbać o samopoziom i spryski lamp, żeby nie mieć ewentualnych problemów przy kontroli drogowej. Jak dla mnie za dużo kombinowania i za duży wydatek, żeby mieć trochę bielsze światło, które będzie pasować do ledowych postojówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz od jesieni zderzak pod spryski, pompke przewody modul obslugi spryskow, dojda jeszcz zupelnie nowe spryski, o dokladka dol sline ktora lezy i czeka na cieplejsze dni by ja dorezać. w lampach beda Hidy, regulowac bede sam poziom z kabiny, a dyskretnym miejscu bedzie zabaweczka, ktora przy odpalaniu i gaszeniu autka bedzie imitowac samopoziom i lampy beda robic ruch gora dol, i z glowy konrtole masz :) z lamp zrywasz naklejki z oznaczeniami H7 i jak cos pokazujesz na tylnej obudowie fabryczn wytloczenie z napisem XENON i styknie, oczywisce przetwornice ukryte pod lampami w miejsce oryginalnych, nikt na ulicy nie przybiegnie z kluczami wykrecac Tobie lamp aby sprawdzic co masz za soczewką :D panent juz obadalem i przejdzie w 102%, niestety zaopatrzenie bryki w ori system spryskow kosztuje troche :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beny a co masz w postojówkach bo czytam na forum i mam bałagan w głowie

co wstawic aby siedziało na aucie jaiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane dokladnie to POSTOJÓWKA LED T10 9 SMD 5050 W5W POSTOJÓWKI BIAŁE (3142629930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. nie daja zystego bialego swiatla ale jak to jest okreslone "ksenonowe" ja bym powiedzial ze lekko niebieskawe :) na zdjeciu widac jak by mialy niewiadomo jaka moc w rzeczywistosci obok hidow 5000k prezentuja sie bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane dokladnie to POSTOJÓWKA LED T10 9 SMD 5050 W5W POSTOJÓWKI BIAŁE (3142629930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. nie daja zystego bialego swiatla ale jak to jest okreslone "ksenonowe" ja bym powiedzial ze lekko niebieskawe :) na zdjeciu widac jak by mialy niewiadomo jaka moc w rzeczywistosci obok hidow 5000k prezentuja sie bardzo ladnie.

to zmieniałeś gniazda z h6w, a co fis-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...