Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne "buczenie" podczas jazdy


gr8

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ostatnio, ze jak prowadze autko powyzej 60-80km/h to pojawia sie dziwne buczenie. Nie ma znaczenia czy puszczam gaz, dodaje gazu, zmieniam biegi, buczenie nie ustepuje, wiec domyslam sie, ze nie jest to zwiazane z napedem? Moze lozyska? Buczenie nasila sie powyzej 110-130 km/h...

Audi a4 b8 2.0 diesel z przebiegiem 205 tys km.

Ktos potrafi zdiagnozowac po takim opisie? ;) Dodam jeszcze, ze znajomy jadac ze mna wylapal wczesniej stukanie i mowil, ze musze wymienic przeguby. Czy to moze miec jakis wplyw na to buczenie?

Prosze o wskazowki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jezeli przegluby to powinny wyc tylko jak sie rozpedzisz na prostej drodze do okolo 100 km/h wrzucajac luz i kierownica raz w prawo a raz w lewo taki slalom, jak skrecisz w prawo i bedzie wyc to znaczy ze prawy i z lewym tak samo. na twoim miejscu najpierw sprawdzil bym opony. niektory zimowki strasznie bucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Z tym, ze ja oponki juz dawno wymienilem na zimowe, a dopiero od niedawna uslyszalem to buczenie. Mozliwe, ze opony po jakims zuzyciu dopiero zaczely buczec?

A co do lozysk, to odrzucasz ta mozliwosc?

Sprawdze dzis te przegluby sposobem jaki wyzej podales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłes na zimowe czy letnie?teraz raczej sie wymienia na letnie:):kox:

ja bym szukał po kolei: opony, łozyska, przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wymieniłeś już dawno, ale wcześniej jeździłeś po śniegu lub po błocie. Teraz gdy tego śniegu nie ma opony na suchej nawierzchni lub prawie suchej mogą buczeć. Im większa prędkość tym bardziej będą buczeć. Jeżeli to jest buczenie słyszalne bardziej z którejś strony np prawej czy lewej to stawiałbym raczej na łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei...

Oczywiscie chodzi mi o wymiane na zimowe pod koniec 2012 roku... Wczesniej tego buczenia nie zauwazylem. Moze wlasnie dlatego, tak jak pisze Gibons, ze wczesniej jezdzilem glownie po drodze pokrytej sniegiem/lodem/blotem posniegowym i to buczenie nie wystepowalo.

Wydaje mi sie, ze to buczenie dochodzi z przodu, nie potrafie powiedziec, czy jest bardziej slyszalne z ktorejs strony... po prostu z przodu.

Zauwazylem jeszcze, ze jak jechalem 150 km/h to przestalo buczec... albo po prostu wzmagajacy sie halas zagluszyl je... gdy tylko zwolnilem do 140 km/h znowu "zaczelo" buczec. Czy to moze byc jakas wazna wskazowka?

Niedlugo planuje wymienic i tak tarcze/klocki hamulcowe, wiec przy okazji lozyska/przegluby poszly by do wymiany. A jesli nawet to nie jest wina lozysk lub przeglubow, to czy warto je wymienic, gdy juz stuknelo 200 tys. km przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że u mnie też trochę teraz buczy, ale u mnie na bank są to opony. Tak jak piszesz przy prędkościach do 140-150 buczy gdy rozpędziłem się do 200km/h nie słyszałem już buczenia. Załóż może letnie jak masz na jakichś alumach bez przekładania i karnij się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne właśnie wymieniłem opony na letnie i mnie też buczy... podejrzewam że łożysko. Za raz dzwonie do ASO zapytać co jak i ile

---------- Post dopisany at 16:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:20 ----------

W ASO łożysko 838zł wymiana 300-350zł Poza ASO SKF(527zł) SNR (250zł) wymiana 120zł. Muszę potwierdzić czy to faktycznie łożysko ale tak mi to wygląda.

---------- Post dopisany 13-04-2013 at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany 12-04-2013 at 16:52 ----------

Dzisiaj dopatrzyłem się jeszcze jednej rzeczy to nadkole takie niby z wykładziny (to nad kołem) od strony nóg jest strasznie luźne u mnie lata jak chce i nie wiem czy to nie powoduje takiego buczenia.... muszę to przymocować i zobaczę w tedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie ustalo i zapanowala cisza, nareszcie.

Podczas wymiany tarcz i klockow hamulcowych wykryto walniete lozysko z przodu prawa strona. Jakis czas temu pojawil sie luz na wahaczu dolnym, ale nic z tym nie robilem, wiec moze dlatego rozsypalo sie lozysko?

Lozysko 300zl plus 50zl wymiana.

Wczoraj wymienilem jeszcze kola z oponami letnimi i dzisiaj jak jechalem, to juz zadnego buczenia nie bylo. Nie wiem czy powodem bylo lozysko, czy opony zimowe, ktore w plusowej temp. zachowywaly sie inaczej i buczaly... nie mniej jednak, buczenia juz nie ma.

Przeguby takze sprawdzone i stwierdzono, ze z nimi jest wszystko ok.

Co do stukania, to narazie jego nie wylapalem, wiec moze walniete lozysko je powodawalo... jak przez kolejne kilka dni nadal nie bede slyszal dziwnych stukow, to dopiero odetchne z ulga :)

W sobote jeszcze wymiana koncowki dolnego wahacza i mam nadzieje, ze na jakis czas bedzie spokoj, a przynajmniej do wymiany auta, ktore planuje na koncowke tego roku albo poczatek 2014 :)

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:34 ----------

Aha, u mnie tez sciagalo i nadal sciaga lekko na prawo, ale tak jak wyzej pisalem, wymieniam w sobote koncowke wahacza. Jak juz nie bedzie luzu, to jade na geometrie wszystko sprawdzic i jak trzeba bedzie wyregulowac. Mam nadzieje, ze wtedy bedzie juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było łożysko, wymieniłem razem z końcówką drążka bo okazało się że wylatana. Ale po wymianie dalej mi ściąga w lewo, muszę pojechać na zbieżność, może jest źle ustawiona. Co może powodować to ściąganie na lewo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zbieznosc (geometria) sie rozregulowala przez walniete lozysko i koncowke drazka? Tylko gdybam... bo mechanikiem nie jestem :)

Ja jutro jade (mam nadzieje, ze uda mi sie wbic z terminem) na wymiane koncowki wahacza i pedze na geometrie (obym zdarzyl, bo sobota...) i zobacze co sie pozniej bedzie dzialo podczas jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat niedawno zauważyłem delikatne buczenie w prawym przednim kole. Początkowo myślałem ze koło źle wyważone okazało się ze felga była krzywa wyprostowalem szczęśliwy :banan: Będzie cisza... Nic bardziej mylnego buczy nawet jeszcze bardziej niż na początku przy 70- 100 km powyżej chwila ciszy i znów buczenie. Opona myśle ze nie ma nic do tego ostatnio ja wyważyli i sprawdzali wiec to nie to. Podejrzewam ze to łożysko ale jak to sprawdzić na 100% ma ktoś jakiegoś knifa sposób na sprawdzenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale ja chyba z tyłu mam lewe łożysko/piastę firmy SNR, przez 20 tyś spokój na razie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po wymianie cisza i przyjemność z jazdy lozysko kupilem Skf made in italy identyczne bylo założone wiec widocznie na pierwszy montaż idzie Skf. Czas zabiegu 3 h ale bez specjalistycznego sprzętu nie ma opcji wymiany mowie tu o ściągaczu i prasie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zrobiłem 400 km. Gdzieśw połowie drogi zauważyłęm jakieś dziwne buczenie. Tak jakby od prawego koła, chociaż pasażerowi wydawało się że to lewe.

Coś jak buczenie silnika. Z tym, że niezależne od obrotów (wybijałem na luz przy różncyh prędkościach). Nie zależne od skrętu kół czu nierówności nawierzchni.

zaczyna byc słychać tak przy 40-50 km/h, intesywność zmienia się wraz z prędkością. Otwierałem szybę ale nic więcej nie usłyszałem.

Pilnie potrzebuje pomocy bo nie wiem czy to bezpieczne z tym jeżdzić :/

Nawet nie jestem pewien czy to temat do tego działu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...