Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne "buczenie" podczas jazdy


gr8

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, sam musze wymienic u siebie łozysko w kole ale u mnie buczy tył.

Pytanie tylko czy mozna zmienić same łozysko czy trzeba zmieniac całą piastę ? Słyszalem podzielone opinie.

Mamy jakieś wymiary łozyska, specyfikację jeśli chodzi o odpowiednik ? Coś polecacie konkretnego ?

Jestem za granicą, także chciałbym się poradzić tu na forum.


Ponawiam pytanie panowie, da się zmienić same łożysko w tylnej piaście w naszych b8mkach ? Jest konkretny wymiar, zebym mogl sie czyms zasugerowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam musze wymienic u siebie łozysko w kole ale u mnie buczy tył.

Pytanie tylko czy mozna zmienić same łozysko czy trzeba zmieniac całą piastę ? Słyszalem podzielone opinie.

Mamy jakieś wymiary łozyska, specyfikację jeśli chodzi o odpowiednik ? Coś polecacie konkretnego ?

Jestem za granicą, także chciałbym się poradzić tu na forum.

Ponawiam pytanie panowie, da się zmienić same łożysko w tylnej piaście w naszych b8mkach ? Jest konkretny wymiar, zebym mogl sie czyms zasugerowac ?

Tu masz temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300107-wymiana-tylnego-lozyska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

poszło łożysko z przodu w kole, hałas w czasie jazdy "spory"
Wymieniać trzeba piastę?
Jakie łożyska polecacie, warto zakładać oryginalne, jeśli tak to jaki nr części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

poszło łożysko z przodu w kole, hałas w czasie jazdy "spory"

Wymieniać trzeba piastę?

Jakie łożyska polecacie, warto zakładać oryginalne, jeśli tak to jaki nr części?

ZTCW nie trzeba wymieniać piasty ale trzeba wtedy stare łożysko wycisnąć a nowe wcisnąć w piastę. Najlepiej prasą. Łożysko SKF VKBA 6649 kosztuje w Intercarsie ok 370 zł. W ASO część nr " 4H0 498 625' kosztuje prawie 1 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 miesięce temu wymieniałem łożysko (prawe), buczenie w róznych prędkościach (bardzo irytujące).

Wymieniono mi na coś taniego (na początku celowałem w SKF/Rouvile) a skońćzyło sie na czymś co nazywa sie SNR czy jakoś tak - było tanio bo ok. 300 zł. Przejechane ok 20K, i jest wszytko OK. Sama wymiana była tania (80zł) wiec zdecydowałem sie na tańszy podzespół. Jak czekałem to widziałem że Panowie nieco męczyli sie z piastą i wyjmowaniem starego i wciskaniem nowego łożyska ;) .Po wymianie jazda o wiele przyjemniejsza !, na razie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem co przedmówcy z buczeniem ale owy pojawil sie po wymianie oleju w silniku mechanik zaleca wymiane lozyska ale pytanie nasowa sie samo czy aby przy wymianie czegos nie naruszyli, dokrecili lub gdzies jakis plastik mogl im sie zawieruszyc jestem laikiem jezeli chodzi o mechanike i mam pytanie czy przy wymianie moze zdazyc sie cos takiego czy to jest na tyle prosta usluga ze ciezko cos spartaczyc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kole z przodu mi poszło najprawdopodobniej bo podczas jazdy słychać buczenie. Moje pytanie ile kosztuje łożysko(W miarę dobre) plus robocizna??? Mechanik mi zaśpiewał 500zł. A jeszcze nie rozkrecil koła. ?? Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 500 zl łożysko FAG to 250-300zl. Zależy gdzie kupisz.

SKF może być ze 50-100 zł droższy. Reszta to robocizna. A trzeba mieć dośc mało typowe klucze i prasę do łożysk. Mowa oczywiście o audi B8 a nie B6

Ja zakładałem FAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Wcześniej pisałem po łożysku prawym, a wczoraj wymieniłem również i lewe ;).

Ciekawe jest to, że to lewe wydawało zupełnie inny dzwięk - "buczenie połączone z uporczywmym jakby cykaniem". Miałem wrażenie, że to sie zaraz wszystko rozpadnie. Przy tym poprzednim przejeździłęm z miesiąć nie mając takiego odczucia, a teraz po 2 dniach byłem już w warsztacie.

To drugie również bardzo szybko / nagle dało znać o sobie (od razu głośno i uciążliwie). Wymianiłem na łożysko Rouville typ: 5744 (stało sie tańsze), koszt 312 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wczoraj padło, zaczęło buczeć nagle i tez po wizycie u mechanika, gdzie robiłem totalnie inna rzecz . Co prawda koła odkręcali ale to po prostu chyba zbieg okoliczności.
Powiedzcie, czy przy wymianie przedniego łożyska trzeba robić geometrie? Bo jak tak, to nie wiem czy dwóch nie zmienie od razu z przodu bo oba wyglądają na stare i nigdy nie zmieniane (a przebieg mam 170k)

wiec zrobie teraz prawe + geometria, a potem padnie lewe...:/

inna sprawa, że zostają jeszcze te z tylu... ale 4 to już nie będę zmieniał $$

co radzicie? Zmienić dwa przednie?

zmieniłem dla pewności oba, SNR po 190 za sztuke, nie trzeba geometrii robić ... i nastała cisza:-)

robocizna 100pln (netto) ale zaniżona bo mechanik mial zrobić wcześniej ale sie nie wyrobił i dostałem rabat.

Update: na fv mam nawet 80 netto

Edytowane przez tdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... felgi i opony nowe. Proste, wyważone. Nowe kompletne zawieszenie. Przy 60-100 KM/h buczy, ściąga na prawo i wibruje autem góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio pojawil sie u mnie problem z jednostajnym buczeniem z przodu. Nie moge zlokaljzowac z ktorej strony ale na pewno przod. Pojechalem do mechanika ktory podniusl auto i sprawdzil lozyska rozpedzajac kola silnikiem.stwierdzil ze lozyska ok. Szumienie rozpoczyna sie tak od 60-70km/h i wzrasta z predkoscia. Jest bardzo glosne. Dodam ze wymieniali mi prawe lozysko jakies pol roku temu ktore chuczalo na zakretach ale nie dawalo az takiego efektu jak teraz. Opony nowe zakupione jakis miesiac temu. Huczenie od kilku dni. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rownież borykam sie z buczeniem w zakresie prędkości 50-90 km/h. charakterystyczny nieprzyjemny dzwiek slyszany jest niezaleznie po jakiej nawierzchni jade wiec z pewnoscia opony nie maja nic do rzeczy. Buczy tak samo jadac na luzie i na biegu. wiec skrzynia to nie jest. Mam wrazenie jak by dzwiek dochodził z tyłu ale pewnosci nie mam. Na podnościku sprawdzałem i nic nie huczy oraz nie ma luzów wiec wygląda że jest ok. Nie wiem czy nie kupic 2 łożysk na tył i zobaczyć efekt. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 13:34, pepissos napisał:

@steephan @vex87 mam dokładnie tak jak opisujecie, przy prędkości 40+ km/h z prawej strony coś buczy. Czy udało Wam się wyeliminować usterkę?

W moim przypadku winne okazały się tylne opony, po wymianie nastała cisza... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że to jest odpowiednie miejsce w dziale do opisania mojego problemu. Kiedy dynamiczniej się rozpędzam 5, 6 bieg jadąc po prostej równej drodze jest wszystko ok, zupełna cisza tak jak powinno być. Zmienia się to gdy droga nie jest równa. Przy dynamicznym rozpędzaniu się, słychać delikatne krótkotrwałe buczenie akurat wtedy kiedy samochód jest uniesiony przez wzniesienie drogi, dźwięk wydobywa się z przedniej lewej strony. 

Zaobserwowałem to przed wymianą przegubów zewnętrznych i myślałem że spowodowane jest to właśnie zużytym lewym przegubem, który sobie klekotał głównie kiedy cofałem na skręconych kołach. Po wymianie obydwóch nic nie stuka lecz problem opisany powyżej pozostaje.

Spotkał się ktoś z takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej trochę odkopie temat

A miał ktoś buczenie tylko pomiędzy 130 a 140 km/h. (Allroad Quattro) przebieg 113tys

Opony nowe świeżo założone bieg nie ma znaczenia. Nie umiem powiedzieć czy tak było wcześniej bo zaraz po zakupie auta założyłem nowe opony.

Na pierwszy ogień założę inne koła z oponami

 

 

Edytowane przez BarJas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie pojawiło się nagle. Najpierw delikatne, ale ciągu kilku dni zaczęło dudnić. Dźwięk taki jakby pod maską w obudowie filtra powietrza łapało lewe powietrze, albo jakby się jechało na beznadziejnych oponach zimowych latem. Od prędkości ok. 30km/h. Bez znaczenia, czy na biegu czy na luzie. Dodatkowo doszło mrowienia, a następnie drżenie kierownicy i lewarka zmiany biegów (od 45km/h do ok. 60km/). Powodem było uszkodzone łożysko, strona prawa. Po wymianie cisza jak przed usterką. Łożysko FAG, przebieg 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...