Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4


KERCZI

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Jako że dostałem od kolegi TOMNIK zestaw modułów LED do oświetlenia w samochodzie na testy, to niejako jestem Mu "winien" opinie wykonania pracy, a i może komuś się taka informacja przyda. W poprzedniej B7 - miałem kupione ledy za które wydałem prawie 300zł (komplet z oswietleniem przestrzeni nog i przestrzeni wokół auta) i po jakims czasie konczylo się tak samo czyli dyskoteką/stroboskopem/brakiem oswietlenia to też podszedłem do tematu z dużym dystansem, ale ostatecznie efekt finalny powalił mnie na kolana. Kolega TOMNIK przesłał mi do testów moduły ledowe wykonane przez Niego samego. Są to gotowe moduły bez koniecznosci lutowania i innej drutologii. Dioda wygląda na bardzo solidną i do tego jest montowana (przprawszam za nazewnictwo, ale w tym temacie jestem laikiem) na płytce, co zresztą jest widoczne na zdjęciu. Dostałem w komplecie lampki podsufitki (wraz z mapówkami), oswetlenie tablicy, postojówki. Jasność niesamowita, jakość wykonania świetna, ledy dodają "nowoczesnosci" w naszym autku. Jak zawsze musi być jakiś minus, ale myślę że jest to jeszcze do poprawienia chyba że z przyczyn technicznych nie da się tego przeskoczyć. Mianowicie: odpalając samochód wyskakuje błąd oświetlenia tablicy rejestracyjnej, ale po sekundzie znika, być może jest to kwestia zastosowania może jakiś innych układów; nie wiem będę o tym rozmawiał z kolegą TOMNIK. Aha i byłbym zapomniał - 2 lata gwarancji na moduły !!! Tak czy inaczej nie uprawiając wazeliniarstwa - gdyby ktoś poszukiwał to z pełną odpowiedzialnością mogę polecić takie rozwiązanie.

-----> http://a4-klub.pl/index.php?/user/88411-tomnik/

srodek_led.jpg

bagaznik_led.jpg

drzwi.jpg

zdjęcia były robione na balansie bieli ustawionej do barwy tego światła

tu poniżej robione na auto


srodek_wb_auto.jpg


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/44370-ledy-w-miejsce-swiatel-postojowych-i-dziennych-fotostory/?p=603834#entry603834


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/341091-poradnik-jak-usunac-blad-spalonej-zarowki-po-zastosowaniu-diody-led-w-podswietleniu-tablicy-rejestracyjnej/#entry4679933


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/261937-modyfikacja-podswietlanych-klamek/?p=3788551#entry3788551


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297087-listwy-dekory-led/#entry4239203



http://a4-klub.pl/index.php?/topic/206016-montaz-ledowego-podswietlenia-tablicy-rejestracyjnej-z-a5b8/?p=2620587#entry2620587


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Na wstępie dziękuje Kol. Kerczi za rozpoczęcie tematu.
Dziękuje też tym wszystkim, którzy zaopiniowali tu mój produkt.

Jako że na PW dostałem kilka powtarzających się pytań w temacie porównania produktu do istniejących na rynku żarówek led uniwersalnych zamienników, pozwolę sobie na zamieszczenie "kilku" linijek tekstu, który tą kwestię wyjaśni.

Prawdę mówiąc jest mi trochę niezręcznie zachwalać swoje. Niestety aby odpowiedź zawierała rzeczowe podejście do sprawy, nie da się tego uniknąć.
Zasadniczych różnic miedzy zastępnikami - żarówkami led, a moim podejściem do tematu w wydaniu modułowym jest kilka .

1. Mój produkt, to moduły led dedykowane do lampek. Prawie każdy moduł składa się z dwóch płytek - oświetleniowej z naniesionymi elementami led i adaptora zastępującego żarówkę.
Dedykacja, to przede wszystkim to, iż moduł ma zamierzony kształt płytki oświetleniowej i jest odpowiednio umiejscowiony w komorze oświetleniowej lampki.
Uniwersalne zastępniki led, żarówek mają zasadnicza wadę, różniącą je w tej właśnie kwestii od modułów.

Weźmy za przykład uniwersalną żarówkę led zastępnik T4W Ba9s, składającą się z pięciu led, umieszczony w komorze oświetleniowej lampki tylnej A4 B8 :

Nr_4.jpg

Jej elementy led umieszczone są w kilku płaszczyznach. Okazuje się, że tylko jeden led z zastępnika będzie świecił w szkiełko lampki, reszta (cztery) emitować będzie światło w ścianki komory lampki, które odbiją go w baaardzo małym, nieznaczącym stopniu.
Tak na prawdę tylko jeden led będzie w 100% wykorzystany.
Efekt świecenia uniwersalnego zastępnika led , nie będzie większy od zwykłej żarówki. Zmieni się tylko barwa światła.


Zdjęcie przedstawia lampkę tylną A4 B8 z zamontowanymi dedykowanymi modułami mojej produkcji :
090520133312.jpg

Moduł led umieszczony w mniejszej okrągłej komorze oświetleniowej lampki przedniej A4 B8 :

090520133303.jpg

Ledy umiejscowione na okrągłych płytkach oświetleniowych, emitują światło wprost w szkiełko lampki. Ich strumień świetlny jest w 100% wykorzystany.
Pomijając fakt, że led, którego używam w produkcji emituje 23lm(więcej od ledów owego zastępnika 15-18lm), to jasność świecenia komory oświetleniowej na moim module jest czterokrotnie większa .


Opisany tu aspekt, dotyczy większości uniwersalnych zastępników.
Są lampki, w których nawet nie da się ich zainstalować.

2. Uniwersalny zastępnik żarówka led , zastępująca żarówkę rurkową i montowana w większych komorach oświetleniowych lampki przedniej, oparta jest na sześciu led :

Nr_5.jpg

Mój moduł dedykowany w to miejsce posiada dziewięć tych elementów (1.5-2 razy więcej światła) :

090520133308.jpg040520133269.jpg



Lampki Audi A4 B8 mają "szkiełka" z "mlecznego" plastiku, absorbującego część strumienia świetlnego. Montując uniwersalne żarówki led nie uzyskamy zadowalającego efektu.
Jestem pewien, że będziecie w pełni usatysfakcjonowani z mojego produktu tak, jak wszyscy którzy go użytkują.

A tu przykład modułów dedykowanych i zainstalowanych w lampce Passata B5 i B6 :
200620112027.jpg 020220122182.jpg 020220122172.jpg220220122276.jpg
240520111884.jpg 020220122195.jpg 020220122187.jpg 220220122256.jpg


3. Moduły są całkowicie kompatybilne ze sterownikiem oświetlenia, co w przypadku "uniwersałek" jest często problematyczne - próba ich zaświecenia przełącznikiem kończy się miganiem . Zdarza się też, że po wyłączeniu oświetlenia, żarzą się .

4. Zagęszczenie elementów led na małej powierzchni płytek(patrz np.zastępnik żarówki rurkowej C10W), nie jest dla tych elementów korzystne. Elementy znajdujące się na płytce(rezystory, jak i same ledy) wytwarzają ciepło, które z racji niewielkiej powierzchni płytki nie jest należycie odprowadzane, a to niestety może skutkować uszkodzeniami led.
Jak widać na zdjęciach powyżej, moduły, to większej powierzchni płytki, dobrze radzące sobie z opisanym aspektem . Dowodem na to jest absolutny brak awarii, jakiegokolwiek pojedynczego led w przeciągu ponad dwóch lat.

5. Led, które wykorzystuję do produkcji, to pełnowartościowe elementy. W chińskich produktach najczęściej nie są to elementy spełniające normy, kupowane raczej "na kilogramy", nie na sztuki.

6. W przypadku modułów do wyboru dwa odcienie bieli - zimny biały o rzeczywistej o temp. barwowej 6000K i biały neutralny 4500K. Piszę "rzeczywistej", bo często zdarza się, ze podawana przez sprzedawców "chińszczyzny" informacja o temp. barwowej w Kelwinach jest niezgodna z prawdą i żarówki led świecą tzw. trupim białym światłem . Nie jest to zimny biały, tylko blue white- biały niebieski.

7. Moduły objęte są dwuletnia gwarancją(prawdziwą gwarancją), której raczej brakuje produktom konkurencji.

No i na koniec - moduły są Made in Poland (pomysł, projekt, wykonanie).

Zdjęcie przedstawia różnicę świecenia pomiędzy modułami, a zwykłymi żarówkami
-w lampce A6 C6 :
Nr_3.jpg

w lampce A4 B8 :
020520133265.jpg

Kilka przykładowych modułów, które produkuję :
310320133114.jpg


W razie ewentualnych pytań kontaktujcie się ze mną mailowo [email protected] lub telefonicznie 510 719 221
Moja skrzynka PW na Forum jest zwykle przepełniona i przez to mam utrudnioną możliwość prowadzenia korespondencji.
Opinie na temat produktu znajdziecie na Forum Passata i Golfa
Polska Polecam Użytkownika Tomnik (moduły led)
Dedykowane Moduły LED Oświetlenia Wnętrza : Oferty specjalne - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam gwarantując 100% zadowolenia. Są to dedykowane moduły led do aut marki VW i CCCO do wszystkich modeli. Pasują P&P dając radość ze skuteczności działania i niezawodności.

Przed:

Zdjęcia - Pokazywarka.pl

Po:

Zdjęcia - Pokazywarka.pl

Barwy dostępne to 4500K, 6000K, 8000K. POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat -

Ja Kupiłem LED-y tutaj

M-Tech -Gliwice -

M-Tech - Kontakt

i wynegocjowałem rabat dla nas - na hasło a4-klub.pl (ceny hurt)

podsufit centralny + podsufit pasażer tył + podsufit bagażnik+słonecznik + schowek+ pod nogi tył i przód + klapa bagażnika + drzwi dół.

typ led ( może się komuś przyda )

Duże ala-rurki - ok 41mm/dł = 2szt na centralny - L309-C5W - 8 smd - 17,22zł / szt

Małe ale-rurki - ok 36mm/dł = 2szt na słonecznik - L306-C5W - 6 smd - 14,76zł / szt

Małe ale-rurki - ok 36mm/dł = 2szt na bagażnik

Duża ala-rurka - ok 41mm/dł = 1szt klapa bagażnika

okrągłe końcówki - z bolcami = 2szt na centralny

okrągłe końcówki - z bolcami = 2szt podsufit pasażer tył - L314-Ba9s - 4 smd - 12,55zł / szt

wsuwane koncówki - szklane ż. = 4szt pod nogi tył i przód - L021-W5W - 9 smd - 12,55zł / szt

wsuwane koncówki - szklane ż. = 4szt na drzwi dół (białe )

imag0026wg.jpg

Tu mam zdjęcia -jak święcą

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-73/b6-awx-czarna-4-tuningu-silnika-sesji-zdjeciowej-avant-sector-rotces-262185/

Co do kolegi TOMNIK -szacun za robote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem kolego, ale nie mowimy o "chinolach" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem kolego, ale nie mowimy o "chinolach" ;)

No spoko , tylko że te ledy które pokazałeś ,

też są napewno są z chin !

he he , różnica taka że to składak .

Następna sprawa to taka że to nawet jest nieistotne ( ledy z chin są całkiem ok)

Nie mam nic do tego co zrobił TOMNIK i b.szanuje takie pomysły !

Ale nie widzę sensu twojej aluzji .

Zrobiłeś temat o ledach -OK więc piszę o swojej propozycji -

No chyba że ty chcesz je reklamować tutaj i nie chętnie widzisz inne rozwiązania .

W każdej chwili moge skasować swój-post -

Zwróć jednak uwagę że również postarałem się aby każdy mógł kupić w rozsądnej cenie te LEDY- wynegocjowałem tam zniżkę na A4klub.

Powiedzmy że jest teraz jakaś skala porównawcza tego co jest na rynku dostępne -

nie wykluczone że gdybym nie kupił mojego zestawu chinskiego to kupiłbym chinskie ledy o TOMNIK i byłbym lepiej zadowolony,ale tego się już niedowiemy .

Za to inni mają wybór-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem kolego, ale nie mowimy o "chinolach" ;)

No spoko , tylko że te ledy które pokazałeś ,

też są napewno są z chin !

he he , różnica taka że to składak .

Następna sprawa to taka że to nawet jest nieistotne ( ledy z chin są całkiem ok)

Nie mam nic do tego co zrobił TOMNIK i b.szanuje takie pomysły !

Ale nie widzę sensu twojej aluzji .

Zrobiłeś temat o ledach -OK więc piszę o swojej propozycji -

No chyba że ty chcesz je reklamować tutaj i nie chętnie widzisz inne rozwiązania .

W każdej chwili moge skasować swój-post -

Zwróć jednak uwagę że również postarałem się aby każdy mógł kupić w rozsądnej cenie te LEDY- wynegocjowałem tam zniżkę na A4klub.

Powiedzmy że jest teraz jakaś skala porównawcza tego co jest na rynku dostępne -

nie wykluczone że gdybym nie kupił mojego zestawu chinskiego to kupiłbym chinskie ledy o TOMNIK i byłbym lepiej zadowolony,ale tego się już niedowiemy .

Za to inni mają wybór-

Kolego nie ma tutaj zadnej aluzji

...całkiem przypadkiem ledy "kierunkowe" do drzwi i do mapowek kupowałem właśnie w Gliwicach...po jakims pol roku zaczely napieprzac jak stroboskop.

Nie mam zadnego interesu w polecaniu czy w pokazywaniu wyzszosci ledów od kolegi, chociazby z racji tego ze mam je duzo krocej niz tamte ledy, jednak juz na pierwszy rzut oka widać bardzo duza roznice w wykonaniu + 2lata gwarancji robi swoje.

Mając na mysli "chinole" - miałem na mysli tzw. druga kategorie a nie to ze dany led jest z chin czy nie (jak wiemy jest wykonanie chinskie i chinskie)

O skali porownawczej ciezko tutaj wspomniec ponieważ moj post nie jest ofertą, nie ma tutaj cen, jest to jedynie przedstawienie alternatywy dla ludzi ktorzy poszukuja produktu dobrej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz do Niego PW

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa wam na nich rozjaśnianie lamp po otworzeniu drzwi ? Bo u mnie jest mignięcie najpierw. LEDy kupiłem z jakiegoś tematu na naszym forum w którym je polecali.

Zciemniają się dobrze - normalnie ale przy rozjaśnieniu jest mignięcie.

Pozatym LEDy w małych światełkach do czytania - jest ich 4szt. 2 przód i 2 na tylnej kanapie są za długie i połowa światła idzie pod podsufitkę.

Chętnie kupie inne - tym razem bardziej dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa jak oryginał. Nie wiem jak w CCCO bo w passacie nie ma rozjaśniania tylko przyciemnianie i to funkcjonuje jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest ten Tomnik co dopiero od miesiąca jest na forum??

a co z h7? ma też ledowe aby służyły jako drl przy bixach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam z drugiej strony. Jakiej barwy wybrałeś ledy? Ostatnio jechałem znajomego S-Max, który miał fabryczne ledy wewnętrzne, ale podejrzewam że 4300K. Dawały super jasny efekt, a nie raziły w oczy jak te chińskie niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam ciepłe czyli 4300

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos sie dowie za ile to mozna wyrwac od kolegi TOMNIK :) napiszcie tutaj :) bedzie dla potomnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu do niego napisać?

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra widze ze cena to jakas tajemnica.. czyli trzeba pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tajmnica tylko zalezy co potrzebujesz, przeciez jest pelno modulow.

Do tej Audi potrzebowałem postojowki, tablice rej, lampke bagaznika, tylna lampke bez pakietu swiatlo, dwie mapowki, i przod

do poprzedniej b7 potrzebowalem do tego jeszcze 4 lampki do oswietlenia przestrzeni nog, 4 lampki do oswietlenia przestrzeni wokol samochodu wiec nie da sie podac jednej ceny, napisz do niego w jakiej konfiguracji masz oswietlenie w aucie i co potrzebujesz a On napewno Ci napisze ile to kosztuje., czy to takie trudne napisac pw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...