Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4


KERCZI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Ja również mogę szczerze polecić Tomasza, jak tylko zobaczyłem ten wątek to zamówiłem moduły LED do całego auta - mam pakiet oświetlenie, więc trochę tego było. Po zamontowaniu efekt jest powalający i dotychczasowe żarówki mogą się schować - przy okazji 2 żarówki miałem już na wykończeniu, więc wymiana była wskazana. W aucie jest bardzo jasno i do tego bielutko - barwa neutralna 4500K. Moduły są naprawdę profesjonalnie wykonane, nie można tutaj niczego zarzucić. Robienie zdjęć by pokazać efekt nie ma sensu, bo nie da się oddać rzeczywistej barwy - robiąc zdjęcie świecącej żarówce mi wychodziła biel :)

I na koniec bardzo istotna sprawa, rzadko się spotyka osoby, które naprawdę podchodzą do klienta profesjonalnie i rzetelnie. Tak się stało, że moja B7 z 2 połowy 2007 roku, ma moduł testujący "spaloną żarówkę" przy praktycznie każdym oświetleniu(nawet tym w schowku). W innych B7 te moduły działały bez zarzutu, a w mojej już nie. Tomasz musiał przygotować pod moje auto specjalną wersję ze zwiększoną rezystancją. Kilka dni i dostałem nowe moduły, a stare odesłałem w dołączonej kopercie ze znaczkiem. To się nazywa klasa sama w sobie. Kontakt jest naprawdę świetny, widać że doskonale zna się na rzeczy. Finał jest taki, że wszystko działa tak jak należy.

Podaję tą informację z myślą o innych, którzy mogą mieć problemy jak u mnie - więc w razie czego miejcie to na uwadze.

Któryś z poniższych modułów jakie są u mnie może być odpowiedzialny za test spalonej żarówki :

Centr.zesp.elektr. Oznaczenie elementu: 8E0 907 279 N

Moduł komfortu Oznaczenie elementu: 8E0 959 433 CE

Dane odczytałem VCDS'em

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Tak się stało, że moja B7 z 2 połowy 2007 roku, ma moduł testujący "spaloną żarówkę" przy praktycznie każdym oświetleniu(nawet tym w schowku). W innych B7 te moduły działały bez zarzutu, a w mojej już nie.

Centr.zesp.elektr. Oznaczenie elementu: 8E0 907 279 N

Moduł komfortu Oznaczenie elementu: 8E0 959 433 CE

Pozdrawiam

a od kiedy to jest kontrola spalonej żarówki wewnętrznego oświetlenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dobre pytanie.

U mnie była taka sytuacja, że w momencie gdy zapłon był włączony to np. lampek do czytania(przód oraz tył) albo lampek do tzw "make up'u" nie można było włączyć (zamigała 3 razy i się wyłączyła, słychać przy tym było jakieś cykanie z pod kierownicy). Jak odczekałem chwilę aż auto przeszło w tryb uśpienia to już można było normalnie korzystać z lampek. Odwrotna sytuacja w przypadku oświetlenia schowka, na włączonym zapłonie wszystko działa. Wyłączam zapłon, wyciągam kluczyk, czekam aż auto przejdzie w tryb uśpienia i nagle schowek zaczyna migać i gaśnie - z okolicy pod kierownicą słychać jakiś sterownik, który "pika" zgodnie z mruganiem diody.

Jeśli to nie jest kontrola spalonej żarówki to może coś jeszcze innego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tyle chodzi o kontrolę spalonej żarówki(nie ma jej dla żarówek wnętrza), a o nazwijmy to, "czułość" części sterownika odpowiadającej za oświetlenie wewnętrze.

Sterownik ośw. ma, jak wiecie kilka "funkcji" :

-tzw. czasówka

-rozjaśnianie podczas włączenia

-przyciemnianie podczas wyłączenia

-samo włączenie :)

-i wyłączenie oświetlenia po jakimś tam czasie(tu jeszcze można wyróżnić dwa rodzaje wyłączenia ale nie mieszajmy w głowie... :wink: )

Sterownik odbiera info CAN-em z mikroswitcha zamka(właściwie ze sterownika w drzwiach) o otwarciu drzwi i załącza oświetlenie. I tu - nie tylko podaje potencjał "-" ale również "+ 12V" . Przed otwarciem drzwi, bohater nasz jest w tzw. stanie uśpienia, a w punktach zasilania żarówek nie ma żadnego z wymienionych potencjałów. Właściwie jest ale b.mały bodajże około 2V , potrzebny układowi "rozpoznawczemu", którego funkcja opisana jest poniżej- stąd właśnie żarzenie się chińszczyzny przy napięciu tych 2V.

Załóżmy, że sterownik wyłączył światełka, a my jesteśmy w aucie i próbujemy włączyć punkt oświetleniowy ręcznie, przyciskiem. Skąd sterownik "wie", że mamy taki zamiar ? "Rozpoznaje" to, po rezystancji(powiedzmy rezystancji żarówki) zamykanego przez nas obwodu przyciskiem/włącznikiem. Właśnie.... Jeśli ta rezystancja będzie za duża (większość chińskich zamienników led) od przewidzianej przez projektanta elektroniki, to do podania pełnego napięcia, załączenia żądanego oświetlenia, nie dojdzie.

U Kolegi Tomka w A4 B7 zamontowany jest sterownik, który aby załączyć zasilanie lampek musi "rozpoznać" mniejszą rezystancję, od innych znanych mi do tej pory, pracujących w autach grupy VAG.

Wot parahod, jak mówią Rosjanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak precyzyjna odpowiedź !

Pisząc o swoich problemach podpiąłem to pod układ testujący "spaloną żarówkę", biorąc za wyznacznik te same problemy z jakimi borykają się osoby przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Napisałem bardzo pobieżnie i nieprecyzyjnie, bo mówiąc krótko nie jest to moja dziedzina. Teraz chyba już wszystko jest jasne :)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o swoich problemach podpiąłem to pod układ testujący "spaloną żarówkę",
Bardzo słusznie, bo układy te działają na podobnej zasadzie.

Układ diagnozy wywodzi się w prostej linii od układu "rozpoznającego"(opisanego wyżej) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1::brawo:

i czegoś nowego się można dowiedzieć...

przy okazji to chyba dobrze, że wcześniej nie zamówiłem, bo byłyby klocki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę w końcu je zamówić komplet. Miałem je w Passacie więc mogę polecić je w ciemno!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tego miejsca chciał podziękować ponownie koledze TOMNIK za super wykonanie LEDzików do podsufitki. Kontakt, przesyłka, wykonanie, instrukcja - wszystko na najwyższym poziomie :thumbup1:

Polecam jeszcze raz i dziękuje, zaraz też mailowo podziękuje bezpośrednio Tomkowi.:cheesy::thankyou2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zakupione i wymienione lampki pod drzwiami. Efekt mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Cena może w porównaniu do "ledów" z allegro większa, ale jak chcecie mieć solidny produkt to nie ma się co zastanawiać i brać moduły od Tomnik`a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ledy od Tomnika ! precyzja wykonania oraz efekt powalający !

ponadto świetny kontakt i fachowe podejście do sprzedaży ! wieczorem dorzucę fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie help, gdzie jest ten wątek fotostory jak gostek wmontował LEDY do tab. rej. w B7 od A5 z tyłu? Szukam już godzinę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...