Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.6 V6 150KM instalacja sekwencyjna stag za duże spalanie


neuropathic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z instalacją stag (chyba 300 muszę sprawdzić dokładnie) parownik nowy w cyklu mieszanym pali do 22L/100km A w trasie 12L/100km (max prędkość 80km/h) Specjalnie tak jechałem aby to sprawdzić

Podejrzewam sondę, czuć gaz z rurki, kopci na biało, wibruje na wolnych, jak odepnę sterownik od sondy czego mogę się spodziewać?

Gazownik i wgrywanie map czy najpierw VAG dodam, że nie sprawdzałem spalania PB na 100/km

Termostat działa idealnie

instalacja sekwencyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz jakie masz wtryski, dorzuc tez zdjęcia jak masz umieszczone wkretki w kolektorze ssącym. Przydałoby sie również podpiąć pod Staga i zobacz jak wyglądaja mapy i ustawienia lpg, czy sondy pracuja poprawnie itp. Odłącz sondy i zobacz co sie stanie czy spalanie spadnie i czy uspokoi sie praca silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozładowanym aku nic nie powinno się stać z ustawieniami sterownika gazowego,musisz podpiąć się pod Staga a jak nie masz jak to pozostaje gazownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie powinno byc spalanie w 2,6 w gazie?

U mnie teraz wychodzi 15L /mieszany cykl

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ----------

Jutro jadę na zmianę wtryskiwaczy bo te moje maja dość, zmieniłem tez parownik (stary był do 100KM) świece i kable zapłonowe, jak tylko to zrobię to tankuje do pełna i w trasę zobaczymy jak to poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie mierzylem ostatnio 12 na trasie ale po 120-140km/hpo miescie wychodzi max 15/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie całej inst. gaz odczułem spadek zużycia LPG bo wcześniej miałem 22L/100 i to w mieszanym za 2 tygodnie napiszę dokładniej ile pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Valtekach :decayed: było ok 10.5 do 11.5 w cylku mieszanym, na trasie ok 10- 10,5 . Teraz na Barracudach :naughty: ( z niech jestem mega zadowolony) spalanie od 11,5 w górę tak średnio ok 12,5 L ale auto jeździ juz normalnie a i jest w quattro bo kolega ma FWD.

Gaz sam ustawiałem mam gdzieś to w wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.6 w mieście pali mi 13-16 w trasie 10-12 literatów. Redaktor kme gold wtryski Hanna i nowe sondy. Twoje spalanie może powodować uszkodzona jedna z sond. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kolego jeździc agresywnie swoim ABC u mnie nie było nigdy 16-15litrów. 13L to u mnie tak w mieście max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwage ze mieszkam we wroclawiu i tu uzytkuje auto. a twoje max 13 to normalnie pali 11 tak ?? bawia mnie takie opowiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na jazdę ze mną :grin: no przy mojej jeździe pali normalnie 11,5 - 12,5 miasto u mnie to ok na co dzień 40%. Często bywam w Poznaniu i Kaliszu i po tamtych padołach 13L - 13,5L . A jeżdżę w miarę dynamicznie.

Chyba że z pod każdych świateł but to ok zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ci silnik 2.6 jak jeździsz jak dziad borowy. 2.6 prosi sie o pociśnięcie gazu do dechy :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak dziad borowy to nie ale dynamicznie jeśli trzeba to dam :grin: ale Ty jeździsz widzę dynamiczniej stąd ta różnica. W trasie z jaką prędkością mkniesz? do ilu go ciągniesz na biegach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damn, mi pali w miescie 20L :facepalm: a wam 14? zmieniam swiece i kable i jade na strojenie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się :) u mnie w trasie vmax 205km/h średnia 140 km/h wyszło 12l/lpg w mieście co bym nie robił dziad moherowy/but na maxa poniżej 17 nie schodze . Statystki od roku prowadze ( awc ) średnie 15,76lpg/100 km (jeśli chodzi o miasto to podejrzewam wtryskiwacze jedne z bardziej zamulonych - valtek red po regeneracji i reduktor artic troszke juz zużyty ) komputer KME Diego G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też średnio wychodzi 13l i to przy dość dynamicznej jeździe. Raz mi spalił 16l ale to była wina hu...wego gazu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...