Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa partia PB NL ma nowy zapach, jak dla mnie bardziej podchodzi jak ten 'ala migdałowy'. Nowy partia zapach ma coś w stylu cytrusów [emoji3] ciekawe czy to zmiana zapachu czy tylko taka partia się trafiła [emoji3]

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 23:50, Bestseller napisał:

Jeżeli policzysz sobie kwotę zakupu i podzielisz przez ilość aplikacji to wychodzą DOSŁOWNIE gorsze. Wg Poorboy's Natural Look mnie jeden z najlepszych produktów do wnętrza na rynku. Pozatym tego produktu możesz używać także do skóry, vinylu czy gumy a nie każdy produkt do "kokpitu" daje takie możliwości :decayed:

 

Również polecam Poorboy's Natural Look! :D Zamawiałem u was ten produkt na początku czerwca, co z tego że kosztuje te 52zł za niecałe 500ml jak naprawdę jest mega wydajny. Używam go mniej więcej raz w tygodniu na aplikatorze z mikrofibry praktycznie w całym wnętrzu, a malutko co go ubywa. Zostawiłem wam recenzje 5 gwiazdek za ten produkt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja używam Poorboy's Natural Look od ok 4 lat i wnetrze wyglada jak nowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomożecie?

Otóż poprzedni właściciel nieco ubrudził mi boczki. Wygląda to jakby "zaparował" super glue. Może przy oklejaniu szyb na boczek zadziałała jakaś chemia. Mocno tego nie widać ale jednak przeszkadza. Nawet żonka ma tego dosyć a z reguły nie wnika w autko. Czym tego się pozbyć lub jak to zamaskować? Zdjęcie jest prześwietlone, normalnie boczek jest o wiele ciemniejszy.

boczek.jpg

 

Druga sprawa to słupek pomiędzy drzwiami. Pewnie przewozili jakieś listwy bo jest pełno rys. Można to jakoś zniwelować?

słupek.jpg

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2017 o 09:38, windus napisał:

Panowie pomożecie?

Otóż poprzedni właściciel nieco ubrudził mi boczki. Wygląda to jakby "zaparował" super glue. Może przy oklejaniu szyb na boczek zadziałała jakaś chemia. Mocno tego nie widać ale jednak przeszkadza. Nawet żonka ma tego dosyć a z reguły nie wnika w autko. Czym tego się pozbyć lub jak to zamaskować? Zdjęcie jest prześwietlone, normalnie boczek jest o wiele ciemniejszy.

boczek.jpg

 

Druga sprawa to słupek pomiędzy drzwiami. Pewnie przewozili jakieś listwy bo jest pełno rys. Można to jakoś zniwelować?

słupek.jpg

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Jesli chodzi o pierwsza fotkę to jedyne co możesz zrobic to kupic dobre APC i próbowac to usuwać coraz mocniejszym stęzeniem, pytanie tylko czy jest to brud czy odbarwienie które weszło w reakcje z tworzywem i wtedy juz nic nie zrobisz, co do drugiego zdjęcia to nie usuniesz tych rys, jedyne co możesz robić to kupić jakis dressing i on pomoże Ci to zamaskować aby nie był takie białe te rysy i nie rzucały się tak w oczy....

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować magicznej gąbki ale bardzo ostrożnie

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na dniach bede wyrzucal fotele i przy okazji chce wyczyscic tunel bo po 2 latach od czyszczenia znowu pojawil sie ciemny brud w rowkach. szukam jakiegos srodka co rozpusci brud i  i znowu kolor swing odzyje ;) zamowilem juz Poorboy's Natural Look  ale nie wiem co kupic do wyczyszczenia. dziekuje z gory pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczenia do pielęgnacji kokpitu polecam Smartwax Smart Dressing - bardzo wydajny, pozostawia półmatowe satynowe wykończenie i jest antystatyczny.
Kupiłem go 2, może nawet 3 lata temu i nadal używam (opakowanie ok. 0,5l), sprzedawca tylko podpowiedział, żeby na zimę chować przed mrozem - bardzo wydajny a dodatkowo zabezpiecza uszczelki na zimę przed przymarzaniem i latem przed pękaniem. Smaruje wszystkie plastiki i gumy bo niweluje widoczność drobnych zarysowań i zmatowienia. Niestety nie jest najtańszy, ale biorąc pod uwagę wydajność i jakość to jest rewelka - już kilka razy przekonałem się, że nie warto oszczędzać na kosmetykach samochodowych w tej branży za jakością idzie cena. Jestem mega zadowolony. :banan:

Ps. Ten ma kokosowy zapach, jak kupowałem to polecali również taki sam tylko o zapachu nowego samochodu, ale wybrałem kokoska :decayed:

Edytowane przez a4.fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2017 o 01:09, hidden22 napisał:

szukam jakiegos srodka co rozpusci brud

Dobrze rozcieńczone APC powinno dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz do środka to polecam APC. Rozrabiasz z wodą dajesz w pianowniczkę która kupisz w każdym sklepie kosmetycznym z jakimś maziajem do twarzy i szczotkujesz delikatnie albo fibrą.
Co daje piana? A no do że atomizerem leje się po wszsytkim a piana siedzi w okreslonym miejscu :)

Ja np uzywam APC od ADBL.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2017 o 13:14, Mordeliuss napisał:

Jeżeli szukasz do środka to polecam APC. Rozrabiasz z wodą dajesz w pianowniczkę która kupisz w każdym sklepie kosmetycznym z jakimś maziajem do twarzy i szczotkujesz delikatnie albo fibrą.
Co daje piana? A no do że atomizerem leje się po wszsytkim a piana siedzi w okreslonym miejscu :)

Ja np uzywam APC od ADBL.

Do plastików wewnętrznych są lepsze środki niż apc, apc trzeba zmywać wodą. Spróbuj sobie psiknąć apc na lakier i zamiast zmyć wodą tylko dotrzeć ręcznikiem i zobaczysz w czym rzecz, czego na plastikach gołym okiem nie widać :)

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bruuuum napisał:

Do plastików wewnętrznych są lepsze środki niż apc, apc trzeba zmywać wodą. Spróbuj sobie psiknąć apc na lakier i zamiast zmyć wodą tylko dotrzeć ręcznikiem i zobaczysz w czym rzecz, czego na plastikach gołym okiem nie widać :)

A mógłbyś napisać co to za środki ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czarek76 napisał:

A mógłbyś napisać co to za środki ?

Gyeon Vinyl, Angelwax Absolution, Auto Finesse Total interior, CarPro Eraser / Gyeon Prep 1:1 z wodą dem., Zymol Vinyl Cleaner i inne. Wszystkie mają właściwości odtłuszczające, nie zostawiają smug, jak robią to apc ;)

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sa lepsze srodki do czyszczenia wnetrza niz apc ale jezeli ktos nie chce kupiwac wielu rzeczy to apc jest nabardziej uniwersalne i przy odpowiednim stosowaniu nie szkodzi w zaden sposob :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są w ogóle takie środki do usuwaniu brudu wewnątrz samochodu po których nie trzeba zmywać wodą? To znacznie by skróciło czyszczenie wewnątrz samochodu. Co polecacie? Bo ja zawsze leciałem pierw APC, później szmatka z wodą, później czekałem aż wyschnie i dopiero później dressing Poorboys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Osta napisał:

To są w ogóle takie środki do usuwaniu brudu wewnątrz samochodu po których nie trzeba zmywać wodą? To znacznie by skróciło czyszczenie wewnątrz samochodu. Co polecacie? Bo ja zawsze leciałem pierw APC, później szmatka z wodą, później czekałem aż wyschnie i dopiero później dressing Poorboys

Równiez nie uzywam APC  do wnętrza, i powiem szczerze nie widze tez sensu przy oryginalnie matowych plastikach jakie ma Audi paćkania całego auta dressingiem w środku, wystarczy quick detailer do wnetrza jak Auto Finesse Spritz albo Chemical Guys Inner Clean, ładnie odswieżaja, czyszczą i dodatkowo mają blokery UV, w zupełności wystarczy a majątku nie kosztują, odświeżenie wnetrza zajmuje chwilke do tego ewentualnie jak pisze Bruuuum jakis gotowy środek do czyszczenia jak Auto Finesse Total Interior Celaner czy Gyeon Vinyl i za około 100zł masz wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FroS-t napisał:

Równiez nie uzywam APC  do wnętrza, i powiem szczerze nie widze tez sensu przy oryginalnie matowych plastikach jakie ma Audi paćkania całego auta dressingiem w środku, wystarczy quick detailer do wnetrza jak Auto Finesse Spritz albo Chemical Guys Inner Clean, ładnie odswieżaja, czyszczą i dodatkowo mają blokery UV, w zupełności wystarczy a majątku nie kosztują, odświeżenie wnetrza zajmuje chwilke do tego ewentualnie jak pisze Bruuuum jakis gotowy środek do czyszczenia jak Auto Finesse Total Interior Celaner czy Gyeon Vinyl i za około 100zł masz wszystko co potrzeba.

A czym się różni Chemical Guys Inner Clean  od Total Interior Cleaner ?
Chemical to detailer a Fitness to cleaner?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brzeziak napisał:

A czym się różni Chemical Guys Inner Clean  od Total Interior Cleaner ?
Chemical to detailer a Fitness to cleaner?

 

Można tak powiedzieć ze Total to cleaner a Inner to taki odświeżacz, czyść palce, ekrany,  deske, lekko zabrudzona skórę, nawet zabrudzona kierownica po tym środku naprawde dobzre sie prezentuje, no i co wazne ma blokery UV, mam oby dwa i wolę Auto Finesse Spritz osobiście, co nie zmienia fakty że oby dwa warte polecenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...