Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Dobiegnie od tematu trochę. Zakupiłem zestaw nielsena cyclone apc i finesse.

Mały efekt przed i po bo miałem stary boczek i wytestowalem.

9u6y8ajy.jpg

ta5uqave.jpg

Po lewej z użyciem dresingu po prawej po myciu apc. Fajny efekt satyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tzw budżetówek mogę śmiało polecić Prestone i Autoland piankę do szyb, na prawdę oba czyszczą wzorowo !

Minusem jest niestety zapach... jednak mocznik to chyba ostatnia rzecz którą człowiek chciałby niuchać w samochodzie ;-)

Nie do pobicia są środki Poorboy's zarówno do zastosowania inside jak i outside :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki wewnętrzne - PB Natural Look - starcza do końca życia.

Szyby - Autoglym Car Glass Polish w formie mleczka lub jak ktoś lubi psikać to Meguiars Glass Cleaner (występuje tylko w galonie jako koncentrat, więc warto z kimś kupić na pół) - rozcieńczenie 1:10 i rewelacyjnie czyści szyby, pozostawia długi i intensywny zapach po sobie, nawet mama tego lubi używać :grin:

APC - ostatnio spodobało mi się Orange MPC od Angelwaxa, wcześniej Nielsen Cyclone również jest okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB N.Look - pewno nie starczy do końca życia, ale ten zapach mnie rozwalił... nawet naciapałem se do popielniczki żeby dłużej w powietrzu się unosił...

a powiedzcie mi, czy można nim też robić elementy skórzane ??? takie jak kiera, mieszki zmiany biegów i hampla ręcznego?? czy może są jakieś przeciwskazania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, ale z kierownica bym szczegolnie uwazal - chodzi o sliskosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kokpitu i wszelakich plastików zakupiłem MOTHERS PROTECTANT, nie wiem jaki jest jeszcze nie używałem, ale podobno skuteczne, regeneruje i chroni, co do zapachów, ostatnio żona kupiła w jakiejś sieciówce, chyba Biedronka, zapach NEW CAR z serii TOP GEAR, zapach jest intensywny, ale nie nudzący, ale co do zapachów co kto woli, a o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB N.Look - pewno nie starczy do końca życia, ale ten zapach mnie rozwalił... nawet naciapałem se do popielniczki żeby dłużej w powietrzu się unosił...

a powiedzcie mi, czy można nim też robić elementy skórzane ??? takie jak kiera, mieszki zmiany biegów i hampla ręcznego?? czy może są jakieś przeciwskazania??

Nanieś niewielką ilość tak żeby nie przemoczyć szwów i odczekaj trochę niech się wchłonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę tu poczytałem i widzę, że polecacie głównie dwa preparaty... Ja mam granatową tapicerkę i deskę rozdzielczą i szukam czegoś w ten deseń. Niemra od której kupiłem samochód stosowała jakiś preparat, który teraz, gdy czyszczę plastiki wilgotną ścierką, zostawia niebieskie odbarwienia na szmatce. Jestem zwolennikiem matowej deski - połysk mnie dobija...:decayed: Polecicie coś czy tylko Poorboys Natural Look lub Nielsen Finesse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB N.Look - pewno nie starczy do końca życia, ale ten zapach mnie rozwalił... nawet naciapałem se do popielniczki żeby dłużej w powietrzu się unosił...

a powiedzcie mi, czy można nim też robić elementy skórzane ??? takie jak kiera, mieszki zmiany biegów i hampla ręcznego?? czy może są jakieś przeciwskazania??

nie polecam.... :(

do skóry na kierze i gałce odradzam...

niby oki, ale jak się dłoń spoci to kiera klei się do rąk.... i jest tak nieprzyjemnie...

to tak ku przestrodze - jednak do skóry trza środek do skóry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na skórę siedzeń itp ok ale tak jak kolega pisał na Kiere i galke odradzam.

Do skory mam shiny garage leather Cream + leather cleaner od tęgi samego producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos do żywicy, byłem u znajomych i autko postawiłem na 3dni na podwórku przy drzewie. Nastepnego dnia ide a one całe w zywicy, wygląda to okropnie.. Ktos moze cos polecic ze specyfików? Slyszalem ze cos tlustego pomaga typu olej roslinny, ale potem bede kolejne kilka dni meczyl sie ze zmyciem tego oleju wiec bez sensu..

A od siebie moge polecic ściereczki do kokpitu autoland i ostatnio dostałem taką buteleczke z koreczkiem który sie "namacza" w zapachu. Firmy Aroma o zapachu ocean, fajna sprawa zapach powoli sie rozchodzi po aucie. Tylko jak sie go namacza to troche mocno go czuc ale z 2 strony to plus bo szybko mozna zapachnic auto po fajkach czy cos :D Potem zapach juz jest spokojniejszy :) Jak sie skonczy to bede polował na to w sklepach i zakupie :)

A jeszcze kupowałem taki plyn do szyb zeby ładnie woda spływała, Rain-x (Rain Repellent). Było lepiej niz bez preparatu, woda rzeczywiscie splywała ale małe krople jeszcze miejscami pozostawia.. Bede testował dalej moze znajde cos lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z deska i jednym boczkiem. Stosowałem różne plaki i jak popsikam na deske i wytrę szmatką to w niektórych miejscach zostaje taka biała smuga. Co może być tego przyczyna ew. jakiś środek do deski czy coś?:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...