Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak wyciągnąć RNS-E ???


uszylo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko.. Zakupilem Rns-e do swoje B7 , no i mam taki problem ze nie dziala mi multifunkcja na kierwonicy (glosnosc..itp) i tak podejrzewam ze to dlatego ze nie podlaczylem tych kabelkow od TELEFONU tego co wbudwany jest w deske po prawej stronie..

Teraz mam problem bo nie wiem jak to wyciagnac a nie chce uszkodzic.. Sa jakies specjalne narzedzia do tego ktore mozna kupic na allegro , czy nie bawic sie w takie cos i inaczej kombinowac..

W sumie nie wiem czy wina nie dzialnia tych przyciskow na kierwonicy jest nie podlacznie tych kabelkow do tel.. Ale mysle ze to nie Tasma w kierwonicy, bo wczesniej zanim mi ukradli wszystko dzialalo..

A teraz nie swieca sie ani przyciski ani nie dziala.. i mysle ze to bedzie to.

Tylko czym sie wyciaga te Nawi RNS-E , bo tak dosc dobrze weszlo i jakby na zatrzaski jakies.. ;)

Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup kluczyki do wyciągania , masz 4 otwory wsadzasz i wyciągasz , co do kiery masz coś uwalone niewiem czy taśme :eusathink: masz info z rns-a na fisie tzn. stacje radiowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki, bede mial od kolegi ale to to pojutrze.. Wiesz co mam info, stacje itp na liczniku , wszytko dziala. Ale moze byc to ze jak nie podloczony tel w nawi, to ze kiera nie odbiera ?

pozdrawiam!

tel nie ma nic z tym wspólnego , weż najlepiej vagólca i zobacz co zakodowane jest w navi(aczkolwiek ja miałem mf) i kole kierownicy adres 16 i przy okazji sprawdz błędy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , ten znjaomy od razu mi zerknie.. a jest mozliwe ze cos nie podlaczylem w nawi co odpowiada wlasnie za to zeby dzialala MF w kierwownicy ???

czy to nic wspolnego nie ma.. moze mam tasme zrypana, nie wiem..

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sterowanie nawi z kiery odpowiada sygnał can który masz napewno podłaczony bo inaczej nie działałoby info na fisie:wink: albo masz zle zakodowany moduł albo zrypaną tasieme:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo to ten modul pewnie , znaczy tak mi sie wydaje.. a powiedz duzo roboty z tym i koszt ? bo watpie zeby tasma.. klakson jesli to ma cos wsplnego - dziala ;)

teraz tylko podlaczyc sie do kompa, ale to nie wczesniej niz pojutrze.. a wkurza troche sterowanie muzyka bez mf he he

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

ps bo wiesz co , nie podlaczylem napewno jakis 2 przewodow z tego co pamietam.. w nawigacji jak patrzec od przodu (nawi wlozona) to z prawej strony, od strony tego telefonu, a tel mam wywalony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojej za nic nie moge wyciągnąć, mam te 4 kluczyki i robie wszystko z instrukcją ale ilpa. Dodam że podczas wsuwania tych blaszek nie słysze żadnego klikniecia, jak sie do niej dobrać Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojej za nic nie moge wyciągnąć, mam te 4 kluczyki i robie wszystko z instrukcją ale ilpa. Dodam że podczas wsuwania tych blaszek nie słysze żadnego klikniecia, jak sie do niej dobrać Panowie?

Przy kluczach niskiej jakości nie usłyszysz kliknięcia - przerabiałem ostatnio ten temat.

Musisz wsunąć klucze do końca i albo wypchać navi od tyłu (wcześniej musisz odkręcić schowek lub część deski pod kieronicą) albo delikatnie podważyć navi od spodu.Ja zrobiłem to w ten drugi sposób, wcześniej od jednego speca od car audio pożyczyłem taki plastikowy przyrząd do demontażu elementów wnętrz w samochodach

Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki za odpowiedz:) Gdzie można dostać lepsze kluczyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pierwszy raz rwałem swojego RNS-E to mimo że klucze się zatrzasnęły to za cholerę nie chciała wyjść, tak się przyssała na tych gumkach z boku. W akcie desperacji (wiadomo zatrzaśniętych kluczy nie da się już wyciągnąć bez zdemontowania radia) odkręciłem schowek i nieźle musiałem pchać od tyłu aby się ruszyła. Uważam to za najbezpieczniejsze rozwiązanie jak nie chce nawi wyjść, ponieważ nie chcę myśleć co by się stało jak bym na siłę pokonał te zatrzaski od kluczy, wszystko by się powyginało a sam panel nawigacji mógł zostać nieźle skatowany nie wspominając o możliwości dziabnięcia w wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...