Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zalewał ktoś "Quantum Longlife III 5W30"? Ponoć dedykowany tylko dla grupy VAG i leją go w każdym serwisie w UK, nawet Audi dealer go sprzedaje.

Mam dylemat Quantum czy Motul? Poprzedni właściciel lał "Quantum Longlife"

Ktoś pomoże!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dolac oleju? 2.0 CAHA 170km. Nie wiem za bardzo o co chodzi bo nie zapaliła mi się kontrolka od poziomu oleju ale jak podniosłem maskę to wyskoczyło mi że nie ma oleju a jak teraz dolałem 250ml to poziom podniósł się na tym pasku o jakieś pół cm i nie wiem ile jeszcze dolać z pół litra?

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Jaki olej silnikowy polecacie do 2.0TDI kod silnika CAGA. Dotychczas był 5w30. Przebieg 270k km.

W warsztacie polecili http://m.ceneo.pl/23819223

Cena +/-180zł.

Pamiętam jak za olej płaciłem ok.400zł motula do innego autka, więc czy w/w olej będzie wporzadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od lat 8 zalewam do aut tylko valvoline.Do 1.8t lałem maxlife 5w30.

Obecnie w moim 2.0Tdi zalany jest ten oto wskazany przez Ciebie Valvoline. Wymiana co 10 tysi, silnik w środku czysty, bez złogów i nagaru. Uważam go za olej bardzo przyzwoity w swoim przedziale cenowym.Dobry wybór.

Napewno 100x lepszy niż to gówno co producent każe zalewać.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje od niedawna Penrite Enviro+ 5w30 - podobno bardzo dobry olej. Cena to 197 zł za 5 l

https://www.czarnepaliwo.pl/sklep/5w30/19-penrite-enviro-c4-5w30-5l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu z motula specific 5W30 507.00 lub LM 5W30 top tec 4200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć dlaczego nie Castrol? Lałem zawsze Castrola i nigdy nie było problemów. Tak samo doświadczony mechanik od przeszło 15 lat zawsze leje Castrola i nie widzi w nim nic złego. Rozbierał masę silników u klientów którzy robią duże przebiegi i żadnego nalotu ani nagaru nie zauważył. Na dodatek do samochodów z dpfem trzeba lać troszkę inny olej żeby filtr się za szybko nie zapychał. Może ktoś mi wytłumaczyć skąd taka nagonka na Castrola?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć dlaczego nie Castrol? Lałem zawsze Castrola i nigdy nie było problemów. Tak samo doświadczony mechanik od przeszło 15 lat zawsze leje Castrola i nie widzi w nim nic złego. Rozbierał masę silników u klientów którzy robią duże przebiegi i żadnego nalotu ani nagaru nie zauważył. Na dodatek do samochodów z dpfem trzeba lać troszkę inny olej żeby filtr się za szybko nie zapychał. Może ktoś mi wytłumaczyć skąd taka nagonka na Castrola?

Kiedys jak mialem jeszcze B6 na pierwszy strzał poszedł castrol edge. Nastepny olej jaki zalałem to był motul X-clean 5-40 c3. Różnice jakie zauważylem były na korzyść Motula w sumie dwie. Pierwsza to zanik kilkusekundowego dźwięku "klepania" zaworów po odpaleniu zilmnego silnika. Druga to znaczny spadek brania oleju od wymiany do wymiany. Od tego dnia (a było to 8 lat temu) używam tylko Motula. Właśnie dzisiaj zalałem Motul 8100 X-clean+ 5-30 To pierwszy serwis który był dokonany poza Audi :)

Pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

dzięki :wink:

Czy olej motul specific 5w30 507.00 będzie odpowiedni do A4 B8 CAHA? Czy wziąc jakiś inny z Motula?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko

Czy olej motul specific 5w30 507.00 będzie odpowiedni do A4 B8 CAHA? Czy wziąc jakiś inny z Motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko

Czy olej motul specific 5w30 507.00 będzie odpowiedni do A4 B8 CAHA? Czy wziąc jakiś inny z Motula?

Xclean 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, który z tych olei byście polecili, który jest lepszy do 2.0 TDI CR -> Motul Specific 5w30 ,507 czy Motul x-clean+ 5w30 ,507. Który ma lepsze parametry? Mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...