Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.01.2018 o 22:32, Dev napisał:

jak się boisz o to że masz za dużo oleju w silniku to go w ogóle nie wlewaj, po co Ci on tam ? na pewno nie zapcha DPFa 

Ja ostatnio zmieniałem olej w dobrym, choć drogim nieautoryzowanym serwisie i rzeczywiście mam 

stan na max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poratować pilnie, jaki jest moment dokręcania korka spustu oleju silnikowego (CAGA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fafiks napisał:

Może ktoś poratować pilnie, jaki jest moment dokręcania korka spustu oleju silnikowego (CAGA)

Hej, z tego co pamietam to okolo 25Nm. Ja dokręciłem do 28Nm i jest git :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę zakupić olej Motula. Na forach piszą że jest coraz więcej podróbek? Po czym najlepiej rozpoznać czy to oryginał? Albo gdzie najlepiej kupować?  Czy w Inter Cars są OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, resiak82 napisał:

Witam. Chcę zakupić olej Motula. Na forach piszą że jest coraz więcej podróbek? Po czym najlepiej rozpoznać czy to oryginał? Albo gdzie najlepiej kupować?  Czy w Inter Cars są OK?

Kupuj u naszych sprzedawców z forum.

@dzik, @Wandej, @tomekhxc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dzik napisał:

W inter cars na pewno jest OK.

Dzięki za odp. Ten się rozumiem nadaje MOTUL 8100 X-CLEAN 5W30 C3? W IC 187zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-clean + c3 507.00 normę koniecznie zachowaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzik napisał:

x-clean + c3 507.00 normę koniecznie zachowaj.

Dzięki. Czyli jak na bańce jest 504 00/507 00 będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, mam ogromną rozkminę odnośnie oleju Motul 8100. Przy okazji załączam wątek w którym mam problem z czujnikiem poziomu oleju, pomimo, że działa poprawnie.

Czy Motul 8100 występuje w dwóch lepkościach 5W30 i 5W40 ? Bo jeżeli tak, to może ja po prostu mam nalane 5W40 i dlatego wywala mi błąd a powinienem nalać 5W30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj wymieniłem olej, przeszedłem z castrola na motula. Weszło mi może 4,8-4,9. Może dlatego że dobre pół godziny sobie kapało z miski. Czy te wskazanie co jest na foto jest ok? Rok temu wymieniał mi mechanik to na początku miałem maks. Dolać czy tak zostawić?

 

 

20180222_142537-800x450.jpg

Edytowane przez resiak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, resiak82 napisał:

Witam. Wczoraj wymieniłem olej, przeszedłem z castrola na motula. Weszło mi może 4,8-4,9. Może dlatego że dobre pół godziny sobie kapało z miski. Czy te wskazanie co jest na foto jest ok? Rok temu wymieniał mi mechanik to na początku miałem maks. Dolać czy tak zostawić?

 

 

20180222_142537-800x450.jpg

Lepiej nie dolewać. Wystarczy ze otworzysz maskę na odpalonym silniku i wskazania na mmi będą inne. Po paru dniach unormuje się i powinno pokazać max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubertus01 napisał:

Lepiej nie dolewać. Wystarczy ze otworzysz maskę na odpalonym silniku i wskazania na mmi będą inne. Po paru dniach unormuje się i powinno pokazać max.

Dzisiaj jadąc w trasę 300 km na wskaźniku mmi nie pokazywał nic po prostu pusta podziałka. Może przez te mrozy? Ale później się unormowało i pokazuje jedną kreskę wyżej niż na foto, a więc myślę że jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko czy ten zestawik oleju i filtra będzie ok audi a4 b8 cagc 120km avant 2010r

 

http://allegro.pl/oe-vag-filtr-olej-5w30-5l-audi-a4-b8-q3-q5-2-0tdi-i6705765124.html

Edytowane przez mrarturko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrarturko napisał:

Siemanko czy ten zestawik oleju i filtra będzie ok audi a4 b8 cagc 120km avant 2010r

 

http://allegro.pl/oe-vag-filtr-olej-5w30-5l-audi-a4-b8-q3-q5-2-0tdi-i6705765124.html

Tak, będzie idealny. Ale nie sugeruj się tym, że to Longlife - i tak lepiej wymienić po 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 19:04, Boukhiar napisał:

Tak, będzie idealny. Ale nie sugeruj się tym, że to Longlife - i tak lepiej wymienić po 10k

Dzięki za odpowiedź. Ja wymieniem zawsze co 10 tyś cały komplet niektórzy mówią że nie trzeba ale u mnie taka wymiana wychodzi raz max 2 razy w roku oczywiście na częściach z ASO nie na zamiennikach. Tylko olej kupuje poza bo cena ASO jest z kosmosu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja wymieniem zawsze co 10 tyś cały komplet niektórzy mówią że nie trzeba ale u mnie taka wymiana wychodzi raz max 2 razy w roku oczywiście na częściach z ASO nie na zamiennikach. Tylko olej kupuje poza bo cena ASO jest z kosmosu. Pozdrawiam

Filtry knechta albo manna jak weźmiesz będzie ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...