Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.06.2018 o 15:01, Boukhiar napisał:

Tak, musi spełniać normę 504 00 / 507 00 - ten olej, który podełeś jest dobry. Leję dosłownie taki sam :)

nie musi, może być 502.00/505.00/01

jest tylko jeden warunek: C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje od 3 lat mannol za 85 zł do tdi niskopopiołowy, 11 koła i wymiana i mam gdzieś drogi marketnig czy ładne pudełka;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎08‎.‎06‎.‎2018 o 15:01, Boukhiar napisał:

Tak, musi spełniać normę 504 00 / 507 00 - ten olej, który podełeś jest dobry. Leję dosłownie taki sam :)

 

Ja nie próbowałem i pomimo całej otoczki i reputacji o Yacco wolałbym tego nie lać. Ale ile ludzi tyle opinii, jedni będą bronić Catrola a inni Motula.

A czemu? Złe doświadczenia czy luźna opinia? Bo jak sam mówisz skoro Yacco ma dobrą reputacje to może jednak warto? Do tego też dochodzi jeszcze cena, nie jest to najtańszy olej bo jak koleżanka Jedenastka zauważyła mamy manola za 85zł :P ale i tak uważam, że  tragedii nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie prywatne odczucia :(Do motocykla leję Motul to do samochodu też leję Motul :)

@Dev racja! Może być jeszcze na przykłąd Motul 8100 FE C2/C3

Edytowane przez Boukhiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 07:28, jedenastka napisał:

ja leje od 3 lat mannol za 85 zł do tdi niskopopiołowy,

A jaki dokładnie ? SCT - Mannol - Fanfaro z jednej stajni,  blendują oleje na całkiem przyzwoitych bazach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 15:01, Boukhiar napisał:

Ja nie próbowałem i pomimo całej otoczki i reputacji o Yacco wolałbym tego nie lać.

Będę bronił jakości tych olejów.

Maja wyśmienite produkty i bardzo szczelną dystrybucję.

Używam ja i moi znajomi od prawie 20 lat i nie było żadnej wpadki jakościowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KINIAM napisał:

Będę bronił jakości tych olejów.

Maja wyśmienite produkty i bardzo szczelną dystrybucję.

Używam ja i moi znajomi od prawie 20 lat i nie było żadnej wpadki jakościowej.

Pytanie tylko jak sprawdzić taka  jakość oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zacząć można chociażby od aprobat. Zacząłem się tym trochę interesować no i ich oleje nie tyle spełniają normy ale mają też aprobaty producenta OEM, więc były jeszcze przebadane niezależnie na zewnątrz. W ogóle jeśli jakiś producent dopuszcza stosowanie jakiegoś oleju w jego silniku bez utraty gwarancji (jeśli mamy nowe auto) to już o czymś świadczy. w yacco mają aprobatę 504,00/507,00 i nawet już znalazłem u nich 0W20 już teżz aprobatą VW 508.00/509.00. No i bardziej "namacalne dowody" w karcie technicznej, wystarczy porównać z innymi. Ja chyba spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AudiRacer11 napisał:

Myślę, że zacząć można chociażby od aprobat. Zacząłem się tym trochę interesować no i ich oleje nie tyle spełniają normy ale mają też aprobaty producenta OEM, więc były jeszcze przebadane niezależnie na zewnątrz. W ogóle jeśli jakiś producent dopuszcza stosowanie jakiegoś oleju w jego silniku bez utraty gwarancji (jeśli mamy nowe auto) to już o czymś świadczy. w yacco mają aprobatę 504,00/507,00 i nawet już znalazłem u nich 0W20 już teżz aprobatą VW 508.00/509.00. No i bardziej "namacalne dowody" w karcie technicznej, wystarczy porównać z innymi. Ja chyba spróbuję.

silnik w Twoim aucie nie nadaje się do oleju 0W20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zbliża się wymiana oleju w aucie(silnik 2.0 TDI CAHA przebieg 163 tyś.) i zastanawiam się czy pozostać przy Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 czy zmienić na Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 albo Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 ?

Co radzicie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mannol 5w30 dpf,  może śmiech i strach ale śmigam 4 rok i śmieje się z tych co bulą 250 za wymiane z robocizną a ja 100;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 09:00, Dev napisał:

silnik w Twoim aucie nie nadaje się do oleju 0W20

tak tak, wiem :) napisałem tylko, że już mają olej z normą 508/509 aby podkreślić, że raczej to dość nowoczesna firma bo ma w ofercie oleje z najnowszymi normami/aprobatami.
Ja się jednak skusiłem na Yacco i kupiłem olej o nazwie DE 5w30, kosztuje w okolicach 215zł za 5l więc nie jest źle. Może to i drogo w porównaniu do innych za 85zł ale nikt mnie nie przekona, że za 1/3ceny to porządny olej :P być może jest "wystarczający" ale dla mnie to za mało dlatego wybrałem tak jak wybrałem. Póki co ok 3tyś km przejechałem i jeżdżę ze spokojną głową bo mam aprobatę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jedenastka napisał:

mannol 5w30 dpf, ....

A jaki dokładnie olej zalewasz ? Mannol DIESEL TDI, Mannol Energy .... czy też coś O.E.M. .... ?.

Silnik coś bierze tego oleju ?.

Firma SCT zleca blendowanie tych olejów chyba na Litwie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudiRacer11 napisał:

Ja się jednak skusiłem na Yacco i kupiłem olej o nazwie DE 5w30, ...

Olej nie jest tani ale wart swojej ceny tym bardziej, że masz pojazd z 2015 roku więc nie ma co oszczędzać na oleju.

Olej jest w górnej granicy specyfikacji ACEA C2 /czyli  dłuższa żywotność DPF i katalizatorów/ ale  został zaliczony do C3 z uwagi na wyższe i stabilne HTHS / czyli wzmocniona ochrona silnika/.

To dość trudne zadanie w tribologii lecz firma YACCO realizuje to w jedynej swojej fabryce i laboratorium w Normandii.

Wśród fachowców oleje tej firmy są nazywane olejami rekordów świata.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KINIAM napisał:

A jaki dokładnie olej zalewasz ? Mannol DIESEL TDI, Mannol Energy .... czy też coś O.E.M. .... ?.

Silnik coś bierze tego oleju ?.

Firma SCT zleca blendowanie tych olejów chyba na Litwie.

tak oem puszka 5 L 79 zł w hurcie,  5w30 ma normy a4b8 tdi, niskopopiołowy ;

6 godzin temu, KINIAM napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2018 o 08:17, jedenastka napisał:

mannol 5w30 dpf,  może śmiech i strach ale śmigam 4 rok i śmieje się z tych co bulą 250 za wymiane z robocizną a ja 100;

 

W dniu 11.06.2018 o 07:28, jedenastka napisał:

ja leje od 3 lat mannol za 85 zł do tdi niskopopiołowy, 11 koła i wymiana i mam gdzieś drogi marketnig czy ładne pudełka;

 

W dniu 20.08.2018 o 06:33, jedenastka napisał:

a ja mannola tdi leje już 5ty rok i cała wymiana z fitrem i robocizną nie przekracza 100 zł ;

heh szybko ten czas leci :P 
Widać, że masz jakieś udziały bo próbujesz reklamować tego mannola jak tylko się da a prawda jest taka, że to nic specjalnego... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ile oleju biorą wasze silniki 2.0 tdi od wymiany do wymiany?

Ja u siebie po wymianie zrobiłem około 6000km (z czego 2500 po autostradzie) i musiałem dolać 200-300ml. Leje olej Liqui Moly Top Tec 4200 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Daro32 napisał:

Koledzy ile oleju biorą wasze silniki 2.0 tdi od wymiany do wymiany?

Ja u siebie po wymianie zrobiłem około 6000km (z czego 2500 po autostradzie) i musiałem dolać 200-300ml. Leje olej Liqui Moly Top Tec 4200 5W30

Niczym nie powinieneś się martwić jeśli chodzi o takie ilości spalonego/odparowanego oleju.

Wszystko zależy od stanu silnika, rodzaju oleju, stylu jazdy i robionych tras.

Widuje takie co biorą znacznie więcej.

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak wracając do mojego pytania, który z podanych olei byście polecili ? 

Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 czy zmienić na Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 albo Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 ?

Mannola nie znam więc na chwilę obecną odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...