Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz Mateusz śmiało stosować. Dobre ceny ma valvo na 507.00 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj przy -25 C pokazał mi się komunikat żeby dolać max litr oleju (jest poziom min - komunikat). Po przejechaniu ok 20 km silnik dogrzał się do ok 60+ C ale dalej mam komunikat. Po zaparkowaniu zgasilem i zapalilem ale dalej mam blad.

Czy nalezy dolac oleju czy to tylko przejsciowe z powodu mrozow?

Jresli dolaj to jaki? ok 8 mies wstecz wymieniany w ASO. Przejechalem ok 10000.

Pozdrawiam


Nie wiem czy brać jutro pod uwagę mój samochód w dojeździe do pracy.

Edytowane przez steephan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzasz w ogole olej? przeciez to tak banalne : car-oil level :) inna opcja,zakupic sobie bagnet i go wlozyc w odpowiuedni "otwor" pod oslona silnika.

tak dolej oleju , 5w30 !! koniecznie

tak na marginesie. cos ci za duzo tego oleju bierze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalem. Przyzwyczailem sie ze stara A3 (8L) nie bierze :)

Wymienialem olej po komunikacie. Nie mialem zadnego monitu o braku wczesniej.

Teraz zrobilem 10 tys i myslalem ze to wina temperatur. Ze zgasnie po rozgrzaniu silnika :/

Edytowane przez steephan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak kazda materia sie rozszerza pod wplywem ciepla.przy przedostatnim gaszeniu czujnik tego nie wylapal.olej ostygl skurczyl sie,no i wywalilo ci komunikat.dolej i sprawdzaj go czesciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie. cos ci za duzo tego oleju bierze ;p

Nie wiadomo ile wlali w serwisie, gdyby jednak zużył od max do min (1litr) na 10tys. to nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to jeżeli jest wskaźnik na samym dole to wystarczy dolać 0,5 l i jest max. Lanie w ciemno 1 L jeżeli na mmi pokazuje min jest wielce ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym dolewaniem oleju byłbym wielce ostrożny. Opiszę mój przypadek. Wymieniłem olej tydzień temu wlali ok. 4l na MMI wskazywało ok. połowy . 2 dni później wyskoczył komunikat żeby uzupełnić olej OILmin . Pojechałem do sklepu kupiłem olej wlałem 0.8l i nic dalej komunikat . Wróciłem do warsztatu podłączyli do komputera i okazało się że styk w czujniku pod klapą uszkodził się i komputer zwariował :-P . Po usunięciu usterki na MMI oleju max

Edytowane przez nayemnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie bagnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiej marki olej polecacie do silnika CAHA (przebieg 200k)?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę wymienić olej w swojej a4 i mam pytanie odnośnie oleju. Chcę zalać castrol edge 5w30, wiem już że musi być to specyfikacja 504/507 ale który wybrac zwykły castrol edge 5w30, castrol edge profesional 5w30 czy CASTROL EDGE 5W30 Titanium FST LL ? Dodam że planuje wymieniać olej co 15 tyś. Silnik to 2.0 tdi 143 km CJCA 2012

Edytowane przez art1122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o castrolu, poczytaj sobie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-552Osobiście polecam Millersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o castrolu, poczytaj sobie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-552Osobiście polecam Millersa.

co ty za bzdure piszesz??????????????

przedewszystkim na korku wlewu oleju jest wybite "castrol" , czyli seryjnie lane do motorow vw

druga sprawa ostatnio wlalem motula i zjada mi go wiecej jak casrtola.przy nastepnej wymianie napewno wleje castrola najzwyklejszego 5w do silnikow z dpfem.

art111222 smialo lej castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha na korku castrol to i na oczach klapki, widziałem po castrolu 2.0 na pd po zdjęciu miski olejowej ze względu na znany imbus, dosłownie płaty szlamu było trzeba odrywać nie wspominając jak smok był zaje..., Twoja sprawa lej co chcesz. Ps. sklepy i warsztaty które polecają castrol mają co jakiś czas benefity / prezenty więc im to na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Osobiście leje do aut Motula xcleana i xcleana+ w sumie ok 240l miesiecznie. Gość z szajstrolla kilkakrotnie mnie podchodził aby brał ten ich szajs. Na początku Proponowali 5% wartości zakupów na kartę podarunkową a ostatnio już nawet 15%. Na Motulu nie mam marnej złotówki a i tak będę go lał do aut.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed domem avensisa 2.0 d4d znam go od 200tkm raz robiona turbina jeździ na castrolu 5w30 przebieg uwaga 600 tysięcy kilometrów a silnik pyka jak zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Osobiście leje do aut Motulu xcleana i xcleana+ w sumie ok 240l miesiecznie. Goście z szajstrolla kilkakrotnie mnie podchodził aby brał ten ich szajs. Na początku Proponowali 5% wartości zakupów na kartę podarunkową a ostatnio już nawet 15%. Za Motulu nie mam marnej złotówki a i tak będę go lał do aut.

Haha na korku castrol to i na oczach klapki, widziałem po castrolu 2.0 na pd po zdjęciu miski olejowej ze względu na znany imbus, dosłownie płaty szlamu było trzeba odrywać nie wspominając jak smok był zaje..., Twoja sprawa lej co chcesz. Ps. sklepy i warsztaty które polecają castrol mają co jakiś czas benefity / prezenty więc im to na rękę.

Ile ludu tyle zdań. TO JEST WŁAŚNIE DEMOKRACJA. Bo mam nadzieję, że przy AUDI nie chodzi o stan portfela :gicior:

Edytowane przez Sensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed zmianą oleju zmierzyłem stan bagnetem.Suwak ustawiłem na 46,po wyciągnięci miarki na podziałce pokazało 17.NA wyświetlaczu MMi pokazywało max.Zalałem silnik olejem,odpaliłem,zgasiłem,poczekałem,bagnet w otwór i odczyt jest 20.Na MMI pokazuje max. Wyczytałem że na podziałce bagnetu max może wskazywać 24.Co robić? Upuszczać oleju,zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...