Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kabas napisał:

Panowie a tak wracając do mojego pytania, który z podanych olei byście polecili ? 

Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 czy zmienić na Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 albo Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 ?

Mannola nie znam więc na chwilę obecną odpada. 

A jak miałeś wlany LM to brało ci go coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przejechałem prawie 10000 km i jak na kompie na początku był max to teraz mam 3/4 tylko międzyczasie robiłem dwumas ze sprzęgłem i uszczelniaczem a uszczelniacz był reklamowany bo przepuszczał więc według mnie to jest bardzo przyzwoicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kabas napisał:

Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 czy zmienić na Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 albo Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 ?

Ustawiłeś te oleje zgodnie z ich jakością jeśli wierzyć w to co podają ich producenci.

Motul ma jednak podwyższoną lepkość HTHS przy wysokich temperaturach pracy silnika, oszczędności na paliwie nie będzie ale zapewne lepsza ochrona silnika.

Silnik CAHA ma chyba coś 170 KM ale znam jednostki gdzie podniesiono moc powyżej 200KM i tam ten Motul powinien się sprawdzić.

Mannol to też dobre ekonomiczne oliwy szczególnie te O.E.M.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kabas napisał:

Obecnie przejechałem prawie 10000 km i jak na kompie na początku był max to teraz mam 3/4 tylko międzyczasie robiłem dwumas ze sprzęgłem i uszczelniaczem a uszczelniacz był reklamowany bo przepuszczał więc według mnie to jest bardzo przyzwoicie 

To po co chcesz zmieniać? Zostań przy tym oleju, masz sprawdzony i jest to bardzo dobry olej, na pewno silnik jest zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudiRacer11 napisał:

 

 

heh szybko ten czas leci :P 
Widać, że masz jakieś udziały bo próbujesz reklamować tego mannola jak tylko się da a prawda jest taka, że to nic specjalnego... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udziały, hm... marzenie, pisze o nim bo nikt go nie zna a warto poznać i nie warto przepłacać za megamarketing ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lat to stosuje go długo bo od paska b6 potem b7, mannol był wtedy po 65 zł teraz ok 90 myśle że do 100 za 5l dobije bo jeśli się spełnia wszystkie normy vw to znawca już nie ma pytań ;

nic nie ma w necie o nim temu go chwale; sam sie bałem bo mi go odradzano

dla mnie cena/jakość nr w europie i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jedenastka napisał:

, mannol

nic nie ma w necie o nim temu go chwale; sam sie bałem bo mi go odradzano

Mannol - SCT ma dostępne karty techniczne i prawie wszystko można znaleźć w necie.

Produkty godne polecenia, wytwarzane w oparciu o niemieckie normy.

Chemia znana i stosowana w całej Europie, pamiętam jak w Polsce serwisy musiały cierpliwie  czekać na dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest kilkaset  stron o nim, 5 lat temu jak szukałem były 3 wpisy,

nie wydają tylu setek milionów na marketing co moly, castrol, motul, temu ma szanse być tani;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę u siebie wymienić olej. Przed zakupem lany był  ARAL Super ST LL3 5w30. Co możecie powiedzieć o tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2018 o 22:41, krystian92 napisał:

... lany był  ARAL Super ST LL3 5w30. Co możecie powiedzieć o tym oleju?

ARAL należy do czołowych brand marek niemieckich choć od pewnego czasu w rękach BP.

Olej jest bardzo dobrze zblendowany i w dobrej cenie.

Kupując oleje LL i tak nie za mocno przeciągam interwał wymiany oliwy.

Uwaga na podróbki, które pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krystian92 napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy MOTUL SPECIFIC a MOTUL 8100, X-CLEAN+ oba 5w30 norma VW507 00?

Prawie żadnych. Specific jest specjalnie zrobiony pod silniki diesla Audi i VW  ma lepsza przyczepność i bardziej znosi temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie jakieś doświadczenie i opinie na temat Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to wszyscy wiemy.

Pytałem o opinie poparte użytkowaniem lub testami.

Czyli idziesz do sklepu i prosisz o jakikolwiek olej który ma normy i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak każdy markowy oryginalny olej z normami odpowiednimi do tego silnika typu motul valvo millers total LiQy Molly będzie ok oczywiście wymiana co 10-12 tys chyba ze autostrady to co 15 tys ja osobiście przeszedłem z shella którego mi ubywało dziwnie więcej na motula x clean za rada kolegów z forum i na 10 tys ubywa mi ok 300 ml temp ok silnik chodzi normalnie wiec nie kombinuje i leje cały czas ten sam tym bardziej ze cena nie jest jakaś wygórowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam teraz taki olej zalany w 2.0 TDI CGLC Castrol Edge FST 5W30 LL i chciałbym zmienić na inny np. motula i nie wiem który wybrać Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 5l lub  ten drugi Motul Specific 504 00 507 00 5w30 5l... który mam wybrać?

Proszę odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zegarek23 napisał:

Witam

Mam teraz taki olej zalany w 2.0 TDI CGLC Castrol Edge FST 5W30 LL i chciałbym zmienić na inny np. motula i nie wiem który wybrać Motul 8100 X-clean+ C3 5W30 5l lub  ten drugi Motul Specific 504 00 507 00 5w30 5l... który mam wybrać?

Proszę odpowiedź

Specyfic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 21:54, wiorek napisał:

Witam

Macie jakieś doświadczenie i opinie na temat Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 ?

Ja leję ten olej do swojej A4 i jestem zadowolony. Do motoru też leje Valvoline, do Suzuki Grand Vitary żony też tylko 5W40. Hobbistycznie robię znajomym samochody i też Valvoline im polecam. Dobre oleje za fajną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...