Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie warunki musi spełniać ten olej żeby był,, dobry". Ma mieć walory smakowe, wizualne czy koloru? Do czasów wyprodukowania pierwszych olejów pół i pełno syntetycznych standardem w naszym klimacie było 15W40 i latami się a tym jeździło bez problemów. Ktoś miał jakiś olej i mówi:ten był dobry, znaczy w czym? 25 lat temu wiara powtarzała że auta japońskie to,, jednorazówki" ale nikt nie potrafił bliżej określić o co chodzi.,, Nie mądrzy  ani idioci są niebezpieczeństwem, półgłówki to największe zagrożenie"

Edytowane przez aprox99
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas i na mnie. W zeszłym roku zalałem motul X clean 8100. w tym roku tez chce zalac motula ale moze macie info czym róznia sie oleje motul Specyfic od xclean i xcess kazdy 5w30 bedzie ok do CAGA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

Zostań przy xcleanie

Mowisz ? Nie kombinować nic innego ? jakies catrole czy Liqui Molly ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubajvc napisał:

Mowisz ? Nie kombinować nic innego ? jakies catrole czy Liqui Molly ? 

Nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi olejami to niekończąca się historia. W instrukcji obsługi pisze wyraźnie i dokładnie jaką normę ma olej spełniać i jeśli ją spełnia to jest ok. Rozumiem że można polecić opony bo zużycie bieżnika albo głośność jest parametrem odczuwalnym.Czym kierują się ci co jakiś olej polecają? chyba tym że ktoś im go też polecił i tak dalej to leci i reklamą albo walorami smakowo-zapachowymi? 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aprox99 napisał:

1. Z tymi olejami to niekończąca się historia. W instrukcji obsługi pisze wyraźnie i dokładnie jaką normę ma olej spełniać i jeśli ją spełnia to jest ok.

2. Czym kierują się ci co jakiś olej polecają? chyba tym że ktoś im go też polecił i tak dalej to leci i reklamą albo walorami smakowo-zapachowymi? 

1. Tak teraz to jest temat rzeka nawet wytrawni trybolodzy miewają problemy.

Olej spełniający normę OK ale można wybrać ten lepszy i gorszy produkt, pomijam markę i wydatki na reklamy.

Oleje niby takie same a bazy i dodatki , lepkość kinematyczna, HTHS  mocno mogą się różnić.

Shell musi się reklamować a taki Quaker połknięty przez Shella robić tego nie musiał produkował wyśmienite oleje, armia USA je używała.

2. Rzeczywiście  użytkownik co ma jeden wózek i zmienia olej raz do roku jest raczej mało wiarygodny chociaż i on zauważy pozytywne różnice.

Ale oby to nie było tak, że po remoncie silnika np. ALT - ka bez jego docierania mechanicy zalewają gęstą oliwę a właściciel póki co się cieszy, że silnik cichy i oleju nie bierze.

Są jednak fachmani olejowi, którzy wiedza o co chodzi z tymi olejami.

3. Osobiście jak właściciel nie ma zdania co do oleju to zawsze mówię aby zaczął od olejów Neste Oil lub Fuchsa.

Tym co mają zaufanie do Motula radzę czasem zwrócić uwagę na oleje Yacco.

Dla wymagających Mitasu, Xado,  oszczędnych Gulf.

Mobil lub Castrol to ja poproszę ten produkowany ale nie na Polskę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 16 lat Fordami i lałem wszystko nawet mineralne i nigdy nie miałem problemów typu branie oleju czy z silnikiem. Uważam że temat olejów jest przereklamowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś robi 11 tyś miasto jak ja to po co mam przepłacać ?  mannol dpf wychodzi 100 zł z filtrem i wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na mannolu 5w30 i bez problemu, apropo w Niemczech był bdb w testach. Niektórzy kupują najdroższe oleje żeby sumienie było spokojne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie jeżdze na motul x-clean+ podobno na poziomie millersa, dużo nie przejechane ale wydaje się ok. Wcześniej był long life castrol edge titanium fst ll 5w30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten edge titanium II to ponoć według testów super olej, piszę wg. testów bo sam jakoś tych różnic nie odczuwam, leję olej co 20 tys. i sobie głowy nie zawracam. Starty z piskiem opon, żyłowanie silnika chyba bardziej zużywa elementy niż tańszy olej. Poza tym jeszcze nikt nie udowodnił że wlany olej był przyczyną awarii czy zatarcia silnika, brak oleju tak ale nie rodzaj

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 11:08, aprox99 napisał:

leję olej co 20 tys. i sobie głowy

uległeś widzę marketingowi i magii interwału long life  :) ale ok, twoje auto i ty decydujesz co dla niego dobre a co złe, znam takiego co sam decydował i wymiał co 50 tys km w mercu ;) 

wymiana oileju maksymalnie po 15 tys km a jeśli ktoś dużo jeździ po mieście to nawet co 10 tys km, marka raczej ma drugorzędne znaczenie, ważne żeby była specyfikacja VWAG, nie napiszę "aprobata VWAG" bo to inna kwestia, nie zapłacisz to nie masz ;) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie reklamie longlife. Jak oni polecają co 30 tys. to chyba co 20 tys. nie zaszkodzi. To tylko 5 tys. więcej. Kiedyś testowali w Auto Bild oleje syntetyczne, wlali nowe do chyba 6 aut jeździli. Co 5 tys. km brali próbkę do laboratorium i sprawdzano własności smarne, itd. Do 60 tys. km nic się nie zmieniło dopiero po 60 tys. oleje zaczęły tracić parametry i krzywa poszła w dół. Technicy zresztą jak ja sam byli zdziwieni że te oleje są takie wytrzymałe. Gdzie jest prawda to ciężko ustalić.,, Z prawdą jak z d*pą, każdy ma swoją 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 10:10, aprox99 napisał:

Jeżdżę na mannolu 5w30 i bez problemu, apropo w Niemczech był bdb w testach. Niektórzy kupują najdroższe oleje żeby sumienie było spokojne

A jaki dokładnie mannol lejesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie polecał swój olej :)

Do 2.0 tdi Caga wchodzi 4,5l.

Ja lałem Motula X-clean ale w tym roku chyba zaleję tańszy olej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mannol 5W30 combi  LL Do diesla 2l wchodzą dokładnie 5 l razem z filtrem 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawy małe zestawienie

koleś badał oleje na zimnym i na ciepłym ciekawie wypada Valvoline SynPower XL-III C3 5W30

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...