Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

5 lat temu startował z 55 zł, był pośmiewiskiem teraz ok 85, myśle docelowo że do 100 dojdzie bo wart jest spokojnie Jagiełły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chce zakupic do swojego silnika 2.0 tdi CAHA 190km  taki olej-

FILTRYTOTU.PL

Millers Oils motorsport cfs 5w40 - olej w pełni syntetyczny przeznaczony do silników aut używanych do szybkiej jazdy po drogach, a także samochodów...

 

jednak mam wątpliwości czy on parametrami będzie pasował. Czy ktoś go używał i może poradzić ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wilczarsajd napisał:

witam, chce zakupic do swojego silnika 2.0 tdi CAHA 190km  taki olej-

FILTRYTOTU.PL

Millers Oils motorsport cfs 5w40 - olej w pełni...

 

jednak mam wątpliwości czy on parametrami będzie pasował. Czy ktoś go używał i może poradzić ? Dzięki

Jak  nie masz DPFa to pasi, jak masz to musi byc z norma C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo olej z tą normą to tylko 5 w30. Nie wiem jak przyszłeś na 5w 40 chociaż z tymi olejami to tak z przymrużeniem oka. Jak go nalejesz to nic się nie stanie, ważne żeby w ogóle olej był

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a taki olej jak

XADO-ATOMIC-OIL-504-507-5W30-5L-VW-REWIT
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 199 zł - XADO ATOMIC OIL 504 507 5W30...

 

Będzie pasował do caha 170km

Chwala go mechanicy a ludzie nie z aja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek25 ja do caha w zalalem polecanego na forum  5w30 motul specyfic wszystko ok zero ubytków  w tym roku zmiana kolejnego poleconego motula 8100 x clean.  

IMG-20200117-WA0000.jpeg

Edytowane przez Pabloo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też wlalem tego xcleana 

Wcześniej miał  4 wymiany na long life

Ale tak poczytałem to motul szału już nie robi..... 

Chyba lepiej wlać millersa lub liqi moly z normą 507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie moda na oleje PMO, ja nie rozumiem jaki to dylemat "co wlać..."

Byleby miało normę pod konkretny silnik i po problemie.

Motul, Millers, Castrol, LM, Total.. Ludzie polecają Motul, a skąd wiadomo, że on jest taki super?

Czy ktoś uczestniczył kiedykolwiek w procesie produkcji danego oleju w jakiejś firmie?

Nagonka na Castrol, bo niby podrabiany.. A Motul czy inna firma nie jest podrabiana?

 

Zwyczajnie w świecie należy się trzymać reguły co do zmiany oleju i nie będzie kłopotów.

1 rok lub 10tyś. km

 

Może odniose się do swojego przykładu, mianowicie zrobiłem 110tyś km na oleju Castrol Edge Professional LL 5W30.

I wiecie co? Wymiana co 10tyś lub 1 rok i mam święty spokój ;)

Edytowane przez gruzin519
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - tak jak wyżej, marka nie jest zbytnio istotna, ważny jest fakt wymiany oleju co 10, 15 tyś km... Ja do tego robię jeszcze płukankę tec 2000, silnik pozostaje czyściutki bez nagaru, samochód hula jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 11:27, gruzin519 napisał:

Robi sie moda na oleje PMO, ja nie rozumiem jaki to dylemat "co wlać..."

Byleby miało normę pod konkretny silnik i po problemie.

Motul, Millers, Castrol, LM, Total.. Ludzie polecają Motul, a skąd wiadomo, że on jest taki super?

Czy ktoś uczestniczył kiedykolwiek w procesie produkcji danego oleju w jakiejś firmie?

Nagonka na Castrol, bo niby podrabiany.. A Motul czy inna firma nie jest podrabiana?

 

Zwyczajnie w świecie należy się trzymać reguły co do zmiany oleju i nie będzie kłopotów.

1 rok lub 10tyś. km

 

Może odniose się do swojego przykładu, mianowicie zrobiłem 110tyś km na oleju Castrol Edge Professional LL 5W30.

I wiecie co? Wymiana co 10tyś lub 1 rok i mam święty spokój ;)

A ja się nie do końca zgodzę. OK - rozumiem, wymiany co 10 tys i olej "byle jaki z normą" to lepiej niż olej topowy i wymiany co 30 tys. km. Ale nie zgodzę się z tym twierdzeniem - byleby miało normę. Producenci olejów luźno podchodzą do norm. Wielu producentów używa olejów bazowych recyklowanych - co z tego, że olej spełnia normę, gdy utlenia się tak szybko, że po 5 tys km już jej nie spełnia? Zgadzam się w kwestii tego, gdzie i w jaki sposób olej jest produkowany. Niestety, jest wiele marek "private label" czyli produkowanych gdzieś w Holandii, czy Niemczech, gdzie leje się to samo do różnych butelek 15-tu producentów i każdy obiecuje coś innego, ale zazwyczaj chodzi o "niemiecką jakość, MADE IN GERMANY. Nie oznacza to, że te oleje są złe, ale śmiem wątpić, czy najlepsze. Motul, Millers czy LM od wielu lat produkują oleje, mają swoje laboratoria i sami produkują oleje. I temu ufam. Od dłuższego czasu leję YACCO Lube DE 5w30 - ludzie się w czoło pukali. A ja wiem, że firma ma 100 lat, jak produkują oleje widać na YT, wszystko robione we Francji, i tam jest to prawdziwa marka PREMIUM. I ceny tam są podobne do naszych. Nie uwierzę, że można sprzedawać porządny olej 504 / 507 za 80 zł/ 5L. Zrobiłem już kilka wymian, i kolejna to będzie też YACCO, a jeśli nie, to być może skuszę się na Motul Specific, lub Millersa EE.

yacco-lube-de-5w30.jpg
YACCO.PL

Przeznaczony do najnowszych silników Diesel (z filtrami DPF lub bez), oraz benzynowych (z turbo, lub bez), spełniających normę emisji spalin Euro 4...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy orientuje sie ktos czy do wymiany oleju trzeba odkrecac cala oslone sipnika czy jest jakis otwor w niej przez ktory mozna spuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek1281 napisał:

Witam. Czy orientuje sie ktos czy do wymiany oleju trzeba odkrecac cala oslone sipnika czy jest jakis otwor w niej przez ktory mozna spuscic

To nie BMW, trzeba rwać podłogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 21:34, Dev napisał:

daj VIN

Dam ja WAUZZZ8K3AA038421

Ostatnio lałem Liqui Moly kupiony w sklepie w mojej mieścinie:kwasny: w Irlandii. Teraz sklepy zamknięte więc zostaje mi net, tam choć większy wybór choć akurat olej wolałbym kupić w sklepie:)

Ma jakieś znaczenie mapowanie silnika?

Co polecasz?

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 18:06, axel52 napisał:

Dam ja WAUZZZ8K3AA038421

Ostatnio lałem Liqui Moly kupiony w sklepie w mojej mieścinie:kwasny: w Irlandii. Teraz sklepy zamknięte więc zostaje mi net, tam choć większy wybór choć akurat olej wolałbym kupić w sklepie:)

Ma jakieś znaczenie mapowanie silnika?

Co polecasz?

Dzięki za porady.

przypomnij mi do czego wrzuciłes VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lejecie motula  specyfika to trzeba uważać bo np w eBay de   i oAmazon są dwa rodzaje tego oleju i jeden jest 100% Synthetic tak ma napisane na bańce  a drugi Synthese Technologie tylko tym się różnią a ten drugi jest drugiej jakości i silnik na nim dużo głośniej chodzi , IMG_20200503_072249.jpgIMG_20200503_072218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...