Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy to odpowiedni olej? Nie powinno być napisane Full synthetic?20180510_093341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to nie jest odpwiedni olej..

Najpierw kup porządny olej a później się martw co powinno być napisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to odpowiedni olej? Nie powinno być napisane Full synthetic?20180510_093341.thumb.jpg.d1381c7297aa66faa93e6c94c25b2f0c.jpg

Weź motula albo valvoline. Będzie Pan zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 13:18, k232 napisał:

Castrol to nie jest odpwiedni olej..

Najpierw kup porządny olej a później się martw co powinno być napisane ;)

niby czemu nie jest?

masz jakieś porównanie? czy po prostu wymyśliłeś sobie, że jest ble?

pozwalasz sobie napisać coś takiego "Castrol to nie jest odpwiedni olej.." i koniec..ZERO argumentów... 


w poprzednim samochodzie 1.9 tdi axr przejchałem 200tys na castrol egde...auto ma obecnie 390 tys i wszystko jest ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 12:09, Woltf112 napisał:

Witam, czy to odpowiedni olej? Nie powinno być napisane Full synthetic?20180510_093341.jpg

ja stosuje jakiś VAG do silników z DPF, Long Life, wymieniam co ok 20tyś i raczej nie będę stosować mniejszych interwałów, zwłaszcza, że mam już problem z ubytkiem płynu chłodniczego przy 260 tys km.

w poprzednim 1.9 tdiAXR stosowałem castrol egde i było ok. 

http://allegro.pl/olej-audi-vw-skoda-seat-oryginalny-tdi-dpf-5w30-5l-i7082722863.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stosuj dalej, dla mnie to możesz i bez oleju jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o Castrolu na tym forum czy na innym to się dowiesz dlaczego nie należy go stosować. W tej cenie dostaniesz lepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kevin88 napisał:

poczytaj sobie o Castrolu na tym forum czy na innym to się dowiesz dlaczego nie należy go stosować. W tej cenie dostaniesz lepszy .

i co se tam poczytam? ze castrol jest zły? ze przejchałeś 5tys km i coś padło a akurat wcześniej wlałeś castrol?

 

mówię ze swojego doświadczenia. 1.9 tdi axr z 2007r , kupione przy przebiegu 200tys - poprzedni właściciel stosował oleje castrol, ja do 370tyś wlewałem castrol egde.  samochód nadal jest użytkowany tylo mniej intensywnie i nie widzę ŻADNYCH objawów które mogłyby dyskwalifkować te oleje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, k232 napisał:

To stosuj dalej, dla mnie to możesz i bez oleju jeździć ?

:)
tak pewnie LL jest zły, ale nie sprawdziłeś tego, bo robisz max 15tys km rocznie, ale to i tak nie przeszkadza Ci napisać, że jesteś święcie przekonany, że LL jest zły bardzo zły.

Edytowane przez Mateuszh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z 20letnimi autami, rozprawiają o tym który olej jest lepszy...na prawdę?:) na prawdę wierzysz w to , że będzie bardziej cudownie jak wlejesz vavoline niż castrola?:)  i pewnie te wasze astronomiczne przebiegi:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 20 letni jeszcze będzie jeździł a Ty swój będziesz musiał na złom oddać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, k232 napisał:

Ten 20 letni jeszcze będzie jeździł a Ty swój będziesz musiał na złom oddać :decayed:

i jaka masz pewność że dzięki olejowi Vavoline czy motul a nie castrol? ŻADNEJ!

więc po co gadasz bzdury.

człowiek później szuka w necie jakiejś RZETELNEJ info a tu wysyp sugestii od ludzi robiących "3km" dziennie, których stać jedynie na argument "NIE KUPUJ BO TO ZŁE"

 

złe to są te 4 zera, które jadą wyłącznie na marce z lat 80/90 , nie oferujące zupełnie nic co warunkuję taką cenę zakupu tych samochodów :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3k km na Castrolu silnik klepał. Jak zlałem olej to wyglądał jak olej z diesla. Na Xcessie czy Synpowerze dużo lepsza kultura pracy silnika. Olej po 10kkm wyglądał dużo lepiej niż po 3k km na Castrolu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kevin88 napisał:

po 3k km na Castrolu silnik klepał. Jak zlałem olej to wyglądał jak olej z diesla. Na Xcessie czy Synpowerze dużo lepsza kultura pracy silnika. Olej po 10kkm wyglądał dużo lepiej niż po 3k km na Castrolu.

 

:) ja przejechałem na tym oleju 200 tyś km co 15 -  max 17tys km wymieniałem olej na castrol egde i było GIT.  auto nigdy mnie nie zawiodło, samochód ma obecnie ponad 390tyś i wciąż żadnej różnicy w pracy z tym co było w momencie zakupu - i gdy znajdzie się w interwale serwisowym olej zostanie zmieniony na castrol egde:)

nigdy nie dolewałem oleju, nigdy też nie sprawdzałem jego konsystencji - bo chyba bym oszalał:) 


ja mogę z czystym sumieniem polecić ten olej - szczególnie do 1.9 TDI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to go sobie zalewaj. Po co ta spina. Jak dla mnie możesz wcale oleju nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kolega od Castrola zadaje pytania w tym dziale skoro wszystko wie i jego olej jest najlepszy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, skoro masz takie dobre zdanie o tym oleju i jeździłeś na nim w innym aucie z silnikiem diesla to na jaką k**wę się pytasz o ten olej ? Skoro wcześniej miałeś diesla i teraz też to chyba powinieneś wiedzieć co ma być napisane na butelce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . jaki olej kupić do 2.0 CAGA ? MOTUL xclean 5w30 bedzie spoko ? czy cos innego z motula wybrać ? musi spełniać normę 507 rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a próbował ktoś Yacco? Bo znalazłem na ten przykład Yacco Lube DE 5w30 z normą 504.00/507.00? ? Na papierze parametry wygladaja spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubajvc napisał:

Panowie . jaki olej kupić do 2.0 CAGA ? MOTUL xclean 5w30 bedzie spoko ? czy cos innego z motula wybrać ? musi spełniać normę 507 rozumiem?

Tak, musi spełniać normę 504 00 / 507 00 - ten olej, który podełeś jest dobry. Leję dosłownie taki sam :)

 

37 minut temu, AudiRacer11 napisał:

Koledzy a próbował ktoś Yacco? Bo znalazłem na ten przykład Yacco Lube DE 5w30 z normą 504.00/507.00? ? Na papierze parametry wygladaja spoko.

Ja nie próbowałem i pomimo całej otoczki i reputacji o Yacco wolałbym tego nie lać. Ale ile ludzi tyle opinii, jedni będą bronić Catrola a inni Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...