Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobna Myjka wysokociśnieniowa ale posiadam osobny zbiornik na płyn i tylko wystarczy nastawic lance na niskie cisnienie i włozyc wezy do zbiorniczka i leci piana :grin: jakich używacie środków do spryskiwacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna Myjka wysokociśnieniowa ale posiadam osobny zbiornik na płyn i tylko wystarczy nastawic lance na niskie cisnienie i włozyc wezy do zbiorniczka i leci piana :grin: jakich używacie środków do spryskiwacza ?

Przepuszczanie chemii przez myjke w ten sposób skraca jej żywotność. Dlatego stosuje sie pianownice zamiast lancy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stosowanie pianownic na stacjach jest dozwolone?

tzn z tego co wiem to srednio, ale jak reakcja obslugi ?

gonia, sa problemy, czy tak jak to zazwyczaj bywa, nie ma reguly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczą że używasz własny sprzęt to mogą wywalić. kumpla kiedyś wyrzucili jak miał całe auto w pianie. ale to zależy czy jest obsługa czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ukrywam, takiej wlasnie odpowiedzi sie spodziewalem .....

czasem jak rekawice wyciagam i zaczynam myc to juz warcza

a osuszanie recznikiem - tu juz nie przeginam, wyjezdzam mokry spod dachu i bawie sie juz z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak używasz swojego sprzętu to po prostu oni mniej zarabiają więc normalne że Cię wywalą. trzeba szukać takich myjek gdzie nie ma obsługi i jeździć wieczorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak robię,że jadę wieczorem i spokojnie sobie myję po swojemu nikomu nie blokując miejscówki , a i obsługa nie warczy bo ich już nie ma o tej porze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra piana plus odpowiedni sprzet (uzywam tanszej 2litrowej epoca) i piana jest ok

Mam dwulitrową pianownicę EPOCA 2l i filce od Glorii. Póki co włożyłem 2 filce. Używam piany shiny garage fruit snow foam neutral ph. Czy mógłbym Cie prosić o informację jakie są Twoje doświadczenia jeżeli chodzi o liczbę filców i ile sztuk stosujesz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie to wychodzi, przewaznie 3 zdarza sie jednak 2 a czasem 4. Zalezy od piany, ewentualnych domieszek do niej i wody.

Pamietaj, ze zastosowanie cieplej ale nie goracej wody, da lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Griffe napisał, musisz sobie dopracować odpowiednie stężenie , ja jadę przerobionym marolexem, piana do niedawna Magi , teraz SG fruit snow , 3 filce od Glorii i jest elegancka piana ,40ml piany na 1 litr wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel

podpowiedz amatorowi, bo juz mnie tu trafia od szukania w guglach

czy kupno pianownicy i odpowiedniego srodka spowoduje ze auto w zasadzie bedzie sie mylo totalnie bezdotykowo?

wtedy juz nie trzeba leciec rekawica itd itp?

czy jest to tylko pre-wash, a zabawa pozniej i tak musi nastapic z szamponem ?

bede zobowiazany za clarification sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana to tylko pre-wash ,choć czasami wystarczy przelecieć po pianowaniu wodą i jest elegancko, ale to zależy od stopnia zabrudzenia , ja zawsze lecę rekawicą , na KA jest test po pianowaniu i potem jakimś programem na bezdotyku ,fibra po tym zabiegu czysta ale i stopień zabrudzenia pewnie nie był zbyt mocny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyznam ze caly czas zadaje sobie pytanie - jak mozna cos umyc tego czegos nie dotykajac?

no toc chyba nie da sie, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali S4 ma sporo racji, ale nie do konca:wink:

Pianownica i DOBRA aktywna piana typu Autobrite Magifoam to PREWASH, ktory ma za zadanie zdjac brud, nie poradzi sobie z tzw filmem, sa to jednak tak drobne czastki nalotu, ze ma wiekszej obawy o porysowanie lakieru podczas normalnego mycia *oczywiscie wg zachowania zasad 2wiadra itp.

Po pelnym zabiegu czyli mycie, dekontaminacja, glinka, cleaner i lsp *Lst Step Protection, czyszczenie w postaci w/w prewasch i silny strumien oplukania zalatwia sprawe. Ile razy sie da? Ciezko odpowiedziec, poniewaz zalezy od aury, przebiegu, pory roku jak i samego lsp - w lecie kilka razy spokojnie, zima pewnie raz, czy dwa.

Reasumujac znaczenie poza zabrudzeniem ma stan lakieru i jakosc oraz swiezosc lsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali S4 ........... lsp

:zemdlal::zemdlal::zemdlal:

tylko to mi pozostaje ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam Marolexa i troszkę mnie denerwuje uchodzące ciśnienie przez zawór upustowy. Coś nie tak jest z nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też gubi ciśnienie, właśnie szukałem gdzie się tu podpiąć...pomóżcie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...