Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam świeżak jestem w temacie detalingu ale zauważyłem jedną bardzo fajną rzecz. Jak auto jest dobrze nawoskowane to w wyjątkowych sytuacjach wystarczy zastosować taką pianownicę i tylko opłukać. Bez dotykania lakieru oczywiście nigdy się nie umyje dlatego mówie że tylko w wyjątkowych. Ja często jak nie mam możliwości umyć to robię roztwór i jadę na jakąś bezdotykową wieczorem i tylko płucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje 3 odpowiedzi

jaki opryskiwacz z obi ma być zrobiony na pianownice (nazwa)

jakie wkladki filcowe?

oraz jak to wszystko poskladać aby cieszyć sie dobrą pianą

odp.napewno sie przydadzą bo temat ma 5 stron z tego chyba 4 za dużo:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opryskiwacz Marolex, pojemność wg.potrzeb (1.5l lub 2 l) ,końcówka herbicydowa niebieska, aczkolwiek chłopaki pakują jakaś szarą,ponoć lepsza wydajnośc, i do tego potrzebujesz filce- tutaj również wg. swoich upodobań, albo stosujesz podkładki filcowe pod meble odpowiednio je docinając i kombinujesz z ich gruboscią, albo kupujesz filce lub wkładki od glorii i masz pianownicę jak ta lala:decayed:

---------- Post dopisany at 10:57 ---------- Poprzedni post napisany at 10:55 ----------

a jak Ci się nie chce przejrzeć 5 stron to przeczytaj tylko pierwsza z tego tematu,masz wszystko podane na tacy,łącznie z filmami - Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna zapytam się, bo nie wiem czy coś z tego będzie

kupiłem wczoraj w OBI taki oto opryskiwacz

poręczny bo tylko litrowy, no i dość skromny wymiarowo

spróbowałem na zwykłym żelu do kąpania, na razie kicha

zastanawiam się co robić

nie usuwałem jeszcze tego białego dziadostwa z dołu oraz nie robiłem dziurki na górze

ale obawiam się że nawet po tych operacjach, nic to nie da

nie ma dostępu do wymiany dyszy

nie ma gdzie włożyć filców

oddać i kupić jednak Marolexa?

proszę o podpowiedzi .....

IMG_20140605_085403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma szans żeby coś z tego wycisnąć?

w OBI niestety nie znalazłem dodatkowej końcówki do wymiany ....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna zapytam się, bo nie wiem czy coś z tego będzie

kupiłem wczoraj w OBI taki oto opryskiwacz

poręczny bo tylko litrowy, no i dość skromny wymiarowo

spróbowałem na zwykłym żelu do kąpania, na razie kicha

zastanawiam się co robić

nie usuwałem jeszcze tego białego dziadostwa z dołu oraz nie robiłem dziurki na górze

ale obawiam się że nawet po tych operacjach, nic to nie da

nie ma dostępu do wymiany dyszy

nie ma gdzie włożyć filców

oddać i kupić jednak Marolexa?

proszę o podpowiedzi .....

http://s28.postimg.org/m89myi7l5/IMG_20140605_085403.jpg

Kamyk, na co Ty liczyłeś , że wlejesz żel do kąpieli i będziesz miał z tego pianę? :shock3::grin:

Kup Marolexa,zrób tak jak masz wyżej napisane i ciesz się pianownicą i opryskiwaczem w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie podejdzie taka dysza do marolexa czy nie bardzo?

GLORIA KOMPLETNA DYSZA PIANUJĄCA DO PIANOWNIC FOAM MASTER FM10

chodzi o to czy gwint jest taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio myjkę ciśnieniową wiec jest baza, chcę dokupić pianownicę PA co też problemem nie będzie.

Mam pytania co do środków do pianowania. Po sugestiach Giffe chyba zdecyduje się na pianę Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH . Mam tez tendencję do przesady wiec jaką jeszcze p[iane polecacie mocną ale nie koniecznie drogą?

W jakich proporcjach rozrabiacie roztwór do pianowania i używacie tej piany z pianownica PA? Tam jest na niej jeszcze jakaś regulacja czy macie jakies sugestie jak ustawić żeby było ok czy pozostaje mi kwestia testów? Ile mniej wiecej trzeba roztworu zrobic do mocnego pokrycia pianą A6 avant? Cały litr pójdzie?

Inna sprawa to czytałem gdzieś chyba na kosmetykaaut że ludzie do pian dodają różne dziwne rzeczy np APC. Czy to dobry pomysł? Tu chodzi oczywiście o dokładne umycie samochodu do czysta wraz ze starymi woskami itp by przygotować do nałożenia nowego wosku. Jesli tak to czy taki APC SUPER OKAZJA APC AUTOGLYM CLEAN ALL 1L SUPER CENA (4259217272) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. będzie ok? Ewentualnie jaki inny lepszy tańszy? Z tego co też przeczytałem to APC jest tak uniwersalne że używają tego co wszystkiego od tapicerek, karoserii poprzez silniki i kostkę brukową wiec ile takiego środka ewentualnie dodać do takiej piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie podejdzie taka dysza do marolexa czy nie bardzo?

GLORIA KOMPLETNA DYSZA PIANUJĄCA DO PIANOWNIC FOAM MASTER FM10

chodzi o to czy gwint jest taki sam

bez sensu , lepiej dokupić lancę modułową 15cm Marolex i wkładki (3szt) od glorii :naughty:

pastaldo , SG Fruit Snow Foam jest niezwykle skuteczna , przed nią używałem Magi Foam ,również OK,nieco droższa od SG.

Jak najbardziej możesz dodać odrobinę APC do piany. Ja dodaje Cyclone od Nielsen :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marolex 1,5 l na miejscu

to jeszcze tylko Dysza filc pianownica MAROLEX GLORIA KARCHER (4299468444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i temat chyba w miarę zamknięty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, nie chce Wam się czytać:facepalm: Kamyk , to co sprzedaje ten koleś na aukcji którą wrzuciłeś to samoróbki jakieś,nie mówię że nie będzie hulało ale po co kombinować jak można kupić ori filce gloria lub kompletne wkładki , o takie - Wkładki do GLORIA FM10 i FM50 (4252965111) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

Daj linka do lancy :-)

Proszę , do tej lancy po niewielkim spiłowaniu wchodzą wkładki bez trudu i kombinacji - MAROLEX LANCA MODUŁOWA 15CM R01mr15 (4285850107) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...