Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zacisk nie luzuje klocków


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

wczoraj wymienione zostały tarcze + klocki hamulcowe z przodu. wszystko zostało przesmarowane i zakonserwowane. problem jest tego typu, że prawy zacisk cały czas lekko trzyma i koło obraca się z oporem. mechanik rozebrał zacisk, stwierdził, że działa tak jak powinien, ale tak jakby płyn się nie cofał gdy pedał hamulca zostanie zwolniony. jakiś czas temu wymieniane były przewody hamulcowe. a przyznam się, że nie zwracałem uwagi jak to działało przed wymianą.

gdzie może być przyczyna? czy pomoże tylko samo dotarcie się elementów czy potrzebna ingerencja np. w pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej się zainteresował tłoczkiem bo miałem to samo niedawno po wymianie hamulców że jeden zacisk trzymał , okazało się że tłoczek trzymał , przesmarowałem tłoczek kilka razy go wcisnąłem i hamulcem pod pompowałem żeby wyszedł i już jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. jak smarowanie tloczka w zacisku nic nie daje to tylko wymiana tloczka na nowy i nowe uszczelki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk był rozbierany, tłoczek wyjęty, uszczelka wewnętrzna wymieniona, wszystko posmarowane. sam widziałem jak to wyglądało. po zamontowaniu pierwszy raz udało się tłoczek wcisnąć palcami. po wciśnięciu kilkukrotnie pedału tłoczek dało się wcisnąć dopiero ściskiem (nie wiem czy dobrze to narzędzie nazwałem).

w książce "sam naprawiam" podają, że przyczyną może być "niedrożny przewód kompensacyjny w pompie hamulcowej" i "oczyścić pompę i wymienić jej części".

czy sprawdzenie VAG-iem może wykazać jakieś błędy w pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak silownik jest ok to sprawdz przewod hamulcowy.

piszesz ze zakladales nowe, zobacz czy gdzies nie jest zagnieciony przy montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij zacisk i niech ktoś powoli wciska pedał hamulca i puszcza będziesz widział czy tłoczek wychodzi i cofa się. Podczas czyszczenia zacisku ważne jest aby wyczyścić na błysk gniazdo uszczelki tłoczka i gniazdo osłony przeciwpyłowej, dobrze posmarować je jakąś pastą do tłoczków i dobrze złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicker było tak jak piszesz. ja wciskałem pedał hamulca, a mój znajomy mechanik obserwował pracę. tłoczek cofał się, ale nie do końca. gniazda uszczelek były czyszczone, ale nie "na błysk". przeczyszczę to jeszcze raz i zobaczymy.

przewody hamulcowe zmieniane przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wykluczyć przewody i pompę to odkrec odpowietrznik jak zacisk lekko trzyma jak będzie ciśnienie to wina przewodu albo pompy, jak nie będzie ciśnienia to zacisk do rozbiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień elastyczny przewód hamulcowy. Koszt niewielki i sprawę masz już jasną co dalej robić .Nawet jak przewód odkręcisz od zacisku po naciśnięciu hamulca płyn będzie leciał tam jest duże ciśnienie. Jeżeli sobie nie poradzisz to zapraszam do mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...