Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Kierę można założyć bez problemu, wieloklin jest taki sam, lecz pamiętaj że poduchy 3 i 4 ramienne mają inne kształty i mocowania.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ze musze kupic tez poduszke do tej kierownicy :facepalm:

a jezeli chodzi o te manetki to wystarczy je przelozyc i zaprogramoc i beda latac:eusathink:

jeżeli nie masz teraz kierownicy z multifunkcją, to sprawdź czy taśma obsłuży Ci multi... (pierwszy post się kłania)

jeśli już zmieniasz całość to warto zastanowić w kierę poliftową jest grubsza, ma inne przyciski multi (w pełni kompatybilne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera trójramienna polift -------->>> AUDI A4 8K0 A5 8T0 KIEROWNICA S-LINE LIFT (3501099939) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

P&P ma się rozumień Panowie ? :kox:

ta tak :wink:

tylko poducha musi być od A4/A5 lift (aby nie było komplikacji z wiązką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak w Q5 zamienię 4 ramienną kierownicę na identyczną, 4 ramienną kierownicę tylko z multifunkcją, to także trzeba będzie zmieniać poduszkę ? Nie da rady przełożyć poduchy ?

Pytam, bo raz że poduszkę już mam, a dwa - moja to przynajmniej wiem że jest oryginalna i sprawna, a kupowanie na Allegro to jednak zawsze ryzyko. Ostatnia rzecz o jakiej chciałbym się przekonać, to to że poduszka kupiona na Allegro była niesprawna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak w Q5 zamienię 4 ramienną kierownicę na identyczną, 4 ramienną kierownicę tylko z multifunkcją, to także trzeba będzie zmieniać poduszkę ? Nie da rady przełożyć poduchy ?

Pytam, bo raz że poduszkę już mam, a dwa - moja to przynajmniej wiem że jest oryginalna i sprawna, a kupowanie na Allegro to jednak zawsze ryzyko. Ostatnia rzecz o jakiej chciałbym się przekonać, to to że poduszka kupiona na Allegro była niesprawna ...

Nowsze i poliftowe modele z a3 i Q maja jeden zapalnik, wiązka jest inna ma inna wtyczkę i pozamieniane piny :(

Najlepiej wklej tu zdjęcie w lepszej rozdzielczości wtedy Ci powiem, przerabiałem ten temat u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przekładka kierownicy z A3 do Q5 itd może być problemem. A czy jeżeli będziemy się trzymać jednego modelu (Q5), i jednej wersji (przed liftem), albo nawet jednego rocznika, to także wystąpi problem z niepasującymi kablami ?

Mówimy cały czas oczywiście o zamianie kierownicy 4-ramiennej na identyczną 4-ramienną, tylko z przyciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiazki są dwa rodzaje w Q5 :

- 8U0 971 589 H lub J 181 PLN

Jesli chodzi o sama przekładkę kiery czteroramiennej to nie bedzie problemu . Wazna jest wiazka od poduszki do tasmy AIR BAG .

Warto zajrzeć czy czasem nie mamy bonusa z fabryki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeszcze jedno pytanie bo chyba czegoś nie rozumiem - w którym miejscu w kierownicy podłącza się AirBag ?

Czy airbagu nie podłącza się bezpośrednio do zespołu manetek, przez tą prostokątną dziurę w kierownicy ponad otworem mocującym ?

wq1g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Grzesik napisał sama kierownica podejdzie p&p :wink:

co do multifunkcji sprawdź taśmę kierownicy,

tak, poduszkę podłączasz do taśmy a nie do kierownicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...