Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac załozyc kierownice 3-ramienna trzeba tez zmienic poduszke * AIR BAG :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac załozyc kierownice 3-ramienna trzeba tez zmienic poduszke * AIR BAG :hi:

https://drive.google.com/file/d/0B4BSeuT6YqTGUWlRb1hFUDdjTXc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B4BSeuT6YqTGZmVQcUpRWkFjTlU/view?usp=sharing

Czyli najlepiej kupić razem z poduchą. Może jakieś namiary na pasującą kierę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac załozyc kierownice 3-ramienna trzeba tez zmienic poduszke * AIR BAG :hi:

Czyli najlepiej kupić razem z poduchą.

Tylko taka opcja wchodzi w gre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje schemat kostki multi 8K0971589A. Czym jest damy kabel i pin i jak maja isc. Jezeli gdzies bylo to przepraszam ale nie moge znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrecasz kierownice po 90 stopni w lewo i od strony zegarow bedziesz mial dostep do takiego sprezynujacego haczyka, podwazasz go, to samo robisz z drugiej strony i delikatnie ciagniesz poduszke - wysunie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie probowalem cos takiego ale nie chce poducha wyskoczyc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie probowalem cos takiego ale nie chce poducha wyskoczyc :/

musisz mocno poduszke ciągnąc do siebie z jednej strony pózniej analogicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche zle opisalem, podwazasz haczyk z jednej strony i z tej strony ciagniesz poduszke od przodu do siebie. Inaczej haczyk bedzie wracal na swoje miejsce i nie wyciagniesz.Pozniej jak napisal WRC, druga strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede probowal dzieki chlopaki !

przekrecasz kierownice po 90 stopni w lewo i od strony zegarow bedziesz mial dostep do takiego sprezynujacego haczyka, podwazasz go, to samo robisz z drugiej strony i delikatnie ciagniesz poduszke - wysunie sie.

No wlasnie probowalem cos takiego ale nie chce poducha wyskoczyc :/

musisz mocno poduszke ciągnąc do siebie z jednej strony pózniej analogicznie

Udalo sie, po prostu trzeba bylo mocniej pociagnac poduszke w momencie zsuwania haczyka a na poczatku robilem to lzej z obawy o to zeby nic nie pospuc! Dzieki jeszcze raz i pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam mały problem ponieważ kupiłem okablowanie do poduszki które było wymienione w poście natomiast nie pasują wtyczki do poduszki, są kwadratowe a ja u siebie mam okrągłe, ponadto ja mam 4 uziemienia a w okablowaniu z postu są 2. Powiedzcie mi jaki model kabla mam zamówić? (przesyłąm zdjęcia jaki ja miałem, wersja bez multifunkcji). Dodam tylko jeszcze, że posiadam wersję po lifcie.

image3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ksanto napisał:

Cześć, mam mały problem ponieważ kupiłem okablowanie do poduszki które było wymienione w poście

 

ktory post ?

 

tu jest temat o modelu 2008-2012  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wrclaguna napisał:

ktory post ?

 

tu jest temat o modelu 2008-2012  :hi:

Nie mogłem znaleźć innego posta :( Chodzi mi o tą wiązkę z pierwszej strony. Jaką w takim razie powinienem teraz kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ksanto napisał:

 Chodzi mi o tą wiązkę z pierwszej strony. Jaką w takim razie powinienem teraz kupić?


Do POLIFTA 2012-2015   8U0971589J
 

http://allegro.pl/audi-kabelek-wiazka-multifunkcji-airbag-8u0971589j-i6543009457.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wrclaguna napisał:

Dzięki wielkie, na ciebie można zawsze liczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką kierownicę: 8k0419091A YA (kierownica zwykła szara czteroramienna bez multif) , i poduszka tam jest 8k0880201 DH, czy jak bym chciał zmienić na taką też czteroramienną :  8K0419091BG, to podejdzie poduszka? czy czekałaby mnie tez wymiana poduszki? Pozdrawiam

 

Edytowane przez draco33
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera i poduszka pasuje :hi:


dodatkowo trzeba zmienic okablowanie do MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrclaguna napisał:

Kiera i poduszka pasuje :hi:


dodatkowo trzeba zmienic okablowanie do MF

Wielkie dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek i nadal nie jestem pewien jednej rzeczy bo znalazłem dwie odmienne wypowiedzi.

Mam przedlifta (MMI 2G plus kolorowy FIS) i kierę czteroramienną z MF i tempomatem. Wiem, że trójramienna s line z przedlifta pasuje P&P kodować też nie trzeba tylko wykasować po montażu błąd poduszki - oczywiście konieczny komplet kiera plus poduszka.

A co jeśli chciałbym założyć od polifta ściętą (albo jakąkolwiek od polifta A4 B8)- kiera plus poducha oczywiście do wymiany, ale :

1. Czy muszę kupować też taśmę/ okablowanie czy nie, bo jedni piszą, że nie trzeba a inni, że trzeba?

2. Rozumiem, że przycisk Navi nie będzie działać ale rolki i wyciszanie (czyli pozostałe przyciski) tak?

Druga opcja to kiera S3/TT/R8  (ta najmniejsza oryginalna) z identyczną konfiguracją przycisków jak w mojej kierownicy (tzn. po lewej mode i rolka po prawej wybieranie głosowe i rolka), pytania:

3. Jak już znajdę taką kierownicę (ciężko znaleźć z poduszką) to od jakiego jeszcze modelu pasuje poducha?

4. Jakie nr poduch podejdą- czy może być np okrągła od A4 b8 polifta lub od a3/s3 8V?

5. Jak już mam kierę i poduchę to wszystko pasuje P&P plus kasowanie tylko błędu poduchy po montażu?

Proszę o uświadomienie i ewentualnie sprostowanie od przerabiających temat bo wiosna idzie i coś by się porezało :decayed:.

Sory za ewentualne dublowanie pytań ale chciałem się na 100% upewnić zanim kupię.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...