Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.02.2017 o 16:30, wrclaguna napisał:

Wg ETKI  Q5  poduszka nie pasuje do kiery a4 b8 polift


daj fotke albo numer poduszki bo Q5  8R0.........

To mnie pocieszyłeś :facepalm:

Wrzucam fotkę poduszki od Q5. Nr niestety nieczytelny- tylko 8R0- reszta zerwana- myślę, że celowo. Czy możesz po fotce ocenić czy podejdzie? Po powiększeniu można odczytać nr na naboju- produkt TRW.

Jeszcze jedno pytanie: Czy wiązka z nr 8U0 971 589 to to samo co wiązka z nr 8U0 971 589J ???

95f2a61c23d24e34med.jpg

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka mala podpowiedz

Mam kiere w swoim aucie z multifunkcją ori s-line (autko przedlift) a chce założyć kiere ściętą też oczywiściwe z multifunkcją też od s-line. Chce tylko wiedzieć czy... montując muszę odłączyć akumulator przed rozpoczęciem operacji oraz... czy będe musiał coś kodować? Wiem że jak manetki będe zmieniał na poliftowe to bez kodowania sie nie odbędzie ale póki co chce zamontować już samą kierownice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli nie muszę wyłaczać akumulatora (odpinać) super dzięki za podpowiedz manetki jak się wymienia to z tego co widzę trzeba będzie pózniej zakodować prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja też wymieniłem na poliftową z łopatkami ale jeszcze ich nie kodowałem :wink:

ok,piszesz o manetkach a ja skojarzyłem z łopatkami...

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Juz jaki czas temu wymieniem kierownice na multifunkcje ale niestety nie mogę zakodować radia Radio 56. Nie przyjmuje żadnego kodowania. Inne przyciski multifunkcji działają - poza MODE - Po wciśnięciu MODE wskakuje np. lista utworów na CD.  Tak na nawiasie mam radio CHorus - czerwone.  Czy może coś pominąłem? Prosze o pomoc i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myślałem, że do przełącznia z np CD na Radio

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Edytowane przez AudiMichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zachciało kierownicy z guzikami ;)

kupiłem przełączniki ze zwijaczem o nr  8K0 953 568 B (pierwszy na liście sterowników), jak się okazało sterownik ten jest od Audi A5 (wg Etki) i nie pasuje do niego kabelek o nr 8K0971589A, wtyczka jest "o ciuta" inna, ale po lekkim tuningu nożykiem dało się ją podłączyć, a cała reszta już bez problemu się pokodowała.

Mam pytanie co do sterownia lewym pokrętłem w kierownicy, w poprzedniej A4 B7 lewe pokrętło od razu przestawiało stacje radiowe, a w B8 po przewinięciu jeszcze trzeba wcisnąć rolkę żeby zatwierdzić stację. Da się jakoś ustawić sterowanie żeby od razu przestawiało stację bez potrzeby wciskania rolki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie w temacie. Mam multifunkcyjną kierownicę u siebie, i nie podoba mi się ta z A4 b8 okropnie, i montował ktoś z A8 d3 multifunkcyjną 3 ramienną ? Po prostu jest dużo tańsza od poliftowej A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ponawiam pytanie - czy poducha od Q5 okrągła pasuje do kiery A4 B8 s line lift???

Zdjęcie poduszki wrzuciłem kilka postów wyżej na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarioMAX napisał:

Może troszkę nie w temacie. Mam multifunkcyjną kierownicę u siebie, i nie podoba mi się ta z A4 b8 okropnie, i montował ktoś z A8 d3 multifunkcyjną 3 ramienną ? Po prostu jest dużo tańsza od poliftowej A4

Temat przewija się setki razy.

Multifunkcja podobno będzie działać poprawnie tylko w kierownicy z A4/A5/Q5.

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 09:45, piotrpan napisał:

Proszę o podpowiedź, czy taka wiązka ze starej kiery czteroramiennej będzie pasowała do trzyramiennej. Nowa poduszka ma takie wejście, co one obsługuje0f2958bfdee70cb9c6590ee35e9ea392.jpgIMG_20170223_064741.jpg

Wiązka dokupiona. Całość /kiera,poducha i wiązka/ pochodzą z Q5Audi-A5-Coupe-Audi-Q5-3-Spoke-Steering-_57.jpg z Q5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ta kierownica p&p pasowac do przed lifta 2011r

12d2eda4244bbd92med.jpg

Aktualnie mam 3 ramienna z MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kiker19 napisał:

Będzie ta kierownica p&p pasowac do przed lifta 2011r

12d2eda4244bbd92med.jpg

Aktualnie mam 3 ramienna z MF

100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 09:01, piotrpan napisał:

Wiązka dokupiona. Całość /kiera,poducha i wiązka/ pochodzą z Q5Audi-A5-Coupe-Audi-Q5-3-Spoke-Steering-_57.jpg z Q5

Po montażu wszystko działa oprócz klaksonu co może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie ten wątek- z tego co pamiętam ktoś już miał podobny problem do twojego. Nie mam czasu sprawdzić w którym poście to było. ale na pewno gdzieś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Po kilku edycjach swojego postu, sam doszedłem do odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania.

Okazuje się, że kierownica do A1 A3 8V A6 C7 A7  o dokładnym numerze 8XA 419 091 H wraz z AIRBAG'iem i wiązką z poniższych zdjęć (numery nieznane - zerwane nalepki producenta, jednak zakupione w komplecie z kołem kierownicy) PASUJE DO A4 B8 2008-2012. Mowa tutaj o kierownicy wraz z poduszką powietrzną. Multifunkcja do zmiany na przyciski z A4 B8 po lifcie z opisywanym przyciskiem "MODE" po lewej stronie. Po zmianie multifunkcji, wszystko działa jak należy.

20170320_112559.jpg

20170320_112613.jpg

20170320_112630.jpg

20170320_112803.jpg

20170320_112834.jpg

20170322_160125.jpg

Edytowane przez Mango155
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam pytanie.. posiadam w moim B8 2009r taka kiere4186af4a46a52ba38cc581b59ce5602a.jpg

Zainstalowal ja poprzedni wlasciciel.. wszystko dziala bez problemu. Natomiast chcialbym ja wymienic na taką ef263473411739a6c0ef9c959565ea0c.jpg

Czy poduszka z mojej obecnej kierownicy bedzie pasowala do tej nowej?? I czy zamiana obejdzie sie bez kodowania i pozostałej zabawy?? Czy poproatu zwykly mechanik bedzie w stanie mi to ogarnąć??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...