Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat jest taki :

Posiadam a4 b8 z 2010 roku ze zwykłą 4-ramienną kierownicą multifunkcyjną i zakupiłem oddzielnie kierownice dokładnie taką :

 

7718112_17431775_1420879807962679_771950

 

i do tego dokupiłem poduszkę dokładnie taką ( moje zdjęcie ) :

17453597_1420879884629338_2096547235_o.jpg

 

I TERAZ WŁAŚNIE MÓJ GŁÓWNY PROBLEM - NIE POSIADAM DO NIEJ WIĄZKI AIRBAGU A STARA NIE PASUJE. NIE MAM POJĘCIA JAKIE PASUJĄ ITP A JEST TEGO NAPRAWDĘ SPORO ...

 

BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ NR CZĘSCI LUB NEJLEPIEJ LINKI PASUJĄCYCH

 

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiązka na pewno pasuje:   

8U0 971 589J

 

Chłopaki potrzebuję pomocy bo mam poważny problem.

Kupiłem kiere od a4 b8 lift sline z multifunkcją z wiązką i poduszką nową. Chciałem ja dzisiaj zamontować w miejsce mojej 4ramiennej przedlift z multifunkcją.  Zdjąłem poduszkę, wypiąłem kostki- podobno wszystko P&P, więc uradowany sięgam po poduchę od lifta żeby porównać wiązki a tu.... niespodziajka, która polega na tym, że w kierze mojej obecnej przedliftowej kostka wygląda tak:

 

e867898a14e64d97med.jpg

 

A od poliftowej poduchy (8K0 880 201 AD- nówka sztuka) kostka ma nr 8U0 971 589 H i wygląda tak:

c96886f382f2c38emed.jpg

Brakuje kabelka z czarną wtyczką którą się wpina do multifunkcji w kierę w to miejsce:

e83350775198d48amed.jpg

I mam pytanie- czy przy poduszce jest zła wiązka czy jaka choroba- kupiłem nową poduchę z tą wiązką? czy mogę dokupić sam kabelek ten mały z czarna wtyczką i go dopiąć??? jeżeli tak, to w jaki sposób? Rozpiąłem kostkę ze starej wiązki ale starej kostki nie da się przepiąć bo kabel idzie w całości i żadnego łączenia nie widzę.. O co kaman?????? P O M O C Y!!!

Proszę o pomoc bo kiera stygnie do wymiany a nie chcę czegoś zwalić.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić sam kabelek do multifunkcji. Ma on trzy przewody, w tym jedna masa, która łączy się z masą przy poduszce (mostek). Pozostałe dwa przewody podpinasz jak widać na zdjęciu. Biały - PIN 8, fioletowy - PIN 9. :)

20170323_194204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mango155 napisał:

Możesz dokupić sam kabelek do multifunkcji. Ma on trzy przewody, w tym jedna masa, która łączy się z masą przy poduszce (mostek). Pozostałe dwa przewody podpinasz jak widać na zdjęciu. Biały - PIN 8, fioletowy - PIN 9. :)

20170323_194204.jpg

Dzięki kolego. A powiedz gdzie ja taki kabelek do multifunkcji dokupię? Jaki ewentualnie jest jego nr? A może ktoś ma na zbyciu taką kostkę? Pilna sprawa bo mam kupca na kierownicę moją i muszę założyć tą nową żeby starą móc sprzedać :wallbash:

Pomóżcie....

 

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hadzi78 napisał:

A powiedz gdzie ja taki kabelek do multifunkcji dokupię? Jaki ewentualnie jest jego nr?

Jedynie w ASO. Nr kostki 8E0 971 832, piny muszą dobrać Ci takie aby pasowały do kostki. No chyba że sprzedają od razu kostkę z kawałkiem kabla.

Edytowane przez Mango155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzięki. Dzisiaj  śmigam do ASO i zobaczę co wskóram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 07:43, Hadzi78 napisał:

WIELKIE dzięki. Dzisiaj  śmigam do ASO i zobaczę co wskóram.

I jak, udało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało , ale inaczej....

Koszt w ASO to ponad 120 zeta za wtyczkę do multifunkcji i piny. Udało mi się kupić uszkodzoną wiązkę z dobrą wtyczką do multifunkcji i pinami za jedyne 4 dyszki z przesyłką i przepiąłem ją zgodnie z Twoim zdjęciem i teraz mam ori wiązkę :banan:..... Trochę było roboty z wypięciem tych pinów z żółtej kostki ale jakoś z pomocą szwagra elektronika ogarnąłem. Jeszcze nie zakładałem kiery bo miałem wyjazd weekendowy, ale dzisiaj po południu założę i zobaczę czy chodzi. Tak czy inaczej dzięki za fotkę - bez tego bym tematu nie ogarnął. Jeszcze raz dzięki:thumbup1:. Jak zamontuję napiszę czy wszystko działa.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, myślę że wszystko będzie śmigać jeśli ogarnąłeś wiązkę jak na zdjęciu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica założona wczoraj wieczorem.

Było tak:

4981790f2290f050med.jpg

A jest tak:

eaf244835e4ef35bmed.jpg

Operacja trwała może z 10 minut. Wszystko śmiga jak tralala :banan::banan::banan:a i efekt jaki:buhaha:. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, w szczególności kolegom: wrclaguna, marda16 a najbardziej Mango155 za podpowiedź co do wiązki.

Przy okazji mam do opchnięcia swoją starą kierownicę (cały komplet)- stan idealny info na priv.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 08:55, piotrpan napisał:

Po montażu wszystko działa oprócz klaksonu co może być ?

Nadal nie mogę ogarnąć klaksonu. Vcds- brak błędów. Taśmę podmieniałem na inną i to samo. Pomocy !

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 08:09, Hadzi78 napisał:

Kierownica założona wczoraj wieczorem.

Było tak:

4981790f2290f050med.jpg

A jest tak:

eaf244835e4ef35bmed.jpg

Operacja trwała może z 10 minut. Wszystko śmiga jak tralala :banan::banan::banan:a i efekt jaki:buhaha:. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, w szczególności kolegom: wrclaguna, marda16 a najbardziej Mango155 za podpowiedź co do wiązki.

Przy okazji mam do opchnięcia swoją starą kierownicę (cały komplet)- stan idealny info na priv.

tylko przycisk Navi i rolka wyciszania nie funkcjonują :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Hadzi78 napisał:

No tak, ale to było wiadomo od samego początku - i tak jest koks :decayed:.

znowu coś by trzeba było dołożyć-wymienić -kodować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 10:45, piotrpan napisał:

Nadal nie mogę ogarnąć klaksonu. Vcds- brak błędów. Taśmę podmieniałem na inną i to samo. Pomocy !

1.jpg

Temat rozwiązano- spalony bezpiecznik:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zamontowałęm przełącznik zespolony który obsługuje multifunkcje oraz tempomat, po złożeniu wszystkiego do kupy wyskoczyła masa błedów esp,epc. Czy kodowanie " załatwi" sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Osin napisał:

Witam. Wczoraj zamontowałęm przełącznik zespolony który obsługuje multifunkcje oraz tempomat, po złożeniu wszystkiego do kupy wyskoczyła masa błedów esp,epc. Czy kodowanie " załatwi" sprawe?

bez tego ani rusz  :hi:

Procedure masz tu
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Podjade do mechanika jutro i mi to zrobi, bo sam vcds'a nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, zmieniam 4ramienna przedliftowa multi, na scieta polift multi, czy poduszka o nr: 8r0880201

będzie pasować? Bo u góry o takiej było wspomniane i kolega jakąś założył. .. ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy założył właśnie ta czy w końcu kupił inna... :)

i druga sprawa co do taśmy to musze sprawdzić jaka mam i albo się okaże że muszę zmienić albo nie? Czy przy takiej podmiance z góry wiadomo ze taśma do kupienia i jeśli tak to jaka :)

i trzecia sprawa hehe :) czy mogę kupić poduszkę która od spodu wygląda tak: czy powinny być tam jeszcze jakieś kable? 

 

będę wdzięczny za pomoc

547201626_7_1000x700_audi-poduszka-powietrzna-airbag-kierownicy-a4-s4-a5-s5-q5-q7-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...