Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wrclaguna napisał:

Tak mozna

Dodatkowo okablowanie do nich

Że tak zapytam. Dałbyś radę mi to ogarnąć? Mówię o samym montażu. Resztą ja sie zajmę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie jako nowicjusz... na forum. 

Mam a4 b8 przed liftem ale chciałbym zmienić kierownice na polift i mam do kupienia ładny komplet z a6 c7. 

Moja kietownica i poduszka miała full opcje bez lopatek z Multifunkcja. 

Ci muszę zrobić krok po kroku żeby zamontować kierownice z a6 c7. 

Do dyspozycji mam wszystkie części że starej kierownicy włącznie z wiązka. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Nr nowej poduszki z A6 : 4g0880201p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupilem kierownice polift a4 b8 (z przyciskami mode, nie ze strzalkami). Wystarczy ze zmienie wiazke poduszki na 8U097589J? W przedlifcie jest inna kostka do MF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 14:05, Kozuch762 napisał:

Panowie, kupilem kierownice polift a4 b8 (z przyciskami mode, nie ze strzalkami). Wystarczy ze zmienie wiazke poduszki na 8U097589J? W przedlifcie jest inna kostka do MF.

 

Do A4 b8 idzie multifunkcja z przyciskiem Mode nie ze strzałkami, czyli dobrą kupiłeś. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b8 10r obecnie mam kierownice z mult zastanawiam się nad zmianą na kierownice z a1 8x0 która też ma przycisk Mode nie strzałki i to chyba będzie pasować tylko wydaje mi się że poduszka z A1 8x0 jest na 1 kostkę A u mnie są 2 kostki w poduszce. Ma ktoś jakieś i do na temat takiej przekładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tutaj ktoś lub znacie kogos z Małopolski (najlepiej okolice Rabki Zdrój) kto by podjął się montazu przyciskow multifunkcji w a4 b8? Pomocy ?

20180929_170901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że zaraz mi powiecie przeczytaj cały wątek ale tak na szybko mam a4 z 2010 roku chce zmienić kierownice na ściętą. I teraz moje pytanie z których modeli podejdą p&p a z których trzeba zmieniać poduchę przyciski lub trochę porezać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, dominis23 napisał:

Panowie wiem że zaraz mi powiecie przeczytaj cały wątek ale tak na szybko mam a4 z 2010 roku chce zmienić kierownice na ściętą. I teraz moje pytanie z których modeli podejdą p&p a z których trzeba zmieniać poduchę przyciski lub trochę porezać. Pozdrawiam

p&p będzie z a4 polift i a5 - prosta zasada: multifunkcja po lewej musi mieć funkcję MODE a nie strzałki, poduszka od tych modeli z wiązką też podejdzie i wszystko będzie działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanko czy taśma wyszczególniona w pierwszym poście   

8R0 953 568 Q : FIS , obsługuje tempomat , Multifunkcje (nie potwierdzone !!!)  

obsługuję multifunkcję?

Edytowane przez eriksonlena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, eriksonlena napisał:

Witam

Panowie mam pytanko czy taśma wyszczególniona w pierwszym poście   

8R0 953 568 Q : FIS , obsługuje tempomat , Multifunkcje (nie potwierdzone !!!)  

obsługuję multifunkcję?

już doczytałem jest na 6 stronie

Edytowane przez eriksonlena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem wymienić kierownicę 4 ramienna bez MF na MF, kupiłem zestaw trojramienna + airbag z a6 c6 przedlift. Okazuje się że wiązka ma inne gniazdo:( Pomóżcie proszę co można z tym zrobić, będzie pasować po wymianie wiązki? Czy może wtyke można jakoś podpilowac żeby weszła? Poniżej fotka dwóch poduszek na gorze moja z b8 4ramienna z wiązka bez MF, na dole z a6 3-ramienna z nie pasująca wtyczka. 

IMG_20181103_152515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek83  uzupełnij sobie PROFIL !

w pierwszym poscie jest numer wiazki ktora pasuje do A4 B8 2008-2012

 

8K0971589A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam dawno nie zaglądałem i zostało po staremu. Profil uzupełniony bo przesiadlem się z b7 na b8. 

Wracając do tematu, wystarczy zamienić wiazke w nowej poduszce z a6 c6 na 8K0971589A i będzie OK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniając kierownice przedlift s line na polift s line, nie działa rolka od regulacji głośności? przycisk navi mnie nie interesuje bo mam concert.

Czy trzeba przerabiać kostki albo kable ?

Przeczytałem cały wątek i trochę jest pisane że trzeba przekładać kostki bo nie pasują, później że nic nie trzeba bo wszystko pasuje. 

Ktoś mi napisze: 

Po przełożeniu na polift co działa a co nie działa ?

Czy wszystko pasuje p&p czy trzeba zmieniać kostki lub kable? Bo jedni piszą inaczej inni inaczej. 

Dzięki. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2018 o 14:37, adrian2901 napisał:

Witam. Wymieniając kierownice przedlift s line na polift s line, nie działa rolka od regulacji głośności? przycisk navi mnie nie interesuje bo mam concert.

Czy trzeba przerabiać kostki albo kable ?

Przeczytałem cały wątek i trochę jest pisane że trzeba przekładać kostki bo nie pasują, później że nic nie trzeba bo wszystko pasuje. 

Ktoś mi napisze: 

Po przełożeniu na polift co działa a co nie działa ?

Czy wszystko pasuje p&p czy trzeba zmieniać kostki lub kable? Bo jedni piszą inaczej inni inaczej. 

Dzięki. 

Generalnie nic nie trzeba przerabiać- żadnych kostek- montowałem u siebie kierę s line poliftową z multifunkcją do przedlifta z czteroramienną kierą też z multi. Rolka głośności też musi działać- tylko tak jak pisałeś wcześniej nie działa przycisk nav. Chyba, że do kiery poliftowej kupiłeś poduszkę bez kabla do multifunkcji- bo mi się tak zdarzyło- wtedy albo pzrerabianie swojej kostki z wiązką albo zakup wiązki do multifunkcji. Tylko nie pamietam nr wiązki do multifunkcji. Kupiłem nową poduchę ori ale wiazka byla bez multifunkcji. Jak normalnie masz komplet kiera z multi plus do niej poducha to oprócz przycisku nav wszystko musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 18:11, piotrek83 napisał:

Przepraszam dawno nie zaglądałem i zostało po staremu. Profil uzupełniony bo przesiadlem się z b7 na b8. 

Wracając do tematu, wystarczy zamienić wiazke w nowej poduszce z a6 c6 na 8K0971589A i będzie OK? 

Dla potomnych wiązki nie trzeba wymieniac wystarczy upilowac niepasujace prowadnice wtyki i wszystko działa bez problemu

IMG_20181104_211131.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie 

Pacjęt A4 b8 przedlift brak fisa multi i tempomatu 

Chcę wymienić żeby był FIS kierownica multi i tempomat. Jedna i druga kierownica 4 ramienia. I teraz mam kilka pytań. Czy poduszka podejdzie bo kupiłem multi bez poduchy, manetki kupiłem razem z taśmą czy tempomat wystarczy tylko zakodować czy czeka mnie jakieś lutowanie przekładnie kabli itp? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy pasuje kierownica i poduszka z Q3 pierwszej generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam kierownice multi, to tasma obsluzy mi lopatki do zmiany biegow? Zastanawiam sie czy bedzie mi potrzeba nowa tasma, czy ta ktora juz jest kompatybilna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, letallec napisał:

Czy jak mam kierownice multi, to tasma obsluzy mi lopatki do zmiany biegow? Zastanawiam sie czy bedzie mi potrzeba nowa tasma, czy ta ktora juz jest kompatybilna. 

Powinna obsłużyć łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...