Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kierownicę trójramienną bez multifunkcji, będę niebawem zabierał się za montaż multifunkcji. Co z moją poduszką, musi być wymieniona bo nie podejdzie do tej z multifunkcją? Nie będę kombinował i będę zamawiał również kierownicę trójramienną i to mnie zastanawia, dlaczego mam kupić nową poduszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

W mojej B8 posiadam zwykłą czteroramienna kierownice bez multifunkcji, kupilem rowzniez 4 ramienna z multi wraz z wiazką i poduszką. Po podpieciu pod VCDS okazało sie ze mam sterownik 8K0 953 568 E czyli z tego wynika ze nie pociagnie multifunkcji. Teraz pytanie czy cięzko sie wymiania moduł na taki zeby obsługiwał multifunkcje i jak z jego kodowaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Michall90 napisał:

WItam.

W mojej B8 posiadam zwykłą czteroramienna kierownice bez multifunkcji, kupilem rowzniez 4 ramienna z multi wraz z wiazką i poduszką. Po podpieciu pod VCDS okazało sie ze mam sterownik 8K0 953 568 E czyli z tego wynika ze nie pociagnie multifunkcji. Teraz pytanie czy cięzko sie wymiania moduł na taki zeby obsługiwał multifunkcje i jak z jego kodowaniem? 



Wszystko masz opisane w 1 poscie  (  wraz ze zdjeciami ) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy ze kupię taki moduł i go zaprogramuje i wszystko bedzie hulac tak?

TASMA-AIRBAG-AUDI-A4-B8-A5-8T
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 179 zł - TAŚMA AIRBAG AUDI A4 B8 A5 8T (8709381655). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , pozniej Kodowanie i kalibracja

KALIBRACJA CZUJNIKA KĄTA SKRĘTU :


Ustawienie podstawowe

Czujnik kąta skrętu kierownicy G85 Kalibracja

[Wybierz]
[16 - Kierownica]

Włącz kierownicy co najmniej 30 ° w lewo lub w prawo i z powrotem prosto (tolerancja: 5,0 °).

[Access Security - 16]
Wpisz 40168
[Do It!]

[ustawienia podstawowe - 04]
Grupa 001
[idź!]
Uaktywnij ustawienia podstawowego.
[ON / OFF / Dalej]
Po udanym ustawienie podstawowych, pole 3 należy powiedzieć "OK".
[Gotowe, powrót]

[Pom. Blocks - 08]
Grupa 032 Pole 1 (kąt skrętu kierownicy Sensor G85)
Specyfikacja: 0.0 °
Tolerancja (po prostej): 1,5 °
[Gotowe, powrót]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamontowałem moduł (taśmę) 8K0 953 568 F , wykrywa mi w VCDS ten moduł, próbowałem zrobić kalibracją jak pisało ale mam cały czas błąd którego nie moge skasować: 01044 - Control Module Incorrectly Coded, świeci sie kontrolka swiec żarowych, nie działą tempomat ani sterowanie z kierownicy. W blokach pomiarowych zmieniają sie parametry przy skrecie kierownicą. Proszę o Pomoc czy cos zle robie czy uszkodzony jest moduł. Dodaje parę zdjec z VCDS

błąd.jpg

001.jpg

032.jpg

033.jpg

Moduł.jpg

 

Udało się usunąc wszytskie błedy, znikła kontrolka świec żarowych, tempomat działa tylko nie działa sterowanie w kierownicy. Kodowanie w 16 Byte 2 zaznaczona multifunkcja, a jak wchodze w radio 56 w kodowanie i zaznaczam tam Multifunkcje jest coding succes ale po ponownym wejsciu multifunkcja znowu jest odznaczona jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wiązka z numerem 4F0 971 589 A od a6 c6 będzie pasowała do a4 b8? kierownica 4 ramienna z multi. Aktualnie posiadam wiązkę z nr 8K0 971 589 (kierownica 4 ramienna bez multifunkcji).  Wiem że wiązka powinna mieć numer 8K0 971 589 A ale na zdjęciach wygląda identycznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damiank221 napisał:

Witam, czy wiązka z numerem 4F0 971 589 A od a6 c6 będzie pasowała do a4 b8? kierownica 4 ramienna z multi. Aktualnie posiadam wiązkę z nr 8K0 971 589 (kierownica 4 ramienna bez multifunkcji).  Wiem że wiązka powinna mieć numer 8K0 971 589 A ale na zdjęciach wygląda identycznie. Pozdrawiam.

Bez przeróbek nie będzie pasować. Przerabiałem to masz fotki w tym temacie kilka postów wstecz. Trzeba podciąć mocowania wtyczki. Później siedzi jak ulał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

nie znalazłem tematu polifta.

W polifcie 2013r, majac kierownice 3ramienna z MF(mode) z okrągła poducha Będzie jakaś rzeźba aby założyć taka? 

z wyglądu jest identyczna jak ta z olx ale nie jest ścięta.

czy możliwe ze ta z olxa pochodzi z innego auta niż a3? 

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Kierownica w B.dobrym stanie, pełna multifunkcja. Odbiór osobisty. Kierownica nie uszkodzona, nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A3 8P nigdy takiej kierownicy nie było ORI

Jesli jest z platformy A4 A5 to tylko przekladka bez zadnych rzezb :hi: pytaj sprzedajacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.
Jestem na etapie zmiany kierownicy na multifunkcję i doposażenia auta w tempomat. Auto to A4 B8 Avant 2009r przedlift. Sprawdzając w VCDSie w kanale 16 wyszło, że mam taśmę 8K0 953 568 D (FIS, nie obsługuje tempomatu, nie obsługuje multifunkcji - firmy KOSTAL). Mam możliwość kupienia od gościa cały komplet, czyli kierownica z multifunkcją, przełącznik do avanta z tempomatem, taśmą i obudową. Tylko po numerach u niego wychodzi taki numer 8R0 953 568 S (FIS, obsługuje tempomat, multifunkcję) tylko z forum widzę, że to taśma z tymi numerami jest poliftowa. Sprzedający twierdzi, że cały komplet jest z przedlifta. Moje pytanie brzmi, czy montując ten komplet będzie działał tempomat, multifunkcja i wszystko inne? U mnie jest z KOSTALa, tutaj z forum widzę informacje o taśmie poliftowej. Potrzebuję konkretnej odpowiedzi czy to spasuje i będzie wszystko działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam kierę golas, bez niczego, bez tempomatu, 4 ramiona. Firma KOSTAL 8K0 953 568 D : FIS , nie obsługuje Tempomatu , nie obsługuje Multifunkcji

Do zmiany czyli pająk, taśma i wiazka airbag. Kierownicę kupuję 3 ramienna z multi przedlif (przycisk mode) + pajak z tempomatem i od razu tasma.

Mam pytanie -  czy podejdzie mi sterownik 8R0 953 568 K z pajakiem w zestawie? VALEO to były chyba już chyba polifty, ale nie ma tego jednoznacznie opisanego w poście :)

Firma VALEO

- 8R0 953 568 H : FIS , , nie obsługuje Tempomatu , nie obsługuje Multifunkcji
- 8R0 953 568 J : FIS , obsługuje tempomat , nie obsługuje Multifunkcji
- 8R0 953 568 K : FIS , obsługuje tempomat , obsługuje Multifunkcje , nie obsługuje ACC (aktywny tempomat RADAR)
- 8R0 953 568 M : FIS , obsługuje tempomat , obsługuje Multifunkcje , obsługuje ACC ( aktywny tempomat RADAR)

Dzięki za pomoc, może @wrclaguna będziesz wiedział czy to jest jakiś konflikt? 

 

Edytowane przez rewolwerowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wcześniej że ludzie pisali o kierownicach z b9 i wiem że nie obsługuje bo są one mocno rozbudowane Ale mam pytanie czy taka kiera ze zdjęcia b9 podejdzie ona jest podstawą z przyciskiem mode po lewej.

Screenshot_20200822-204243_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vassyli też się chętnie dowiem! Na aliexpress są moduły do multi b9

Z kolei ja zastanawiam się, czy po kupnie kiery z 8v/c7/q5 i przełożeniu przycisków wszystko będzie działać? Czy poduszkę z b8 można ewentualnie spasować do takiej kiery? (wiem że w q5 jest inna)

 

Druga sprawa, jest duża rozbieżność cenowa. Ile w tej chwili jest warta 3 ramienna lub ścięta bez sline z poduszką (lift)? Ile sama poduszka? Auto chcę sprzedać za rok z oryginalną kierownicą, więc szukam czegoś w realnej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ty podrzucileś to emulator do wersji s/rs . A ta kiera wygląda normalnie i ma mode po lewej więc może podejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...